kfmclient - en to hne translation catalogue (7 entries)

en: kfmclient
hne: के-एफएम-क्लायंट

en: KDE tool for opening URLs from the command line
hne: कमांड लाइन से यूआरएल ल खोले बर केडीई के औजार

en: Non interactive use: no message boxes
hne: कोई इंटरेक्टिव परयोग नइ: कोनो संदेस डब्बा नइ

en: Show available commands
hne: मिलत कमांड देखाव

en: Command (see --commands)
hne: कमांड (देखव --commands)

en: Arguments for command
hne: कमांड बर आर्गुमेंट्स

en: 
    Syntax:
hne: 
    सिंटेक्स:
