konqueror - en to hne translation catalogue (214 entries)

en: Konqueror
hne: कान्करर

en: Web browser, file manager and document viewer.
hne: वेब ब्राउजर, फाइल प्रबंधक अउ कागद प्रदर्सक

en: David Faure
hne: डेविड फाउरे

en: Simon Hausmann
hne: साइमन हाउसमेन

en: Developer (framework, parts)
hne: बनइया (फ्रेमवर्क, भाग)

en: Michael Reiher
hne: माइकल रेहर

en: Developer (framework)
hne: बनइया (फ्रेमवर्क)

en: Matthias Welk
hne: मैथियास वेल्क

en: Developer
hne: बनइया

en: Alexander Neundorf
hne: अलेक्जेंडर न्यून्दार्फ

en: Developer (List views)
hne: बनइया (सूची दृस्य)

en: Michael Brade
hne: माइकल ब्रेद

en: Developer (List views, I/O library)
hne: बनइया (सूची दृस्य, आई/ओ लाइब्रेरी)

en: Lars Knoll
hne: लार क्नोल

en: Developer (HTML rendering engine)
hne: बनइया (एचटीएमएल रेंडरिंग इंजिन)

en: Dirk Mueller
hne: डिर्क मुलर

en: Peter Kelly
hne: पीटर केली

en: Waldo Bastian
hne: वाल्दो बास्तियान

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
hne: बनइया (एचटीएमएल रेंडरिंग इंजिन, आई/ओ लाइब्रेरी)

en: Germain Garand
hne: जरमैन जेरांद

en: Leo Savernik
hne: लिओ सावरनिक

en: Stephan Kulow
hne: स्टीफन कुलोव

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
hne: बनइया (एचटीएमएल रेंडरिंग इंजिन, आई/ओ लाइब्रेरी, रीग्रेसन जांच फ्रेमवर्क)

en: Antti Koivisto
hne: एन्टी कोईविस्तो

en: Zack Rusin
hne: जेक रुसिन

en: Tobias Anton
hne: टोबियास एन्टोन

en: Lubos Lunak
hne: लुबास लुनाक

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
hne: बनइया (एचटीएमएल रेंडरिंग इंजिन, जावास्क्रिप्ट)

en: Allan Sandfeld Jensen
hne: एलन सैंडफील्ड जेनसन

en: Apple Safari Developers
hne: एपल सफारी बनइया

en: Harri Porten
hne: हेरी पोर्तेन

en: Developer (JavaScript)
hne: बनइया (जावास्क्रिप्ट)

en: Koos Vriezen
hne: कूस व्रिजेन

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
hne: बनइया (जावा ऐप्लेट अउ दुसरा भीतर मं बने चीज)

en: Matt Koss
hne: मैट कास

en: Developer (I/O library)
hne: बनइया (आई/ओ लाइब्रेरी)

en: Alex Zepeda
hne: एलेक्स जेपेदा

en: Richard Moore
hne: रिचर्ड मूर

en: Developer (Java applet support)
hne: बनइया (जावा ऐप्लेट समर्थन)

en: Dima Rogozin
hne: दिमा रोगोजऊन

en: Wynn Wilkes
hne: वाएन विल्किस

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
hne: बनइया (जावा२ सुरक्छा प्रबंधन समर्थन,
     अउ दुसर प्रमुख सुधार अउ ऐप्लेट समर्थन)

en: Stefan Schimanski
hne: स्टीफन सिमांस्की

en: Developer (Netscape plugin support)
hne: बनइया (नेटस्केप प्लगइन समर्थन)

en: George Staikos
hne: जार्ज स्टायकास

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
hne: बनइया ( एसएसएल, नेटस्केप प्लगइन्स)

en: Dawit Alemayehu
hne: दावित अलेमायेहू

en: Developer (I/O library, Authentication support)
hne: डेवलपर (आई/ओ लाइब्रेरी, प्रमानीकरन समर्थन)

en: Carsten Pfeiffer
hne: कार्स्टेन फेइफर

en: Torsten Rahn
hne: तार्स्तेन रान

en: Graphics/icons
hne: ग्राफिक्स / चिनहा

en: Torben Weis
hne: टारबेन वेइस

en: KFM author
hne: केएफएम लेखक

en: Joseph Wenninger
hne: जोसफ वेननिंगर

en: Developer (navigation panel framework)
hne: बनइया (नेविगेसन पेनल फ्रेमवर्क)

en: Stephan Binner
hne: स्टीफन बिनर

en: Developer (misc stuff)
hne: बनइया (विविध सामग्री)

en: Ivor Hewitt
hne: आइवर हेविट

en: Developer (AdBlock filter)
hne: बनइया (एडब्लाक फिल्टर)

en: Eduardo Robles Elvira
hne: एदुआर्दो रोबल्स एल्विरा

en: List available sessions
hne: मिलत सत्र के सूची देव

en: Session to open
hne: सत्र जऊन ल खोलना हे

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
hne: ये यूआरएल मं उपयोग बर माइम किसिम, (जइसन कि text/html या inode/directory)

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
hne: ओ यूआरएल बर जऊन फाइल मन बर इंगित करथे, डिरेक्टरी खोलथे अउ फाइल चुनथे, बदला मा सही फाइल ल खोले के.

en: Location to open
hne: जगह जऊन ल खोलना हे

en: no name
hne: कोई नाम नइ

en: Extensions
hne: एक्सटेंसन्स

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
hne: माड्यूल लोड करे मं गलती होइस %1.
    निदान हे:
    %2

en: Close View
hne: दृस्य बन्द करव

en: Stalled
hne: रुके हे

en: Preview &in %1
hne: %1 मं प्रिव्यू (&i)

en: Show %1
hne: %1 देखाव

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
hne: छाँटव

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
hne: <qt><center><b>%1</b></center><hr />आखरी बार देखे गिस: %2<br />पहली बार देखे गिस: %3<br />एतका बार देखे गिस: %4</qt>

en: Miscellaneous
hne: विविध

en: Open in New &Window
hne: नवा विंडो मं खोलव (&W)

en: Open in New Tab
hne: नवा टैब मं खोलव

en: &Remove Entry
hne: प्रविस्टि हटाव (&R)

en: C&lear History
hne: इतिहास मेटाव (&l)

en: &Preferences...
hne: प्राथमिकता...(&P)

en: By &Name
hne: नाम से (&N)

en: By &Date
hne: तारीक से (&D)

en: Do you really want to clear the entire history?
hne: का आप मन पूरा इतिहास साफ करना चाहथो?

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
hne: लोड होवत हे...

en: Canceled.
hne: खारिज.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
hne: ये पेज मं ओ बदलाव हे जऊन ल जमा नइ करे गे हे.
    पेज ल फिर से लोड करे से ये बदलाव मिट जाही.

en: &Discard Changes
hne: बदलाव मन ल फेंक देव (&D)

en: Home Folder
hne: होम फोल्डर

en: Navigate to your 'Home Folder'
hne: आप मन के 'घर फोल्डर' मं नेविगेट करव

en: Navigate to your local 'Home Folder'
hne: आप मन के स्थानीय 'घर फोल्डर' मं नेविगेट करव

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
hne: घर पेज

en: Navigate to your 'Home Page'
hne: आप मन के 'घर पेज' मं नेविगेट करव

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
hne: ये टैब मं ओ बदलाव हे जऊन ल जमा नइ करे गे हे.
    टैब ल अलग करे से ये बदलाव मिट जाही.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
hne: ये दृस्य मं ओ बदलाव हे जऊन ल जमा नइ करे गे हे.
    दृस्य ल बंद करे से ये बदलाव मिट जाही.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
hne: ये टैब मं ओ बदलाव हे जऊन ल जमा नइ करे गे हे.
    टैब ल बन्द करे से ये बदलाव मिट जाही.

en: Do you really want to close all other tabs?
hne: का आप मन सही मं अउ सब्बो टैब बन्द करना चाहथो ?

en: Close &Other Tabs
hne: अऊ दूसर टैब बन्द करव (&O)

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
hne: ये टैब मं ओ बदलाव हे जऊन ल जमा नइ करे गे हे.
    अऊ दूसर टैब ल बन्द करे से ये बदलाव मिट जाही.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
hne: ये टैब मं ओ बदलाव हे जऊन ल जमा नइ करे गे हे.
    टैब ल फिर से लोड करे से ये बदलाव मिट जाही.

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
hne: <qt><b>%1</b>वैध नइ हे</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
hne: %1 से चुने फाइल मन के नकल इहां करव:

en: Move selected files from %1 to:
hne: %1 से चुने गे फाइल मन ल इहां खिसकाव:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
hne: बंद करे चीज के इतिहास साफ करव

en: Save As...
hne: अइसन सहेजव...

en: Manage...
hne: प्रबंधन करव...

en: New &Window
hne: नवा विंडो (&W)

en: &Duplicate Window
hne: नकल विंडो (&D)

en: Send &Link Address...
hne: संकली पता भेजव... (&L)

en: S&end File...
hne: फाइल भेजव....(&e)

en: &Open Location
hne: जगह खोलव (&O)

en: &Open File...
hne: फाइल खोलव... (&O)

en: &Find File...
hne: फाइल खोजव....(&F)

en: Lock to Current Location
hne: अभी हाल के जगह तालाबंद करव

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
hne: संकली देखव  (&k)

en: &Up
hne: ऊपर (&U)

en: Closed Items
hne: बंद करे गे चीज

en: Sessions
hne: सत्र

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
hne: बहुत बार भ्रमन करे गे

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
hne: अभी हाल मं भ्रमन करे गे

en: Configure Extensions...
hne: एक्सटेंसन्स कान्फिगर करव...

en: Configure Spell Checking...
hne: हिज्जा जांच कान्फिगर करव...

en: Split View &Left/Right
hne: विभाजित दृस्य डेरी / जेवनी (&L)

en: Split View &Top/Bottom
hne: विभाजित दृस्य ऊपर / नीचे (&T)

en: &New Tab
hne: नवा टैब (&N)

en: &Duplicate Current Tab
hne: अभी हाल के टैब के नकल बनाव (&D)

en: Detach Current Tab
hne: अभी हाल के टैब ल अलग करव

en: &Close Active View
hne: सक्रिय दृस्य बन्द करव (&C)

en: Close Current Tab
hne: अभी हाल के टैब बंद करव

en: Activate Next Tab
hne: अगला टैब सक्रिय करव

en: Activate Previous Tab
hne: पिछला टैब सक्रिय करव

en: Activate Tab %1
hne: टैब %1 सक्रिय करव

en: Move Tab Left
hne: टैब ल डेरी खिसकाव

en: Move Tab Right
hne: टैब ल जेवनी खिसकाव

en: Dump Debug Info
hne: डिबग जानकारी डम्प करव

en: &Reload
hne: फिर से  लोड करव (&R)

en: &Reload All Tabs
hne: सब्बो टैब फिर से लोड करव (&R)

en: &Force Reload
hne: जबरन फिर से लोड करव (&F)

en: &Stop
hne: रुकव (&S)

en: L&ocation:
hne: जगहः (&o)

en: Location Bar
hne: जगह पट्टी

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
hne: <html>जगह पट्टी<br /><br />कोई जाल पता या खोजे बर वाक्यांस भरव.</html>

en: Clear Location Bar
hne: जगह पट्टी साफ करव

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
hne: <html>जगह पट्टी साफ करव<br /><br />जगह पट्टी के सामान ल साफ करथे.</html>

en: &Bookmarks
hne: निसानी  (&B)

en: Kon&queror Introduction
hne: कान्करर परिचय (&q)

en: Go
hne: जाव

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
hne: <html>जाव<br /><br />जगह पट्टी मं भरे गे पता वाले पेज मं जाथे.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
hne: <html>पैरेन्ट फोल्डर मं जाव.<br /><br /> उदाहरन बर, यदि अभी हाल के जगह हावे फाइल:/home/%1  तहां ए बटन मं किलिक करे मं ए आप मन ल फाइल:/home मं ले जाही</html>

en: Enter the parent folder
hne: पेरेन्ट फोल्डर मं जाव

en: Move backwards one step in the browsing history
hne: ब्राउजिंग इतिहास मं एक स्तर पीछू खिसकथे

en: Move forward one step in the browsing history
hne: ब्राउजिंग इतिहास मं एक स्तर आगू खिसकव

en: Move backwards one step in the closed tabs history
hne: बन्द टैब इतिहास मं एक स्तर पीछू खिसकथे

en: Reload the currently displayed document
hne: अभी हाल के प्रदर्सित कागद ल फिर से  लोड करव

en: Reload all currently displayed document in tabs
hne: अभी हाल के सब्बो प्रदर्सित कागद ल फिर से लोड करव

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
hne: अभी हाल के प्रदर्सित कागद अउ कौनो फोटू ल फिर से जबरन लोड करव

en: Stop loading the document
hne: कागद लोड करना रोकव

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
hne: चुने गे पाठ या चीज ल क्लिपबोर्ड मं ले जाव

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
hne: चुने गे पाठ या चीज ल क्लिपबोर्ड मं ले जाव

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
hne: <html>पहिली के काटे गे या नकल करे क्लिपबोर्ड सामान ल चिपकाथे <br /><br />ये अउ दूसरकेडीई अनुपरयोग मन से नकल करे या काटे गे पाठ मं घलोक काम करथे.</html>

en: Paste the clipboard contents
hne: क्लिपबोर्ड के चीज मन ल चिपकाव

en: Print the current document
hne: अभी हाल के कागद छापव

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
hne: तालाबंद दृस्य फोल्डर बदल नइ सकिस. एक फोल्डर से कई फाइल मन एक्सप्लोर करे बर 'संकली व्यू' के साथ उपयोग करव

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
hne: दृस्य ल 'संकली' के जइसन सेट करथे . संकली दृस्य फोल्डर मं हुए बदलाव मन ल जऊन अउ संकली दृस्य मं होथे , के अनुसरन करथे .

en: Copy &Files...
hne: फाइल मन ल नकल करव.... (&F)

en: M&ove Files...
hne: फाइल मन ल खिसकाव...(&o)

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
hne: आप मन २० से जादा निसानी ल टैब मं खोले बर निवेदन करे हो. एमां समय लगही. जारी रखव?

en: Open in T&his Window
hne: ये विंडो मं खोलव (&h)

en: Open the document in current window
hne: कागद ल अभी हाल के दृस्य मं खोलव

en: Open the document in a new window
hne: कागद नवा विंडो मं खोलव

en: Open in &New Tab
hne: नवा टैब मं खोलव (&N)

en: Open the document in a new tab
hne: कागद नवा टैब मं खोलव

en: &Open With
hne: एखर साथ खोलव (&O)

en: Open with %1
hne: %1 एखर साथ खोलव

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
hne: दृस्य मोड (&V)

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
hne: ये विंडो मं बहुत अकन टैब खुले हे, का आप मन सही मं बाहिर होना चाहथो?

en: C&lose Current Tab
hne: अभी हाल के टैब बंद करव (&l)

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
hne: ये टैब मं ओ बदलाव हे जऊन ल जमा नइ करे गे हे.
    विंडो ल बन्द करे से ये बदलाव मिट जाही.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
hne: ये टैब मं ओ बदलाव हे जऊन जमा नइ करे गे हे.
    विंडो ल बन्द करे से ये बदलाव मिट जाही.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
hne: आप मन के साइडबार फंक्सनल नइ हे या नइ मिलत हे. एक नवा प्रविस्टि जोड़े नइ जा सके.

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
hne: नवा वेब एक्सटेंसन "%1" आप मन के बाजूपट्टी मं जोड़व?

en: Add
hne: जोड़व

en: Do Not Add
hne: नइ जोड़व

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
hne: लगथे  कि उहाँ कान्फिगरेसन गलती हे. आप मन कान्करर ल %1 के साथ सम्बद्ध करे हो, पर ए एखर किसिम के फाइल मन ल संभाल नइ सकिस.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
hne: ये नाम '%1' के सत्र पहिली से ही मौजूद हावे. का आप मन एखर ऊपर लिखना चाहथो ?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
hne: नवा...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
hne: नाम बदलव...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
hne: मेटाव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
hne: टैब ल अभी हाल के विंडो मं खोलव

en: Open a new tab
hne: नवा टैब खोलव

en: Close the current tab
hne: अभी हाल के टैब बंद करव

en: &Duplicate Tab
hne: टैब के नकल (&D)

en: &Reload Tab
hne: टैब फिर से लोड करव (&R)

en: Other Tabs
hne: अऊ दूसर टैब

en: D&etach Tab
hne: टैब ल अलग करव (&e)

en: &Close Tab
hne: टैब बंद करव (&C)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
hne: यदि ए विकल्प चुने जाथे  तहां जब आप मन कोनो फोल्डर खोलहू तहां बदला मा ओही विंडो मं फोल्डर के सामान ल देखाय के, कान्करर एक नवा विंडो मं खुलही.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
hne: इहां आप मन ए नियंत्रित कर सकथो कि जब आप मन कोनो फाइल के ऊपर मुसुवा ल लाथें तहां उस फाइल परिचय अतिरिक्त जानकारी बताता एक छोटा पापअप विंडो देखना चाहथो .

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (HTML Settings)
en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
hne: ये फोंट कान्करर विंडो मं पाठ प्रदर्सन बर उपयोग मं आही.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hne: जाव (&G)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hne: औजार (&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
hne: विंडो (&W)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hne: मदद (&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
hne: अतिरिक्त औजार पट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
hne: जगह औजार पट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
hne: निसानी औजार पट्टी

en: Und&o: Closed Tab
hne: पहिली जइसन: बन्द टैब (&o)

en: Und&o: Closed Window
hne: पहिली जइसन: बन्द विंडो (&o)

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
hne: जो पेज आप मन देखे के कोसिस करत हो ओ हर पोस्ट करे गे फारम डाटा के परिनाम हे. यदि आप मन डाटा फिर भेजहू, जऊन काम (जइसन कि खोज या आनलाइन खरीदारी) ए हर करे हे, वो दोहराही.

en: Resend
hne: फिर से  भेजव
