kcmperformance - en to hne translation catalogue (6 entries)

en: Konqueror
hne: कान्करर

en: System
hne: तंत्र

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preloading
hne: प्री-लोडिंग

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_)
en: System Configuration
hne: तंत्र कान्फिगरेसन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_disable_kbuildsycoca)
en: Disable &system configuration startup check
hne: सुरू मं तंत्र कान्फिगरेसन जांच अक्छम करव (&s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_kbuildsycoca)
en: This option may in rare cases lead to various problems. Consult the What's This (Shift+F1) help for details.
hne: ये विकल्प कुछ हालत मं बहुत से समस्या पैदा कर सकथे. विवरन बर ए का हे (सिफ्ट+एफ१) मदद देखव.
