konqueror - en to hne translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hne: औजार (&T)

en: Input Required:
hne: इनपुट जरूरी:

en: &Execute Shell Command...
hne: सेल कमांड चलाव...(&E)

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
hne: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: प्रोग्राम गलती, किरपा करके बग रिपोट करव.

en: Executing shell commands works only on local directories.
hne: सेल कमांड चलाय जाना सिरिफ लोकल डिरेक्टरी मं काम करथे .

en: Execute shell command in current directory:
hne: अभी हाल के डिरेक्टरी मं सेल कमांड चलाव:

en: Output from command: "%1"
hne: आउटपुट फार्म कमांड: "%1"
