babelfish - en to hr translation catalogue (34 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hr: &Alati

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
hr: Dodatna alatna traka

en: Translate Web Page
hr: Prevedi web stranicu

en: Translate Web &Page
hr: &Prevedi web stranicu

en: &English To
hr: &Engleski na

en: &French To
hr: &Francuski na

en: &German To
hr: &Njemački na

en: &Greek To
hr: &Grčki na

en: &Spanish To
hr: Španjol&ski na

en: &Portuguese To
hr: &Portugalski na

en: &Italian To
hr: Tal&ijanski na

en: &Dutch To
hr: Nizo&zemski na

en: &Russian To
hr: &Ruski na

en: &Chinese (Simplified)
hr: &Kineski (pojednostavljen)

en: Chinese (&Traditional)
hr: Kineski (&tradicionalan)

en: &Dutch
hr: Nizo&zemski

en: &French
hr: &Francuski

en: &German
hr: &Njemački

en: &Greek
hr: &Grčki

en: &Italian
hr: Tal&ijanski

en: &Japanese
hr: &Japanski

en: &Korean
hr: &Korejski

en: &Norwegian
hr: &Norveški

en: &Portuguese
hr: &Portugalski

en: &Russian
hr: &Ruski

en: &Spanish
hr: Španjol&ski

en: &Arabic
hr: &Arapski

en: &English
hr: &Engleski

en: &Chinese (Simplified) to English
hr: &Kineski (pojednostavljen) na engleski

en: Chinese (&Traditional) to English
hr: Kineski (&tradicionalan) na engleski

en: &Japanese to English
hr: &Japanski na engleski

en: &Korean to English
hr: &Korejski na Engleski

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
hr: Neispravan URL

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
hr: Uneseni URL nije valjani. Ispravite ga i pokušajte ponovo.
