kfmclient 0 - en to hr translation catalogue (9 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
hr: KDE alat za otvaranje URLova s komandne linije

en: Non interactive use: no message boxes
hr: Ne interaktivno korištenje: bez okvira s porukama

en: Show available commands
hr: Prikaži dostupne naredbe

en: Command (see --commands)
hr: Naredba (pogledajte pod --commands)

en: Arguments for command
hr: Argumenti za naredbu

en: 
    Syntax:
hr: 
    Sintaksa:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
hr:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Otvara prozor i pokazuje 'url'.
                #  'url' može biti relativna putanja
                #   ili ime datoteke npr: . ili sl./
                #   ako je 'url' ispušten, koristi se $HOME.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
hr:             # Ako je 'mimetype' naveden, tada će biti korišten za procjenu koju će
                #   komponentu konqueror koristiti. Npr. postavite ju na 
                #   text/html za web stranicu, da se brže prikaže

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
hr:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Isto kao i iznad samo otvara novu karticu sa 'url' u postojećem Konqueror
                #   prozoru na trenutno aktivnoj radnoj površini, ako je moguće.
