konqueror 0 - en to hr translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hr: &Alati

en: Input Required:
hr: Potreban je unos:

en: &Execute Shell Command...
hr: Izvrši &naredbu ljuske …

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
hr: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Greška u programu, molim prijavite je.

en: Executing shell commands works only on local directories.
hr: Izvršavanje naredbi ljuske funkcionira samo u lokalnim mapama.

en: Execute shell command in current directory:
hr: Izvrši naredbu ljuske u trenutnoj mapi:

en: Output from command: "%1"
hr: Ispis naredbe: "%1"
