kcmsocks - en to hsb translation catalogue (18 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
hsb: <h1>Moje zapołožki</h1><p>Tutón modul dowoli Wam domjacu stronu zapołožkow připrawić.</p><p>Domjaca strona zapołožkow namaka so na <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
hsb: Zapołožki

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
hsb: Bjez tuteje opcije so zapołožki deleka w hierarchiji (te, kotrež njejsu w zapisku) so njepokazuja.
    Z tutej opciji so zběraja w "korjentnym" zapisku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
hsb: &Zapołožki bjez zapiska pokazać

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
hsb: Podzapiski pokazuja so normalnje we nadrjadowanym zapisku. Z tutej opciju so zwonka nich pokazuja.
    To tak rjenje njewupada, ale druhdy je praktiske, na př. hdyž maće jara wulki zapisk, kotryž chceće w dwěmaj stołpikomaj pokazać.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
hsb: Š&tomik zapołožkow rozpřestrěć

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
hsb: Kašćik z KDE-městnami (Domjacy zapisk, Syć, ...) pokazać. Wužitne, hdyž wužiwaće konqueror jako datajowy rjadowar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
hsb: Systemowe &městna pokazać

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
hsb: Powšitkowne nastajenja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
hsb: Zapiski so awtomatisce do wjacorych stołpikow rozrjaduja. Optimalna ličba stołpikow wotwisuje wot šěrokosće wokna a ličby zapołožkow.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
hsb: Ličba stołpikow, kiž so pokazuja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
hsb: Hasńće to na pomałych kompjuterach, hdyž nochceće pozadkowe wobrazy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
hsb: Pozadk &zapiskow pokazać

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
hsb: Kelko ruma na disku so wužiwa za nachwilne składowanje wobrazkow

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
hsb: Temporarny skład za wobrazki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
hsb: Wulkosć składa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
hsb: Temporarny skład za wobrazki wuprózdnić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
hsb: &Temporarny skład wuprózdnić
