kfmclient - en to hsb translation catalogue (13 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
hsb: KDE-grat za wočinjenje web-stronow z přikazoweje linki

en: Non interactive use: no message boxes
hsb: Njeinteraktiwne wužiwanje: žane zdźělenki

en: Show available commands
hsb: Móžne přikazy pokazować

en: Command (see --commands)
hsb: Přikazy (hlej --commands)

en: Arguments for command
hsb: Argumenty za přikaz

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
hsb: Dataje/web-strony, kotrež aplikacija wočini, budu ...

en: 
    Syntax:
hsb: 
    Syntaksa:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
hsb:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Wočini wokno, kotrež 'url' pokazuje.
                #  'url' móže być relatiwna šćežka
                #   abo datajowe mjeno kaž . abo podrjadowak/
                #   Jeli so 'url' wuwostaji, so město toho $HOME wužiwa.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
hsb: 	# Hdyž 'mimetype' so postaji, wužiwa so za zwěsćenje
    	# komponenty, kotruž Konqueror ma wužić. Napři. nastajće
    	# text/html za web-stronu, zo by so spěšnišo pokazała.

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
hsb:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Samsne kaž horjeka, ale wočini nowy jězdnik z 'url' eksistowacym woknje
                #   Konquerora na aktualnym dźěłowym powjerchu, je-li móžno.

en: Syntax error, not enough arguments
hsb: Syntaktiski zmylk: Přemało argumentow

en: Syntax error, too many arguments
hsb: Syntaktiski zmylk: Přewjele argumentow

en: Syntax error, unknown command '%1'
hsb: Syntaktiski zmylk: Njeznaty přikaz "%1"
