konqueror - en to hsb translation catalogue (192 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
hsb: Web browser, datajowy rjadowar, a přehladowar za dokumenty.

en: Developer (framework, parts)
hsb: wuwiwar (framework, dźěle)

en: Developer (framework)
hsb: wuwiwar (framework)

en: Developer
hsb: wuwiwar

en: Developer (List views)
hsb: wuwiwar (lisćinowe přehladki)

en: Developer (List views, I/O library)
hsb: wuwiwar (lisćinowe přehladki, I/O-biblioteka)

en: Developer (HTML rendering engine)
hsb: wuwiwar (HTML-rendering)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
hsb: wuwiwar (HTML-rendering, I/O-biblioteka)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
hsb: wuwiwar (HTML-rendering, I/O-biblioteka, testowy ramik za regresiju)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
hsb: wuwiwar (HTML-rendering, JavaScript)

en: Apple Safari Developers
hsb: Apple Safari-wuwiwarjo

en: Developer (JavaScript)
hsb: wuwiwar (JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
hsb: wuwiwar (podpěra za Java-applets a druhe integrowane objekty)

en: Developer (I/O library)
hsb: wuwiwar (I/O-biblioteka)

en: Developer (Java applet support)
hsb: wuwiwar (podpěra za Java-applets)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
hsb: wuwiwar (Java-2-wěstosć a dalše
    wažne polěpšenja za podpěru appletow)

en: Developer (Netscape plugin support)
hsb: wuwiwar (podpěra za Netscape-pluginy)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
hsb: wuwiwar (SSL, pluginy z Netscapea)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
hsb: wuwiwar (I/O-biblioteka, podpěra za awtentifikaciju)

en: Graphics/icons
hsb: grafika/piktogramy

en: KFM author
hsb: awtor kfm'a

en: Developer (navigation panel framework)
hsb: wuwiwar (framework za nawigaciju)

en: Developer (misc stuff)
hsb: wuwiwar (wšelake wěcy)

en: Developer (AdBlock filter)
hsb: wuwiwar (AdBlock filter)

en: List available sessions
hsb: Móžne posedźenja naličić

en: Session to open
hsb: Posedźenje, kiž ma so wočinić

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
hsb: MIME-družina za tutón URL. (na př. text/html abo inode/zapisk).

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
hsb: Hdyž URL k dataji pokazuje, wočini zapisk a wubjerje dataju, njewočini ju pak

en: Location to open
hsb: Městno, kiž ma so wočinić

en: no name
hsb: bjez mjena

en: Extensions
hsb: Ekstensije

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
hsb: Zmylk je so stał při začitanju modula %1.
    Zmylkowa powěsć je:
    %2

en: Close View
hsb: Napohlad začinić

en: Stalled
hsb: Zastajene

en: Preview &in %1
hsb: Pokazować &z %1

en: Show %1
hsb: Pokaž %1

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
hsb: Sortěrować

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
hsb: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Posledni raz wopytane: %2<br />Prěni raz wopytane: %3<br />Kak husto wopytane: %4</qt>

en: Miscellaneous
hsb: Wšelčizny

en: Open in New &Window
hsb: Wočinić w &nowym woknje

en: Open in New Tab
hsb: Wočinić w nowym jězdniku

en: &Remove Entry
hsb: Zapis &wumaznyć

en: &Preferences...
hsb: &Nastajenja...

en: By &Name
hsb: po &mjenje

en: By &Date
hsb: po &datumje

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
hsb: Začitam...

en: Canceled.
hsb: Přetorhnjene.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
hsb: Tuta strona wobsahuje njepósłane změny.
    Hdyž tutu stronu znowa začitaće, so tute změny zhubja.

en: &Discard Changes
hsb: &Změny zaćisnyć

en: Home Folder
hsb: Domjacy zapisk

en: Navigate to your 'Home Folder'
hsb: Do wašeho domjaceho zapiska hić

en: Navigate to your local 'Home Folder'
hsb: Do wašeho lokalneho domjaceho zapiska hić

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
hsb: Domjaca strona

en: Navigate to your 'Home Page'
hsb: Na wašu domjacu stronu hić

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
hsb: <html>Dźe na wašu domjacu stronu<br /><br />Tutu městnosć móžeće připrawić pod <b>Nastajenje -> Konqueror konfigurować-> Powšitkownje</b>.</html>

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
hsb: Tutón jězdnik wobsahuje njepósłane změny.
    Hdyž jón wotlěpiće, zaćisnjeće tute změny.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
hsb: Tutón napohlad wobsahuje njepósłane změny.
    Hdyž jón začiniće, zaćisnjeće tute změny.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
hsb: Tutón jězdnik wobsahuje njepósłane změny.
    Hdyž jón začiniće, zaćisnjeće tute změny.

en: Do you really want to close all other tabs?
hsb: Chceće woprawdźe wšitke druhe jězdniki zezačinjeć?

en: Close &Other Tabs
hsb: &Druhe jězdniki zezačinjeć

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
hsb: Tutón jězdnik wobsahuje njepósłane změny.
    Hdyž tamne jězdniki začiniće, zaćisnjeće tute změny.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
hsb: Tutón jězdnik wobsahuje njepósłane změny.
    Hdyž wšitke jězdniki znowa začitaće, zaćisnjeće tute změny.

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
hsb: <qt><b>%1</b> njeje w porjadku.</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
hsb: Markěrowane dataje kopěrować z %1 do:

en: Move selected files from %1 to:
hsb: Markěrowane dataje sunyć z %1 do:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
hsb: Lisćinu začinjenych objektow wuprózdnić

en: Save As...
hsb: Zawěsćić jako ...

en: Manage...
hsb: Rjadować...

en: New &Window
hsb: Nowe &wokno

en: &Duplicate Window
hsb: Wokno &klonować

en: Send &Link Address...
hsb: Adresa wotkaza &pósłać ...

en: S&end File...
hsb: &Dataju pósłać...

en: &Open Location
hsb: Městno w&očinić

en: &Open File...
hsb: &Dataju wočinić...

en: &Find File...
hsb: Dataju &namakać...

en: Lock to Current Location
hsb: Na aktualne městno přiwjazać

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
hsb: Na napohlad wot&kazać

en: &Up
hsb: &Horje

en: Closed Items
hsb: Začinjene objekty

en: Sessions
hsb: Posedźenja

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
hsb: Najhusćišo wopytane

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
hsb: Njedawno wopytane

en: Configure Extensions...
hsb: Ekstensije nastajić...

en: Configure Spell Checking...
hsb: Nastajenje prawopisneje kontrole...

en: Split View &Left/Right
hsb: Napohlad dźělić &nalěwo/naprawo

en: Split View &Top/Bottom
hsb: Napohlad dźělić &horjeka/deleka

en: &New Tab
hsb: &Nowy jězdnik

en: &Duplicate Current Tab
hsb: &Aktualny jězdnik klonować

en: Detach Current Tab
hsb: Aktualny jězdnik wotlěpić

en: &Close Active View
hsb: Aktiwny napohlad &začinić

en: Close Current Tab
hsb: Aktualny jězdnik začinić

en: Activate Next Tab
hsb: Přichodny jězdnik aktiwizować

en: Activate Previous Tab
hsb: Předchadny jězdnik aktiwizować

en: Activate Tab %1
hsb: Jězdnik %1 aktiwizować

en: Move Tab Left
hsb: Jězdnik nalěwo přesunyć

en: Move Tab Right
hsb: Jězdnik naprawo přesunyć

en: Dump Debug Info
hsb: Debugowu informaciju pokazać

en: &Reload
hsb: &Znowa začitać

en: &Reload All Tabs
hsb: Wšě &jězdniki znowa začitać

en: &Force Reload
hsb: Znowazačitanje &wunuzować

en: &Stop
hsb: &Zastajić

en: L&ocation:
hsb: Měst&no:

en: Location Bar
hsb: Pas městnow

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
hsb: <html>Pas městnow<br /><br />Zapodajće internetnu adresu abo pytany terminus.</html>

en: Clear Location Bar
hsb: Pas městnow wuprózdnić

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
hsb: <html>Pas městnow wuprózdnić<br /><br />Wuprózdni pas městnow.</html>

en: &Bookmarks
hsb: &Zapołožki

en: Kon&queror Introduction
hsb: Zawod do kon&querora

en: Go
hsb: Dźi

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
hsb: <html>Dźi<br /><br />Dźe na stronu, kiž je so do pasa městnow zapodała.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
hsb: <html>Zapodaj nadrjadowany zapisk<br /><br />Na př., hdyž je tuchwilne mestno file:/home/%1, dóstanjeće so z klikom na tute tłóčatko do file:/home.</html>

en: Enter the parent folder
hsb: Do nadrjadowaneho zapiska hić

en: Move backwards one step in the browsing history
hsb: Dźe jednu kročel wróćo w stawiznach browsowanja

en: Move forward one step in the browsing history
hsb: Dźe jednu kročel dale w stawiznach browsowanja

en: Move backwards one step in the closed tabs history
hsb: Dźe jednu kročel wróćo w stawiznach začinjenych jězdnikow

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
hsb: <html>Tuchwilu pokazany dokument znowa začitać<br /><br />To je na př. trěbne za aktualizowanje internetowych stronow, kiž buchu modifikowane wot toho časa, hdyž so začitachu.</html>

en: Reload the currently displayed document
hsb: Tuchwilu pokazany dokument znowa začitać

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
hsb: <html>Dokumenty we wšěch jězdnikach znowa začitać<br /><br />To je na př. trěbne za aktualizowanje internetowych stronow, kiž buchu změnjene wot toho časa, hdyž so začitachu.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
hsb: Wšě tuchwilu pokazowane dokumenty w jězdnikach so znowa začitaja

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
hsb: <html>Zastaji začitanje dokumenta<br /><br />Přenjesenje přez syć so zastaji a konqueror pokaže, štož je so dotal přenjesło.</html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
hsb: Wunuzuje znowazačitanje tuchwilu pokazowaneho dokumenta a wšitkich wobrazow w nim.

en: Stop loading the document
hsb: Zastaji začitanje dokumenta

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
hsb: <html>Wutřiha wubrany tekst abo objekty a přesunje je do systemoweho clipboarda.<br /><br />Wone su potom přistupne za přikaz <b>Zasunyć</b> w konqueroru a druhich KDE-aplikacijach.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
hsb: Přesunje wubrany tekst abo objekt(y) do clipboarda

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
hsb: <html>Kopěruje wubrany tekst abo objekty do systemoweho clipboarda.<br /><br />Wone su potom přistupne za přikaz <b>Zasunyć</b> w konqueroru a druhich KDE-aplikacijach.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
hsb: Kopěruje wubrany tekst abo objekt(y) do clipboarda

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
hsb: <html>Zasunje wobsah clipboarda<br /><br />To funguje tež za tekst, kiž bu z druhich KDE-aplikacijow kopěrowany abo wutřihany.</html>

en: Paste the clipboard contents
hsb: Zasunje wobsah clipboarda

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
hsb: <html>Wućišći tuchwilu pokazowany dokument.<br /><br />Pokaže dialog z opcijemi, hdźež móžeće na př. nastajić, kelko kopijow chceće ćišćeć abo kotry ćišćak ma so wužiwać.<br /><br />Tutón dialog spřistupni tež specielne ćišćenske słužby kaž konwertowanje tuchwilneho dokumenta do PDF-dataje.</html>

en: Print the current document
hsb: Aktualny dokument ćišćeć

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
hsb: Zapisk njehodźi so změnić, hdyź je napohlad zamknjeny. Wužiwajće to z 'na napohlad wotkazać', zo byšće wjele datajow z jednoho zapiska přelistowali.

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
hsb: Na napohlad so 'wotkazuje'. Napohlady, kotrež na so wotkazuja, pokazuja přeco samsne adresy a zapiski.

en: Copy &Files...
hsb: Dataje &kopěrować...

en: M&ove Files...
hsb: Dataje přes&unyć...

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
hsb: Chceć naraz wjace hač 20 zapołožkow wočinić. To móže chwilku trać. Pokročować?

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
hsb: Zapisk zapołožkow w nowych jězdnikach wočinić

en: Open in T&his Window
hsb: Wočinić w &tutym woknje

en: Open the document in current window
hsb: Wočini dokument w aktualnym woknje

en: Open the document in a new window
hsb: Wočini dokument w nowym woknje

en: Open in &New Tab
hsb: Wočinić w nowym t&abulatoru

en: Open the document in a new tab
hsb: Wočini dokumenta w nowym jězdniku

en: &Open With
hsb: W&očinić z

en: Open with %1
hsb: Wočinić z %1

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
hsb: Modus &wobhladowanja

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
hsb: W tutym woknje su někotre jězdniki wočinjene, chceće je woprawdźe zezačinjeć?

en: C&lose Current Tab
hsb: Aktualny jězdnik &začinić

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
hsb: Tutón jězdnik wobsahuje změny, kiž njebuchu hišće wotpósłane.
    Hdyž wokno začiniće, so tute změny zhubja.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
hsb: Tuta strona wobsahuje njepósłane změny.
    Hdyž ju začiniće, zaćisnjeće tute změny.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
hsb: Bóčny pas njefunguje abo njeje přistupny. Nowy zapis njehodźi so dodać.

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
hsb: Ma so nowa internetowa ekstensija "%1" k bóčnemu pasej dodać?

en: Add
hsb: Dodać

en: Do Not Add
hsb: Nic dodać

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
hsb: Pozdaću so jedna wo zmylk w konfiguraciji. Konqueror je asociěrowany z %1, njemóže pak z tutej družinu ničo započeć.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
hsb: Posedźenje z mjenom '%1' hižo eksistuje, chceće je přepisać?

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
hsb: Zničić

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
hsb: Jězdniki w aktualnym woknje wočinić

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
hsb: Posedźenje ponowić?

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
hsb: Wokno %1

en: Do not ask again
hsb: Njeprašej so hišće raz

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
hsb: Posedźenje ponowić

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
hsb: Nic ponowić

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
hsb: Woprašej so pozdźišo

[ctx: @info]
en: Close
hsb: Začinić

en: Close
hsb: Začinić

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
hsb: Tutón pas wobsahuje wočinjene jězdniki. Klikńće na jězdnik, zo byšće jón aktiwizowali. Móžeće tež tastaturowe skrótšenki za nawigaciju po jězdnikach wužiwać. Tekst na jězdniku pokazuje titl wobsaha; połny titl widźiće, hdyž z myšu na jězdnik jědźeće.

en: Open a new tab
hsb: Nowy jězdnik wočinić

en: Close the current tab
hsb: Aktiwny jězdnik začinić

en: &Duplicate Tab
hsb: Jězdnik &duplicěrować

en: &Reload Tab
hsb: Jězdnik &znowa začitać

en: Other Tabs
hsb: Druhe jězdniki

en: D&etach Tab
hsb: Jězdnik &wotlěpić

en: &Close Tab
hsb: Jězdnik &začinić

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Open folders in separate windows
hsb: Zapiski w rozdźělnych woknach wočinić

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show file tips
hsb: Pokaž nadrobne informacije (file tips)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hsb: &Dataja

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hsb: &Wobdźěłać

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hsb: &Napohlad

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hsb: &Dźi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hsb: &Nastroje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hsb: &Nastajenja

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
hsb: &Wokno

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hsb: Po&moc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hsb: Hłowny nastrojowy pas

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
hsb: Dalši nastrojowy pask

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
hsb: Pask městnow

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
hsb: Pask ze zapołožkami

en: Und&o: Closed Tab
hsb: W&róćo: Jězdnik začinić

en: Und&o: Closed Window
hsb: W&róćo: Wokno začinić

en: Und&o
hsb: W&róćo

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
hsb: Strona, kotruž chceće sej wobhladać, je wuslědk pósłaneho formulara. Hdyž tute daty znowa pósćeleće, so kóžda akcija formulara (na př. pytanje abo online-kup) wospjetuje.

[ctx: @title:window]
en: Warning
hsb: Kedźbu

en: Resend
hsb: Znowa pósłać
