desktop_kdebase - en to hsb translation catalogue (105 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
hsb: Wobrazy

en: A&utomatically load images
hsb: Wobrazy &awtomatisce začitać

en: Dra&w frame around not completely loaded images
hsb: &Ramik rysować wokoło njedozačitanych wobrazow

[ctx: animations]
en: Enabled
hsb: Zaswěćene

[ctx: animations]
en: Disabled
hsb: Hasnjene

en: Show Only Once
hsb: Jenož jónu pokazać

en: A&nimations:
hsb: A&nimacije:

en: Font Si&ze
hsb: W&ulkosć pisma

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
hsb: To je relatiwna wulkosć pisma, kiž konqueror wužiwa za pokazowanje internetowych stronow.

en: M&inimum font size:
hsb: M&inimalna wulkosć pisma:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
hsb: Konqueror ženje tekst njepokazuje w mjeńšim pismje hač tutym,<br /> wšojedne, što so druhdźe postaji.

en: &Medium font size:
hsb: &Srjenja wulkosć pisma:

en: S&tandard font:
hsb: S&tandardne pismo:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
hsb: To je pismo za normalny tekst na internetowej stronje.

en: &Fixed font:
hsb: Pismo z &krutej šěrokosću:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
hsb: To je pismo za pokazowanje tekst z njeproporcionalnym pismom.

en: S&erif font:
hsb: S&erifowe pismo:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
hsb: To je pismo, kiž so wužiwa za pokazowanje teksta, kiž je jako serifowy nastajeny.

en: Sa&ns serif font:
hsb: Sa&ns serif pismo:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
hsb: To je pismo, kiž so wužiwa za pokazowanje teksta, kiž je jako bjezserifowy nastajeny.

en: C&ursive font:
hsb: K&ursiwne pismo:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
hsb: To je pismo, kiž so wužiwa za pokazowanje teksta, kiž je jako kursiwny nastajeny.

en: Fantas&y font:
hsb: &Fantazijowe pismo:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
hsb: To je pismo, kiž so wužiwa za pokazowanje teksta, kiž je jako fantazijowe nastajene.

en: Font &size adjustment for this encoding:
hsb: Připrawjenje wulkosće pisma za tute kodowanje:

en: Use Language Encoding
hsb: Kodowanje rěče wužiwać

en: Default encoding:
hsb: Standardne kodowanje:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
hsb: Postaji standardne kodowanje, kotrež so wužiwa; zwjetša 'Kodowanje rěče wužiwać' budźe prawe nastajenje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
hsb: Strategija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTemplateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
hsb: &Nowa...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
hsb: Změ&nić...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
hsb: Přiwzać

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
hsb: Wotpokazać

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
hsb: Stilowe łopjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
hsb: Wužiwaj &standardowe stilowe łopjeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
hsb: Wužiwaj wot &wužiwarja postajene stilowe łopjeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
hsb: Wužiwaj stilowe łopjeno za &inkluziju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
hsb: Přip&rawić...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
hsb: <b>Pismowa skupina</b><p>Pismowa skupina wobsahuje pisma, kotrež su sej podobne. Rozeznawaja so jeničce na přez wěste kajkosće. Na př.: tołste, kurziwne atd.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
hsb: Pismowa swójba

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
hsb: <p>To je tuchwilna wubrana pismowa skupina</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
hsb: Wužiwaj samsnu skupinu za cyły tekst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
hsb: Wulkosć pisma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
hsb: Wulkosć &zakładneho pisma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
hsb: &Wužiwaj samsnu wulkosć za wšitke elementy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
hsb: <b>čorne na běłym</b><p>Tuto widźiš normalnje.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
hsb: &čorne na běłym

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
hsb: <b>běłe na čornym</b><p>Tuto je klasiska inwersna barbowa šema.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
hsb: &Běłe na čornym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
hsb: Kon&figurowane

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
hsb: <b>Pozadk</b><p>Tuta pozadkowa barba so jako standard za tekstom pokazuje. Pozadkowy wobraz tuto přebarbi.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
hsb: Pozad&k:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
hsb: Wužiwaj samsnu barbu za cyły tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
hsb: &Prědk:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
hsb: <b>Wobrazy</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
hsb: &Wobrazy podtłóčować

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
hsb: Přehladka

en: Host/Domain
hsb: Serwer/domena

en: De&lete
hsb: Zn&ičić

en: &Import...
hsb: &Importować...

en: &Export...
hsb: &Eksportować...

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
hsb: Klikńće na tute tłóčatko, hdyž chceće specifisku strategiju za serwer abo domenu dodać.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
hsb: Klikńće na tute tłóčatko, hdyž chceće specifisku strategiju za serwer abo domenu w lisćinje změnić.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
hsb: Klikńće na tute tłóčatko, hdyž chceće specifisku strategiju za serwer abo domenu w lisćinje zničić.

en: You must first select a policy to be changed.
hsb: Dyrbiće najprjedy strategiju wubrać, kiž ma so změnić.

en: You must first select a policy to delete.
hsb: Dyrbiće najprjedy strategiju wubrać, kiž ma so zničić.

en: Use Global
hsb: Globalnu wužiwać

en: Enable filters
hsb: Filtry wužiwać

en: Hide filtered images
hsb: Filtrowane wobrazy schować

en: Manual Filter
hsb: Manuelny filter

en:  day |  days
hsb[0]: dźeń
hsb[1]: dnjej
hsb[2]: dny
hsb[3]: dnjow

en: Insert
hsb: Zasunyć

en: Update
hsb: Aktualizowanje

en: Remove
hsb: Zničić

en: Import...
hsb: Importować...

en: Export...
hsb: Eksportować...

en: Import Filters
hsb: Filtry importować

en: Export Filters
hsb: Filtry eksportować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, templates)
en: Name
hsb: Mjeno

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
hsb: Zawodnu stronu pokazać

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
hsb: Moju domjacu stronu pokazać

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
hsb: Prózdnu stronu pokazać

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
hsb: Moje zapołožki pokazać

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
hsb: Domjacu stronu wubrać

en: Home page:
hsb: Domjaca strona:

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
hsb: Domjacu stronu wubrać

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
hsb: To je URL, hdźež konqueror (jako web-browser) skoči, hdyž so "Domjacy zapisk" stłóči. Hdyž so Konqueror jako datajowy rjadowar startuje, skoči město toho do Wašeho lokalneho domjaceho zapiska.

en: Boo&kmarks
hsb: Lu&buški

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
hsb: So za mjenom a zapiskom woprašeć při dodawanju zapołožkow

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
hsb: Jenož markěrowane zapołožki w pasu zapołožkow pokazać

en: &Maximum completions:
hsb: &Maksimalna ličba wudospołnjenja:

en: Mouse Beha&vior
hsb: Zadźerženje m&yše

en: M&iddle click opens URL in selection
hsb: Srěni klik wočini URL we wubraću

en: Right click goes &back in history
hsb: Prawy klik dźe w&róćo

en: Allow
hsb: Dowolić

en: Ignore
hsb: Ignorować

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
hsb: To wočini nowy jězdnik město noweho wokna we wšelakich situacijach, na př. hdyž so wotkaz abo zapisk ze srjedźanskej myšacej tastu wubjerje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
hsb: &Wotkazy w nowym jězdniku wočinić a nic w nowym woknje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
hsb: Hač so JavaScript-wuskakotawki (jeli so dowoleja) w nowym jězdniku abo w nowym woknje wočinja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
hsb: Wuskakotawki (pop-ups) w nowym jězdniku wočinić a nic w nowym woknje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
hsb: Hdyž kliknjeće na URL w druhim KDE-programje abo zwołaće kfmclient, zo by URL wočinił, přepyta so aktualny dźěłowy powjerch za njeminimizowanym Konquerorom a, jeli tajki je, wočini so URL w nowym jězdniku. Hewak so nowe Konqueror-wokno wočini z pominanej URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
hsb: Wočini so jako jězdnik w eksistowacym Konquerorje, hdyž so URL eksternje zwoła

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
hsb: N&owe jězdniki w pozadku wočinić

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
hsb: To wočini nowy jězdnik, kiž so ze strony wočini, za aktualnym tabulatorom a nic jako posledni jězdnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
hsb: Wočini &nowy jězdnik za aktualnym tabulatorom
