KDE 3.4 - en to hu translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
hu: Szűrősor elrejtése

[ctx: @label:textbox]
en: F&ilter:
hu: &Szűrő:

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
hu: Szűrés típ&us szerint

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
hu: Elemek szűrése fájltípus szerint.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
hu: Szűrősáv megjelenítése

en: Use Multiple Filters
hu: Több típus is megadható legyen

en: Show Count
hu: A darabszám megjelenítése

en: Reset
hu: Alapállapot

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
hu: Extra eszköztár
