KDE 4.0 - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
hu: KDE segédprogram URL-ek parancssorból történő megnyitásához

en: Non interactive use: no message boxes
hu: Nem interaktív használat: üzenetablakok nélkül

en: Show available commands
hu: A rendelkezésre álló parancsok megjelenítése

en: Command (see --commands)
hu: Parancs (lásd --commands)

en: Arguments for command
hu: A parancs argumentumai

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
hu: Az alkalmazás által megnyitott fájlok és URL-ek használat után törlődnek

en: 
    Syntax:
hu: 
    Szintaxis:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
hu:   kfmclient openURL 'url' ['MIME-típus']
                # Ablak megnyitása 'url'-lel.
                #  Az 'url' lehet relatív elérési út vagy
                #  fájlnév, mint például . vagy alkönyvtár/
                #  Ha az 'url' hiányzik, akkor a $HOME lesz megnyitva.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
hu:             # Ha a 'MIME-típus' meg van adva, akkor az határozza meg, hogy
                #   a Konqueror melyik komponensét kell alkalmazni. Ha például egy
                #   weboldalnál text/html -re állítja be, akkor az gyorsabban fog megjelenni.

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
hu:   kfmclient newTab 'url' ['MIME-típus']
                # Hasonló az előbbihez, de az 'url' címet új lapon nyitja meg egy már létező Konqueror
                #   ablakban az aktív munkaasztalon (ha ez lehetséges).

en: Syntax error, not enough arguments
hu: Szintaktikai hiba, túl kevés argumentum

en: Syntax error, too many arguments
hu: Szintaktikai hiba: túl sok argumentum.

en: Syntax error, unknown command '%1'
hu: Szintaktikai hiba: ismeretlen parancs: „%1”
