KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (239 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
hu: Webböngésző, fájlkezelő és dokumentummegjelenítő.

en: (C) 1999-2016, The Konqueror developers
hu: (c) A Konqueror fejlesztői, 1999-2016.

en: Developer (framework, parts)
hu: Fejlesztő (keretrendszer, objektumok)

en: Developer (framework)
hu: Fejlesztő (keretrendszer)

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Developer (List views)
hu: Fejlesztő (listanézetek)

en: Developer (List views, I/O library)
hu: Fejlesztő (listanézetek, I/O könyvtár)

en: Developer (HTML rendering engine)
hu: Fejlesztő (HTML megjelenítőmotor)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
hu: Fejlesztő (HTML megjelenítőmotor, I/O könyvtár)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
hu: Fejlesztő (HTML megjelenítőmotor, I/O könyvtár, keretrendszer a regressziótesztekhez)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
hu: Fejlesztő (HTML megjelenítőmotor, Javascript)

en: Apple Safari Developers
hu: Az Apple Safari fejlesztői

en: Developer (JavaScript)
hu: Fejlesztő (Javascript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
hu: Fejlesztő (Java kisalkalmazások és más beágyazott objektumok)

en: Developer (I/O library)
hu: Fejlesztő (I/O könyvtár)

en: Developer (Java applet support)
hu: Fejlesztő (Java kisalkalmazások támogatása)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
hu: Fejlesztő (Java 2 biztonságkezelő és
     más nagyobb fejlesztések a kisalkalmazások támogatásához)

en: Developer (Netscape plugin support)
hu: Fejlesztő (Netscape bővítmények támogatása)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
hu: Fejlesztő (SSL, Netscape bővítmények)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
hu: Fejlesztő (I/O könyvtár, felhasználóazonosítás)

en: Graphics/icons
hu: Grafika/ikonok

en: KFM author
hu: A KFM szerzője

en: Developer (navigation panel framework)
hu: Fejlesztő (a navigációs panel keretrendszere)

en: Developer (misc stuff)
hu: Fejlesztő (egyéb dolgok)

en: Developer (AdBlock filter)
hu: Fejlesztő (AdBlock szűrő)

en: Start without a default window, when called without URLs
hu: Indítás alapértelmezett ablakkal, ha URL nélkül hívódik meg

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
hu: Előtöltés későbbi használatra. Ez a mód nem támogatja az URL-címeket a parancssorban

en: List available sessions
hu: A munkamenetek kilistázása

en: Session to open
hu: Megnyitandó munkamenet

en: session
hu: munkamenet

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
hu: Az URL-hez rendelt MIME-típus (pl. text/html vagy inode/directory).

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
hu: A használandó rész (példáué khtml vagy kwebkitpart)

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
hu: Fájlra mutató URL esetén a program nyissa meg a könyvtárat és válassza ki a fájlt (a fájl megnyitása helyett)

en: Location to open
hu: A megnyitandó cím

en: no name
hu: névtelen

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
hu: Hiba történt a(z) %1 modul betöltése közben.
    A hibaüzenet:
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
hu: Ha bekapcsolja ezt a beállítást legalább két nézetnél, akkor azok a nézetek 'összekapcsolódnak'. Ilyenkor, ha az egyik nézetben könyvtárat vált, akkor a többi összekapcsolt nézet szintén követni fogja a könyvtárváltást. Ez különösen hasznos különböző nézettípusok esetén, például ha egy könyvtárfa-nézet egy ikonnézettel, egy részletes nézettel vagy esetleg egy parancsértelmező-ablakkal van összekapcsolva.

en: Close View
hu: A nézet bezárása

en: Stalled
hu: Várakozás adatra

en: Preview &in %1
hu: Gyorsnézet e&zzel: %1

en: Show %1
hu: %1 megjelenítése

[ctx: @title:window]
en: History
hu: Előzmények

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
hu: Rendezés

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
hu: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Legutóbbi megtekintés: %2<br />Első megtekintés: %3<br />A megtekintések száma eddig: %4</qt>

en: Local
hu: Helyi

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Open in New &Window
hu: Megnyitás új &ablakban

en: Open in New Tab
hu: Megnyitás új lapon

en: &Copy Link Address
hu: A link &címének másolása

en: &Remove Entry
hu: A bejegyzés eltá&volítása

en: C&lear History
hu: Törölni szeretné a n&apló tartalmát?

en: &Preferences...
hu: Beá&llítások...

en: By &Name
hu: név szer&int

en: By &Date
hu: &dátum szerint

en: Search in history
hu: Keresés az előzményekben

en: Do you really want to clear the entire history?
hu: Biztosan törölni szeretné a napló teljes tartalmát?

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
hu: Törölni szeretné a napló tartalmát?

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Canceled.
hu: Félbeszakítva.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
hu: Ez az oldal olyan módosításokat tartalmaz, amelyek még nincsenek elmentve.
    Az oldal bezárása esetén a módosítások elvesznek.

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
hu: Eldobja a módosításokat?

en: &Discard Changes
hu: A módosítások el&dobása

en: Home Folder
hu: Saját mappa

en: Home
hu: Saját mappa

en: Navigate to your 'Home Folder'
hu: A saját mappa betöltése

en: Navigate to your local 'Home Folder'
hu: A helyi saját mappa betöltése

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
hu: Saját alapcím

en: Navigate to your 'Home Page'
hu: Az alapcím betöltése

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
hu: <html>A saját alapcím betöltése<br /><br />A <b>Beállítások -> A Konqueror beállításai->Általános</b> részben lehet beállítani, hogy mi legyen az alapcím.</html>

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
hu: Ez a lap még nem mentett módosításokat tartalmaz.
    A lap kiemelésekor a módosítások elvesznek.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
hu: Ez a nézet még nem mentett módosításokat tartalmaz.
    A nézet bezárásakor a módosítások elvesznek.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
hu: Ez a lap még nem mentett módosításokat tartalmaz.
    A lap bezárásakor a módosítások elvesznek.

en: Do you really want to close all other tabs?
hu: Biztosan be szeretné zárni a többi lapot?

en: Close &Other Tabs
hu: A többi lap bezárás&a

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
hu: A többi lap bezárásának megerősítése

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
hu: Ez a lap még nem mentett módosításokat tartalmaz.
    A többi lap bezárásakor a módosítások elvesznek.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
hu: Ez a lap még nem mentett módosításokat tartalmaz.
    A lapok frissítésekor a módosítások elvesznek.

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
hu: Adja meg a célt

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
hu: <qt><b>%1</b> nem érvényes</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
hu: A kijelölt fájlok másolása innen: %1 ide:

en: Move selected files from %1 to:
hu: A kijelölt fájlok átmozgatása innen: %1 ide:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
hu: A bezárt lapok naplójának kiürítése

en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Manage...
hu: Kezelés...

en: New &Window
hu: Új &ablak

en: &Duplicate Window
hu: Az ablak &duplikálása

en: Send &Link Address...
hu: A l&ink elküldése...

en: S&end File...
hu: A fájl elkül&dése...

en: &Open Location
hu: &Cím megnyitása

en: &Open File...
hu: &Fájl megnyitása...

en: &Find File...
hu: &Fájlkeresés...

en: Lock to Current Location
hu: Rögzítés a jelenlegi helyen

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
hu: Nézetkap&csolás

en: &Up
hu: &Fel

en: Closed Items
hu: Bezárt lapok

en: Sessions
hu: Munkamenetek

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
hu: Leggyakrabban felkeresett oldalak

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
hu: Nemrég felkeresett oldalak

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
hu: Előzmények megjelenítése

en: Configure Extensions...
hu: A kiterjesztések beállításai...

en: Configure Spell Checking...
hu: Helyesírás-ellenőrzés...

en: Split View &Left/Right
hu: Nézetelvál&asztás függőlegesen

en: Split View &Top/Bottom
hu: Nézetelválasztás vízsz&intesen

en: &New Tab
hu: Új &lap

en: &Duplicate Current Tab
hu: Az aktuális lap &duplikálása

en: Detach Current Tab
hu: Az aktuális lap kiemelése külön ablakba

en: &Close Active View
hu: Az aktív nézet bezá&rása

en: Close Current Tab
hu: Az aktuális lap bezárása

en: Activate Next Tab
hu: Váltás a következő lapra

en: Activate Previous Tab
hu: Váltás az előző lapra

en: Activate Tab %1
hu: Váltás a(z) %1. lapra

en: Move Tab Left
hu: A lap balra mozgatása

en: Move Tab Right
hu: A lap jobbra mozgatása

en: Dump Debug Info
hu: A nyomkövetési adatok megjelenítése

en: &Reload
hu: Új&ratöltés

en: &Reload All Tabs
hu: Újratö&ltés az összes lapon

en: &Force Reload
hu: Új&ratöltés (kényszerített)

en: &Stop
hu: Á&llj

en: L&ocation:
hu: Cí&m:

en: Location Bar
hu: Címmegadási eszköztár

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
hu: <html>Címmező eszköztár<br /><br />Írjon be egy internetcímet vagy egy keresési kifejezést.</html>

en: Clear Location Bar
hu: A Címmező eszköztár tartalmának törlése

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
hu: <html>A Címmező eszköztár tartalmának törlése<br /><br />Törli a Címmező eszköztár tartalmát.</html>

en: &Bookmarks
hu: Könyv&jelzők

en: Kon&queror Introduction
hu: A Konqueror bem&utatkozó oldala

en: Go
hu: A cím bevitele

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
hu: <html>A cím bevitele<br /><br />Ennek hatására a program betölti a címmezőben megadott oldalt.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
hu: <html>Visszalépés a szülőkönyvtárba<br /><br />Ha például az aktuális cím ez: file:/home/%1, akkor a gombra kattintva visszajut a file:/home helyre.</html>

en: Enter the parent folder
hu: Belépés a szülőkönyvtárba

en: Move backwards one step in the browsing history
hu: Visszalépés eggyel a böngészési naplóban

en: Move forward one step in the browsing history
hu: Előrelépés eggyel a böngészési naplóban

en: Move backwards one step in the closed tabs history
hu: Visszalépés eggyel a bezárt lapok naplójában

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
hu: <html>Az aktuális dokumentum újratöltése<br /><br />Erre például akkor van szükség, ha a megjelenített oldal megváltozik, és az oldal új változatát szeretné megtekinteni.</html>

en: Reload the currently displayed document
hu: Az aktuális lap tartalmának újratöltése

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
hu: <html>Az összes lap újratöltése<br /><br />Erre például akkor lehet szükség, ha a megjelenített oldalak megváltoztak, és azok új változatát szeretné megtekinteni.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
hu: Az összes lap tartalmának újratöltése

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
hu: <html>A betöltés megszakítása<br /><br />A letöltés félbeszakad, a Konqueror megjeleníti az eddig letöltött dokumentumrészt.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
hu: <html>Az aktuális dokumentum újratöltése<br /><br />Erre például akkor van szükség, ha a megjelenített oldal megváltozik, és az oldal új változatát szeretné megtekinteni. Az oldalon található képeket mindenképpen újra letölti a program, akkor is, ha nem változtak, és elérhetőek a helyi gyorsítótárban.</html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
hu: A megjelenített dokumentum újratöltése (képekkel együtt)

en: Stop loading the document
hu: A betöltés megszakítása

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
hu: <html>Kattintson erre a gombra a kijelölt szöveg vagy más elemek kivágásához és a vágólapra mozgatásához<br /><br />Az adatokat ezután a Konqueror vagy bármely más KDE-alkalmazás <b>Beillesztés</b> menüpontjával lehet átvenni.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
hu: A kijelölt szöveg vagy más elemek vágólapra mozgatása

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
hu: <html>A kijelölt szöveg vagy elemek vágólapra másolása<br /><br />A vágólap tartalma a <b>Beillesztés</b> paranccsal bármely más alkalmazásban, pl. a Konquerorban beilleszthető.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
hu: A kijelölt szövegrész vagy elem(ek) kimásolása a vágólapra

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
hu: <html>Az előzőleg vágólapra másolt vagy mozgatott adatok beillesztése<br /><br />Az adatok természetesen más KDE-alkalmazásból is származhatnak.</html>

en: Paste the clipboard contents
hu: A vágólap tartalmának beillesztése

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
hu: <html>Az aktuális dokumentum kinyomtatása<br /><br />Megjelenik a nyomtatási párbeszédablak, melyben a nyomtatás előtt beállíthatók a szükséges paraméterek, például a példányszám és a használni kívánt nyomtató.<br /><br />Az ablakban elérhetők a KDE nyomtatási rendszer speciális lehetőségei, például a dokumentum PDF formátumba menthető.</html>

en: Print the current document
hu: Az aktuális dokumentum kinyomtatása

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
hu: Rögzített nézetben nem lehet könyvtárat váltani. A 'Nézetkapcsolás'-sal kombinálva könnyen lehet egy könyvtárban sok fájlt áttekinteni.

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
hu: A nézetet 'kapcsolt'-tá teszi. Kapcsolt nézeteknél az egyik nézet könyvtárváltása hat a többi nézetre is.

en: Copy &Files...
hu: Fájlmás&olás...

en: M&ove Files...
hu: Fájlmoz&gatás...

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
hu: 20-nál több könyvjelző megnyitását kérte (mindet új lapon). Biztosan ezt szeretné?

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
hu: Könyvjelzőmappa megnyitása új lapokon

en: Open in T&his Window
hu: Megnyitás &ebben az ablakban

en: Open the document in current window
hu: A dokumentum megnyitása az aktuális ablakban

en: Open the document in a new window
hu: A dokumentum megnyitása új ablakban

en: Open in &New Tab
hu: Megnyitás új la&pon

en: Open the document in a new tab
hu: A dokumentum megnyitása új lapon

en: &Open With
hu: Megnyitás &ezzel

en: Open with %1
hu: Megnyitás ezzel: %1

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
hu: Né&zetmód

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
hu: Több lap is meg van nyitva, biztosan be szeretné zárni az ablakot?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
hu: Megerősítés

en: C&lose Current Tab
hu: Az &aktuális lap bezárása

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
hu: Ez a lap még nem mentett módosításokat tartalmaz.
    Az ablak bezárásakor a módosítások elvesznek.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
hu: Ez a lap még nem mentett módosításokat tartalmaz.
    Az ablak bezárásakor ezek a módosítások elvesznek.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
hu: Az oldalsáv nem működik megfelelően vagy nem érhető el. Nem sikerült új bejegyzést felvenni.

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
hu: Webes oldalsáv

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
hu: Hozzá szeretné adni a(z) "%1" webes bővítményt az oldalsávhoz?

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Do Not Add
hu: Nem kell hozzáadni

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
hu: Úgy tűnik, hogy valami nincs megfelelően beállítva. Hozzárendelte a Konquerort ehhez: %1, de a program mégsem tudja kezelni ezt a fájltípust.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
hu: A megnyitott &lapok és ablakok elmentése

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
hu: Munkamenetkezelő

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
hu: Munkamenet átnevezése

[ctx: @title:window]
en: Save Session
hu: Munkamenet mentése

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
hu: Már létezik "%1" nevű munkamenet, felül szeretné írni?

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
hu: A munkamenet létezik. Felülírja?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
hu: Új...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
hu: Átnevezés...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
hu: Törlés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
hu: A lapok megnyitása az aktuális ablakban történjen

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
hu: Munkamenet visszaállítása?

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
hu: A Konqueror nem megfelelően állt le. Szeretné visszaállítani az előző munkameneteket?

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
hu: Törölje azokat a munkameneteket, amelyeket nem szeretne visszaállítani

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
hu: %1. ablak

en: Do not ask again
hu: Ne kérdezze meg többet

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
hu: Munkamenet visszaállítása

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
hu: Nem kell visszaállítani

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
hu: Rákérdezés később

[ctx: @info]
en: Close
hu: Bezárás

en: Close
hu: Bezárás

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
hu: Ez a sáv a megnyitott lapok listáját tartalmazza. Kattintson rá az aktiválni kívánt lapra. A lapok között billentyűzettel is lehet váltani. A fülön látható szöveg a megnyitott weblap címe (esetleg rövidítve, ha a fül nem elég széles). Ha az egérmutatót a fül fölé viszi, megjelenik a teljes cím.

en: Open a new tab
hu: Új lap

en: Close the current tab
hu: Az aktuális lap bezárása

en: &Duplicate Tab
hu: A lap &duplikálása

en: &Reload Tab
hu: A lap új&ratöltése

en: Other Tabs
hu: A többi lap

en: D&etach Tab
hu: A lap kiemelése külön ablakba

en: &Close Tab
hu: A lap be&zárása

note: i18n: ectx: label, entry, group (UndoManagerSettings)
en: Maximum number of Closed Items
hu: A bezárt elemek maximális száma

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (UndoManagerSettings)
en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
hu: Beállítja a memóriában tárolt bezárt elemek maximális számát. Ez a korlát nem lesz túllépve.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Open folders in separate windows
hu: Mappák megnyitása új ablakban

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
hu: Ha ez az opció be van jelölve, akkor a Konqueror mindig új ablakban jeleníti meg a megnyitott mappák tartalmát.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show file tips
hu: Fájlsúgók megjelenítése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
hu: Itt állíthatja be hogy jelenjen-e meg egy felugró ablak további információkkal, ha egy fájl fölé viszi a kurzort

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show previews in file tips
hu: Előnézetek megjelenítése a fájlsúgókban

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
hu: Itt állíthatja be hogy a felugró ablak tartalmazzon-e egy nagyobb előnézetet a fájlról, ha fölé viszi az egeret.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
hu: A közvetlen „Törlés” menübejegyzések megjelenítése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy a közvetlen törlési menüpontok megjelenjenek a munkaasztal és a fájlkezelő helyi menüiben. Közvetlen törlés mindig végezhető, elég a Shift lenyomva tartása mellett kidobni valamit a kukába.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Number of Open With items in the File menu
hu: A „Megnyitás ezzel” elemek száma a Fájl menüben

note: i18n: ectx: label, entry, group (HTML Settings)
en: Standard font
hu: Normál betűtípus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (HTML Settings)
en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
hu: Ezzel a betűtípussal jelennek meg a szövegek a Konqueror ablakában.

note: i18n: ectx: label, entry, group (HistorySettings)
en: Maximum number of history items per view
hu: Az előzményelemek maximális száma nézetenként

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for deleting a file.
hu: Megerősítés kérése fájl törlésekor.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
hu: Ez a beállítás mondja meg a Konquerornak hogy kérjen-e megerősítést a fájlok közvetlen törlésekor. Figyelem: a törölt fájlok nem állíthatók vissza, ajánlott ezt a beállítást bekapcsolva hagyni.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for move to trash
hu: Megerősítés kérése a kukába helyezéskor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
hu: Ez a beállítás mondja meg a Konquerornak hogy kérjen-e megerősítést a fájlok kukába helyezésekor, ahonnan egyszerűen visszaállíthatóak.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
hu: Ha igaz, munkamenet a munkamenetek párbeszédablakból megnyitásakor a lapok az aktuális ablakban nyílnak meg.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hu: &Ugrás

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
hu: &Ablak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
hu: Extra eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
hu: Címbeviteli eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
hu: Könyvjelző eszköztár

en: Und&o: Closed Tab
hu: Visszavonás: Lap bezárása

en: Und&o: Closed Window
hu: &Visszavonás: Ablak bezárása

en: Und&o
hu: Visszav&onás

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
hu: A megtekinteni kívánt oldal tartalma űrlapból elküldött adatoktól függ. Ha újból elküldi az adatokat, az űrlapművelet (pl. keresés, vásárlókorsárba helyezés) meg fog ismétlődni.

[ctx: @title:window]
en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Resend
hu: Újraküldés
