KDE 3.4 - en to hu translation catalogue (37 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
hu: Extra eszköztár

en: Translate Web Page
hu: Weboldal lefordítása

en: Translate Web &Page
hu: Weboldal &lefordítása

en: &English To
hu: &Angolról

en: &French To
hu: &Franciáról

en: &German To
hu: Néme&tről

en: &Greek To
hu: &Görögről

en: &Spanish To
hu: S&panyolról

en: &Portuguese To
hu: P&ortugálról

en: &Italian To
hu: Ol&aszról

en: &Dutch To
hu: &Hollandról

en: &Russian To
hu: &Oroszról

en: &Chinese (Simplified)
hu: Kína&ira (egyszerűsített)

en: Chinese (&Traditional)
hu: Kínaira (ha&gyományos)

en: &Dutch
hu: Hollan&dra

en: &French
hu: Fran&ciára

en: &German
hu: Ném&etre

en: &Greek
hu: G&örögre

en: &Italian
hu: Olas&zra

en: &Japanese
hu: &Japánra

en: &Korean
hu: Kor&eaira

en: &Norwegian
hu: Nor&végia

en: &Portuguese
hu: Port&ugálra

en: &Russian
hu: &Oroszra

en: &Spanish
hu: Span&yolra

en: T&hai
hu: Tha&ira

en: &Arabic
hu: &Arabra

en: &English
hu: An&golra

en: &Chinese (Simplified) to English
hu: &Kínairól (egyszerűsített) angolra

en: Chinese (&Traditional) to English
hu: Kínairó&l (hagyományos) angolra

en: &Japanese to English
hu: Japánról ang&olra

en: &Korean to English
hu: &Koreairól angolra

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
hu: Hibás URL

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
hu: A megadott URL érvénytelen, kérem, javítsa ki és próbálkozzon újra.

[ctx: @info]
en: You are viewing this page over a secure connection.<nl/><nl/>The URL of the page will sent to the online translation service,<nl/>which may fetch the insecure version of the page.
hu: Ezt az oldalt biztonságos kapcsolaton keresztül éri el.<nl/><nl/>Az oldal URL-címét elküldjük az online fordítószolgáltatásnak,<nl/>ami letöltheti az oldal nem biztonságos verzióját.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
hu: Biztonsági figyelmeztetés
