konqueror - en to ia translation catalogue (58 entries)

en: Untitled
ia: Sin titulo

en: Create Archive
ia: Crea archivo

en: The URL of the page that is to be archived
ia: Le URL del pagina que debe esser archivate

en: Source &URL:
ia: &URL  fonte:

en: Web archive (*.war)
ia: Archivo web (*.war)

en: Tar archive (*.tar)
ia: Archivo tar (*.tar)

en: Zip archive (*.zip)
ia: Archivo zip (*.zip)

en: Directory
ia: Directorio

en: The file or directory where the archived page will be saved
ia: Le file o directorio ubi le pagina archivte essera salveguardate

en: &Save to:
ia: &Salveguarda in:

en: Options
ia: Optiones

en:  second |  seconds
ia[0]:  secunda
ia[1]:  secundas

en: None
ia: Necun

[ctx: @info]
en: The web archive download cannot use the current proxy settings. No proxy will be used.
ia: Le discargamento de archivo web non pote usar le preferentias currente de proxy. Necun proxy esser usate.

[ctx: @info]
en: The save location is not valid.
ia: Le location de salveguardar non es valide.

[ctx: @info]
en: Cannot find the wget(1) command,<nl/>see <link>%1</link>.
ia: Non pote trovar le commando wget(1),<nl/>vide <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Cannot verify destination<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ia: Non pote verificar destination<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a file.
ia: Le directorio de archivo<nl/><filename>%1</filename><nl/>ja existe como un  file.

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
ia: Le directorio de  archivo<nl/><filename>%1</filename><nl/>ja existe.

[ctx: @info]
en: The archive file<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a directory.
ia: Le file de archivo<nl/><filename>%1</filename><nl/>ja existe como un directorio.

[ctx: @info]
en: The archive file <nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
ia: Le file de archivo<nl/><filename>%1</filename><nl/>ja existe.

en: Archive Already Exists
ia: Archivo ja existe

[ctx: @info]
en: Cannot delete original archive<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ia: Non pote deler archivo original <nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot create a temporary directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>
ia: Non pote crear un directorio temporanee<nl/><filename>%1</filename><nl/>

[ctx: @info]
en: Cannot start the archiver process <filename>%1</filename>
ia: Non pote initiar le processo de  archivar <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The download process was interrupted.
ia: Le processo de discargar esseva interrumpite.

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with signal %2.</para>
ia: <para>Le processo de discargar <filename>%1</filename> falleva con signal %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with status %2.</para>
ia: <para>Le processo de discargar <filename>%1</filename> falleva con stato %2. </para>

[ctx: @info]
en: <para>This may simply indicate a 404 error for some of the page elements.</para>
ia: <para>Isto pote simplemente indicar un error 404 per alcun del elementos de pagina.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Retain the partial web archive?</para>
ia: <para>Retene le archivo web partial?</para>

en: Retain Archive?
ia: Retene archivo?

en: Retain
ia: Retene

[ctx: @info]
en: Creating the web archive failed.
ia: Il falleva crear le archivo web.

[ctx: @info]
en: Cannot copy archive to<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ia: Non pote copiar archive a<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot set permissions on<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ia: Non pote fixar permissiones sur<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Web archive saved as<nl/><filename><link>%1</link></filename>
ia: Archivo Web salveguardate como<nl/><filename><link>%1</link></filename>

en: Web Archiver
ia: Archivator web

en: Archive a web page
ia: Archiva unpagina web

en: URL of the web page to archive
ia: URL del pagina web de archivar

note: i18n: ectx: label, entry (WaitTime), group (Options)
en: Wait time:
ia: Tempore de pausa:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WaitTime), group (Options)
en: The wait time between item requests, to reduce web server load
ia: Le tempore de pausa inter requestas de elemento, per reducer le cargo de servitor web

note: i18n: ectx: label, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use proxy
ia: Non usar proxy

note: i18n: ectx: tooltip, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use the system proxy settings to fetch the web page
ia: Non usar le preferentias de proxy de systema per reportar le pagina web

note: i18n: ectx: label, entry (RandomWait), group (Options)
en: Randomise wait time
ia: Face casual le tempore de pausa

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RandomWait), group (Options)
en: Vary the wait time between requests, to confuse server log analysis
ia: Variar le tempore de pausa inter requestas, per confunder analyse de registro (log) de servitor

note: i18n: ectx: label, entry (FixExtensions), group (Options)
en: Save in standard web archive format
ia: Salveguarda in formato de archivo web standard

note: i18n: ectx: tooltip, entry (FixExtensions), group (Options)
en: <p>Save downloaded files all in a single directory, with file name extensions suitable for local browsing.
                            For example, the main HTML page will always be called "index.html" and a remote .php page will be saved with the standard .html extension.</p>
                   <p>Leave this option turned on to produce a standard web archive (.war) file.</p>
                   <p>If this option is turned off, then the files will be saved exactly as downloaded.
                            This means that they may be in subdirectories reflecting the structure of the original web site, and extensions will not be adjusted.
                            Note that the download may not work correctly if the original URL refers to a directory but does not end with a slash.</p>
ia: <p>Salveguarda files discargate omnes in un singule directorio, con le extensiones de nomine de files adapte per navigation local.
                            Pro exemplo, le pagina HTML principal essera sempre appellate "index.html" e un pagina .php remote essera salveguardate con le extension standard .html.</p>
                   <p>Lassa iste option activate per producer un file de archivo standard (.war) .</p>
                   <p>Si iste option es deactivate, alora le files essera salveguardate exatemente como es discargate.
                            Isto significa que illos pote esser in subdirectorios reflectente le structura del sito web original, e lee extensiones non essera adaptate.
                            Nota que lo que es diacargate pote non functionar correctemente si le URL original refere se a un directorio ma non termina con un slash.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: Run in terminal
ia: Exeque in Terminal

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: <p>Run the download process in a terminal window. Close the terminal window when the download has finished.</p>
                   <p>If this option is turned off then the download will run in the background. Its progress output should appear in the session log file.</p>
ia: <p>Executa le processo de discargar in un fenestra de terminal. Claude le fenestra de terminal quando le discargamento ha terminate.</p>
                   <p>Si iste option es deactivate alora le discargamento essera executate in secunde plano.  Su exito de progresso deberea apparer in le file de registro  (log) de session.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close when finished
ia: Claude quando terminate

note: i18n: ectx: tooltip, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close this window when the download has finished successfully
ia: Claude iste fenestra quando le discargamento ha terminate con successo

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveType), group (Options)
en: Archive &type:
ia: &Typo de archivo:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ArchiveType), group (Options)
en: The type of web archive to save
ia: Le typo de archivo web de salveguardar

en: Archive Web Page...
ia: Archiva pagina web ...

[ctx: @info]
en: Cannot find the <command>kcreatewebarchive</command> executable,<nl/>check the plugin and helper installation.
ia: Non pote trovar le executabile <command>kcreatewebarchive</command> ,<nl/>verifica le installation de  plugin e adjutante.

en: Cannot Create Web Archive
ia: No pote crear archivo web

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ia: Ins&trumentos

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ia: Barra de Instrumento Extra
