konqueror - en to id translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
id: Pera&latan

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
id: Bilah Alat Ekstra

en: Translate Web Page
id: Terjemahkan Laman Web

en: Translate Web &Page
id: Terjemahkan Laman &Web

en: &English To
id: &English Ke

en: &French To
id: &French Ke

en: &German To
id: &German Ke

en: &Greek To
id: &Greek Ke

en: &Spanish To
id: &Spanish Ke

en: &Portuguese To
id: &Portuguese Ke

en: &Italian To
id: &Italian Ke

en: &Dutch To
id: &Dutch Ke

en: &Russian To
id: &Russian Ke

en: &Chinese (Simplified)
id: &Chinese (Disederhanakan)

en: Chinese (&Traditional)
id: Chinese (&Tradisional)

en: &Chinese (Simplified) to English
id: &Chinese (Disederhanakan) ke English

en: Chinese (&Traditional) to English
id: Chinese (&Tradisional) ke English

en: &Japanese to English
id: &Japanese ke English

en: &Korean to English
id: &Korean ke English

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
id: URL keliru

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
id: URL yang anda masukkan tidak absah, silakan perbaiki dan coba lagi.

[ctx: @info]
en: You are viewing this page over a secure connection.<nl/><nl/>The URL of the page will sent to the online translation service,<nl/>which may fetch the insecure version of the page.
id: Kamu melihat halaman ini melalui koneksi yang aman.<nl/><nl/>URL-nya halaman akan dikirim ke layanan terjemahan online,<nl/>yang dapat mengambil versi halaman yang tidak aman.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
id: Peringatan Keamanan
