konqueror - en to id translation catalogue (9 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
id: Sembunyikan Bilah Filter

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
id: Filter berdasarkan t&ipe

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
id: Filter butir(-butir) berdasarkan tipe file.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
id: Tampilkan Bilah Filter

en: Use Multiple Filters
id: Gunakan Filter Multiple

en: Show Count
id: Tampilkan Hitungan

en: Reset
id: Set ulang

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
id: Pera&latan

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
id: Bilah Alat Ekstra
