searchbarplugin - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
id: Bilah Pencarian<p>Masukkan istilah pencarian. Klik pada ikon untuk mengubah modus pencarian atau penyedia.</p>

en: Search Bar
id: Bilah Pencarian

en: Focus Searchbar
id: Fokus Bilah Pencarian

en: Find in This Page
id: Temukan di Halaman Ini

en: Select Search Engines...
id: Pilih Mesin Pencarian...

en: Add %1...
id: Tambah %1...

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
id: Bilah Alat Pencarian

en: Set Uri Shortcuts
id: Atur Uri Pintasan

en: Name:
id: Nama:

en: Shortcuts:
id: Pintasan:
