libkonq - en to id translation catalogue (14 entries)

en: &Open
id: &Buka

en: Create &Folder...
id: Buat &Folder...

en: &Restore
id: &Kembalikan

en: Show Original Directory
id: Tampilkan Direktori Asli

en: Show Original File
id: Tampilkan File Asli

en: &Empty Trash Bin
id: &Kosongkan Tempat Sampah

en: &Configure Trash Bin
id: &Konfigurasikan Tempat Sampah

en: &Bookmark This Page
id: &Markahi Halaman Ini

en: &Bookmark This Location
id: &Markahi Lokasi Ini

en: &Bookmark This Folder
id: &Markahi Folder Ini

en: &Bookmark This Link
id: &Markahi Tautan Ini

en: &Bookmark This File
id: &Markahi File Ini

en: Preview In
id: Pratinjau Dalam

en: Open Terminal Here
id: Buka Terminal di Sini
