babelfish - en to is translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
is: Á&höld

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
is: Auka tækjastika

en: Translate Web Page
is: Þýða vefsíðu

en: Translate Web &Page
is: Þýð&a vefsíðu

en: &English To
is: &Ensku í

en: &French To
is: &Frönsku í

en: &German To
is: Þý&sku í

en: &Greek To
is: &Grísku í

en: &Spanish To
is: S&pænsku í

en: &Portuguese To
is: &Portúgölsku í

en: &Italian To
is: Í&tölsku í

en: &Dutch To
is: H&ollensku í

en: &Russian To
is: &Rússneska í

en: &Chinese (Simplified)
is: &Kínversku (einfaldaða)

en: Chinese (&Traditional)
is: Kínversku (hefð&bundna)

en: &Dutch
is: H&ollensku

en: &French
is: &Frönsku

en: &German
is: Þý&sku

en: &Greek
is: &Grísku

en: &Italian
is: Í&tölsku

en: &Japanese
is: &Japönsku

en: &Korean
is: &Kóresku

en: &Norwegian
is: &Norsku

en: &Portuguese
is: &Portúgölsku

en: &Russian
is: &Rússnesku

en: &Spanish
is: &Spönsku

en: &Arabic
is: &Arabísku

en: &English
is: &Ensku

en: &Chinese (Simplified) to English
is: Kínversku (&einfaldaða) í ensku

en: Chinese (&Traditional) to English
is: Kínversku (hefð&bundna) í ensku

en: &Japanese to English
is: &Japönsku í ensku

en: &Korean to English
is: &Kóreönsku í ensku

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
is: Gölluð slóð (URL)

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
is: Slóðin sem þú gafst upp er ekki gild, leiðréttu og reyndu aftur.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
is: Öryggisaðvörun
