dirfilterplugin - en to is translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
is: Fela síustiku

[ctx: @label:textbox]
en: F&ilter:
is: &Sía:

[ctx: @label:button]
en: Filter by t&ype
is: Sía eftir &tegund

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter items by file type.
is: Sía eftir tegund skráar.

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
is: Sýna síustiku

en: Use Multiple Filters
is: Nota margar síur

en: Show Count
is: Sýna fjölda

en: Reset
is: Frumstilla

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
is: Á&höld

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
is: Auka tækjastika
