babelfish - en to it translation catalogue (37 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
it: S&trumenti

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
it: Barra degli strumenti aggiuntiva

en: Translate Web Page
it: Traduci pagina Web

en: Translate Web &Page
it: Traduci &pagina Web

en: &English To
it: dall'ingl&ese al

en: &French To
it: dal &francese al

en: &German To
it: dal te&desco al

en: &Greek To
it: dal &greco al

en: &Spanish To
it: dallo &spagnolo al

en: &Portuguese To
it: dal &portoghese al

en: &Italian To
it: dall'&italiano al

en: &Dutch To
it: dall'&olandese al

en: &Russian To
it: dal &russo al

en: &Chinese (Simplified)
it: &cinese (semplificato)

en: Chinese (&Traditional)
it: cinese (&tradizionale)

en: &Dutch
it: &olandese

en: &French
it: &francese

en: &German
it: te&desco

en: &Greek
it: &greco

en: &Italian
it: &italiano

en: &Japanese
it: &giapponese

en: &Korean
it: core&ano

en: &Norwegian
it: &norvegese

en: &Portuguese
it: &portoghese

en: &Russian
it: &russo

en: &Spanish
it: &spagnolo

en: T&hai
it: tai&landese

en: &Arabic
it: &arabo

en: &English
it: &inglese

en: &Chinese (Simplified) to English
it: dal &cinese (semplificato) all'inglese

en: Chinese (&Traditional) to English
it: dal cinese (&tradizionale) all'inglese

en: &Japanese to English
it: dal &giapponese all'inglese

en: &Korean to English
it: dal &coreano all'inglese

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
it: URL non valido

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
it: L'URL immesso non è valido, correggilo e prova di nuovo.

[ctx: @info]
en: You are viewing this page over a secure connection.<nl/><nl/>The URL of the page will sent to the online translation service,<nl/>which may fetch the insecure version of the page.
it: Stai visualizzando questa pagina da una connessione sicura.<nl/><nl/>Il suo URL verrà inviato al servizio di traduzione online,<nl/>che potrebbe prelevare la sua versione non sicura.

[ctx: @title:window]
en: Security Warning
it: Avviso di sicurezza
