searchbarplugin - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
it: Barra di ricerca<p>Inserisci un termine di ricerca. Premi l'icona per cambiare metodo o motore di ricerca.</p>

en: Search Bar
it: Barra di ricerca

en: Focus Searchbar
it: Focalizza la barra di ricerca

en: Find in Page...
it: Trova nella pagina...

en: Find in This Page
it: Cerca in questa pagina

en: Select Search Engines...
it: Seleziona i motori di ricerca...

en: Add %1...
it: Aggiungi %1...

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
it: Barra di ricerca

en: Set Uri Shortcuts
it: Imposta scorciatoie degli URI

en: Name:
it: Nome:

en: Shortcuts:
it: Scorciatoie:
