autorefresh - en to it translation catalogue (15 entries)

en: &Auto Refresh
it: &Aggiornamento automatico

en: None
it: Nessuno

en: Every 15 Seconds
it: Ogni 15 secondi

en: Every 30 Seconds
it: Ogni 30 secondi

en: Every Minute
it: Ogni minuto

en: Every 5 Minutes
it: Ogni 5 minuti

en: Every 10 Minutes
it: Ogni 10 minuti

en: Every 15 Minutes
it: Ogni 15 minuti

en: Every 30 Minutes
it: Ogni 30 minuti

en: Every 60 Minutes
it: Ogni 60 minuti

en: Every 2 Hours
it: Ogni 2 ore

en: Every 6 Hours
it: Ogni 6 ore

[ctx: @title:window]
en: Cannot Refresh Source
it: Non è possibile aggiornare la sorgente

en: <qt>This plugin cannot auto-refresh the current part.</qt>
it: <qt>Questa estensione non può aggiornare automaticamente l'attuale componente.</qt>

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
it: S&trumenti
