babelfish - en to ja translation catalogue (35 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ja: ツール(&T)

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ja: 拡張ツールバー

en: Translate Web Page
ja: ウェブページを翻訳

en: Translate Web &Page
ja: ウェブページを翻訳(&P)

en: &English To
ja: 英語から(&E)

en: &French To
ja: フランス語から(&F)

en: &German To
ja: ドイツ語から(&G)

en: &Greek To
ja: ギリシャ語から(&F)

en: &Spanish To
ja: スペイン語から(&S)

en: &Portuguese To
ja: ポルトガル語から(&P)

en: &Italian To
ja: イタリア語から(&I)

en: &Dutch To
ja: オランダ語から(&D)

en: &Russian To
ja: ロシア語から(&R)

en: &Chinese (Simplified)
ja: 中国語簡字体から(&C)

en: Chinese (&Traditional)
ja: 中国語繁字体から(&T)

en: &Dutch
ja: オランダ語(&D)

en: &French
ja: フランス語(&F)

en: &German
ja: ドイツ語(&G)

en: &Greek
ja: ギリシャ語(&G)

en: &Italian
ja: イタリア語(&I)

en: &Japanese
ja: 日本語(&J)

en: &Korean
ja: 韓国語(&K)

en: &Norwegian
ja: ノルウェー語(&N)

en: &Portuguese
ja: ポルトガル語(&P)

en: &Russian
ja: ロシア語(&R)

en: &Spanish
ja: スペイン語(&S)

en: T&hai
ja: タイ語(&H)

en: &Arabic
ja: アラビア語(&A)

en: &English
ja: 英語(&E)

en: &Chinese (Simplified) to English
ja: 中国語簡字体から英語へ(&C)

en: Chinese (&Traditional) to English
ja: 中国語繁字体から英語へ(&T)

en: &Japanese to English
ja: 日本語から英語へ(&J)

en: &Korean to English
ja: 韓国語から英語へ(&K)

[ctx: @title:window]
en: Malformed URL
ja: 不正な形式の URL

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
ja: 指定された URL は有効ではありません。修正してやり直してください。
