dirfilterplugin - en to ja translation catalogue (8 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
ja: フィルタバーを隱す(&I)

[ctx: @label:textbox]
en: F&ilter:
ja: フィルタ(&I):

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
ja: フィルタバーを表示

en: Use Multiple Filters
ja: 複数のフィルタを使う

en: Show Count
ja: 件数を表示

en: Reset
ja: リセット

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ja: ツール(&T)

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ja: 拡張ツールバー
