searchbarplugin - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
ja: <p>検索バー</p><p>ここに検索語を入力します。検索モードまたは検索エンジンを変更するにはアイコンをクリックしてください。</p>

en: Search Bar
ja: 検索バー

en: Focus Searchbar
ja: 検索バーにフォーカス

en: Find in This Page
ja: このページを検索

en: Select Search Engines...
ja: 検索エンジンを選択...

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Search Toolbar
ja: 検索ツールバー
