konqueror - en to ka translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
ka: სანიშნები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
ka: თუ ეს პარამეტრი გამორთულია, იერარქიის მთავარ საქაღალდეში მყოფი სანიშნეები (არა-საქაღალდეში) არ გამოჩნდება.
    თუ ჩართულია, ისინი "ძირითად" საქაღალდეშია მოგროვებული.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
ka: &სანიშნების საქაღალდის გარეშე ჩვენება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
ka: ქვესაქაღლდეები ნაგულისხმევად თავიანთ მშობლებშია ნაჩვენები. თუ ამ პარამეტრს ჩართავთ, ქვესაქაღალდეები ცალკე გამოჩნდება.
    შორიდან ეს შეიძლება უსარგებლოდ ჩანდეს, მაგრამ ის დაგეხმარებათ, თუ გაქვთ ძალიან დიდი საქაღალდე, რომელიც ორ სვეტად გნებავთ, გაჰყოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
ka: &სანიშნების ხის გაბრტყელება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
ka: KDE-ის მდებარეობების (საწყისი, ქსელი, ...) შემცველი ფანჯრის ჩვენება. გამოგადგებათ, თუ konqueror-ს ფაილების მმართველად იყენებთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
ka: სისტემური &მდებარეობების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
ka: საქაღალდეები ავტომატურად ნაწილდება რამდენიმე სვეტში. სვეტების საუკეთესო რაოდენობა დამოკიდებულია konqueror-ის ფანჯრის სიგანეზე და იმაზე, რამდენი სანიშნე გაგაჩნიათ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
ka: საჩვენებელი სვეტების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
ka: გათიშეთ ნელ სისტემებზე ან გამორთეთ ფონის სურათები.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
ka: &საქაღალდის ფონის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
ka: რამდენი ადგილი გამოიყენება დისკზე პიქსელების რუკის დასაკეშად

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
ka: პიქსელების რუკის ქეში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
ka: დისკის ქეშის ზომა:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbCacheSize)
en:  kB
ka:  კბ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
ka: პიქსელების რუკის ქეშის გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
ka: ქეშის &გასუფთავება
