konqueror - en to ka translation catalogue (258 entries)

en: <p>You're running Konqueror as root. This requires enabling a highly insecure mode in the browser component.</p><p>What do you want to do?</p>
ka: <p>Konqueror root-ით გაქვთ გაშვებული. ამას ბრაუზერის კომპონენტში ძალიან დაუცველი რეჟიმის ჩართვა სჭირდება.</p><p>რას იზამთ?</p>

en: Web browser, file manager and document viewer.
ka: ბრაუზერი, ფაილების მმართველი და დოკუმენტების დამთვალიერებელი.

en: (C) 1999-2023, The Konqueror developers
ka: (C) 1999-2023, Konqueror-ის პროგრამისტები

en: Current maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
ka: პროგრამისტი (გაშვების გარემო, ნაწილები, JavaScript, შეტ/გამოტ ბიბლიოთეკა) და ყოფილი ლიდერი

en: Developer (framework, parts)
ka: პროგრამისტი (გაშვების გარემო, ნაწილები)

en: Developer (framework)
ka: პროგრამისტი (გაშვების გარემო)

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Developer (List views)
ka: პროგრამისტი (სიის ხედები)

en: Developer (List views, I/O library)
ka: პროგრამისტი (I/O ბიბლიოთეკა, შეტ/გამოტ ბიბლიოთეკა)

en: Developer (HTML rendering engine)
ka: პროგრამისტი (HTML რენდერის ძრავა)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
ka: პროგრამისტი (HTML რენდერის ძრავა, შეტ/გამოტ. ბიბლიოთეკა)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
ka: პროგრამისტი (HTML რენდერის ძრავა, შეტ/გამოტ. ბიბლიოთეკა, რეგრესის ტესტის შემუშავების გარემო)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
ka: პროგრამისტი (HTML რენდერის ძრავა, Javascript)

en: Apple Safari Developers
ka: Apple Safari-ის პროგრამისტები

en: Developer (JavaScript)
ka: პროგრამისტი (JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
ka: პროგრამისტი (Java აპლეტები და სხვა ჩაშენებული ობიექტები)

en: Developer (I/O library)
ka: პროგრამისტი (I/O ბიბლიოთეკა)

en: Developer (Java applet support)
ka: პროგრამისტი (Java აპლეტის მხარდაჭერა)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
ka: პროგრამისტი (Java 2-ის უსაფრთხოების მმართვების მხარდაჭერა
     და სხვა ძირითადი გაფართოებები აპლეტების მხარდაჭერისთვის)

en: Developer (Netscape plugin support)
ka: პროგრამისტი (Netscape-ის დამატებების მხარდაჭერა)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
ka: პროგრამისტი (SSL, Netscape-ის დამატებები)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
ka: პროგრამისტი (შეტ/გამოტ. ბიბლიოთეკა, ავთენტიკაციის მხარდაჭერა)

en: Graphics/icons
ka: გრაფიკა/ხატულები

en: KFM author
ka: KFM -ის ავტორი

en: Developer (navigation panel framework)
ka: პროგრამისტი (ნავიგაციის პანელი)

en: Developer (misc stuff)
ka: პროგრამისტი (დანარჩენი რამები)

en: Developer (AdBlock filter)
ka: პროგრამისტი (რეკლამების ფილტრი)

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
ka: JavaScript წვდომა აკონტროლებს
    თითოეული დომენის პოლიტიკის გაფართოებებს

en: Start without a default window, when called without URLs
ka: ბმულების გარეშე გამოძახებისას ნაგულისხმევი ფანჯრის გარეშე გაშვება

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
ka: წინასწარი ჩატვირთვა მოგვიანებით გამოსაყენებლად. ამ რეჟიმს ბრძანების სტრიქონში მითითებული ბმულების მხარდაჭერა არ აქვს

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
ka: გასახსნელი პროფილი (მოძველებული, გამოტოვებული)

en: profile
ka: პროფილი

en: List available sessions and exit
ka: ხელმისაწვდომი სესიების ჩამოთვლა და გასვლა

en: Session to open
ka: გასახსნელი სესია

en: session
ka: სესია

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
ka: ამ ბმულის MIME ტიპი (მაგ: text/html ან inode/directory)

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
ka: რომელი ნაწილი გამოვიყენო (მაგ: khtml თუ kwebkitpart)

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
ka: ბმულებისთვის, რომლებიც ფაილებზე მიუთითებენ, გახსნის საქაღალდეს და აირჩევს ფაილს, თვითონ ფაილის გახსნის მაგიერ

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ka: აპლიკაციის მიერ გახსნილი ფაილები/URL-ები წაიშლება გამოყენების შემდეგ

en: Create a new Konqueror process, even if one already exists. Meant to be used only when developing Konqueror itself
ka: ახალი Konqueror-ის პროცესის შექმნა მაშინაც კი, როცა ის უკვე არსებობს. გამოიყენეთ, მხოლოდ, მაშინ, როცა Konqueror-ის პროგრამისტი ბრძანდებით

en: Location to open
ka: გასახსნელი მდებარეობა

[ctx: The session asked by the user doesn't exist or can't be opened]
en: Session %1 couldn't be opened
ka: სესიის (%1) გახსნა შეუძლებელია

en: You can't pass URLs when using the --preload switch. The URLs will be ignored
ka: --preload პარამეტრის გამოყენებისას ბმულებს ვერ გადასცემთ. ბმულები გამოტოვებულია

en: no name
ka: სახელის გარეშე

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
ka: გაფართოებების მორგება

en: Extensions
ka: გაფართოებები

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
ka: ჩატვირთვის შეცდომა მოდულისთვის %1.
    დიაგნოსტიკა:
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
ka: ამის ჩართვა სულ ცოტა 2 ხედზე ამ ხედებს, როგორც 'მიბმულს' დააყენებს. შემდეგ, თუ საქაღალდეს ერთ ხედში შეცვლით, მეორე, მიბმული ხედი ავტომატურად განახლდება, რათა მიმდინარე საქაღალდე აჩვენოს. ეს გამოსადეგია სხვადასხვა ტიპის ხედებისთვის, მაგალითად საქარალდის ხედისთვის ხატულის ან დეტალურ ხედში და, მაგალითად, ტერმინალის ემულატორის ფანჯარა.

en: Close View
ka: ხედის დახურვა

en: %1/s
ka: %1/წმ

en: Stalled
ka: გაჭედილი

en: Preview &in %1
ka: %1-ში &გადახედვა

en: Show %1
ka: %1-ის ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: History
ka: ისტორია

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
ka: დალაგება

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
ka: <qt><center><b>%1</b></center><hr />ბოლოს ნახეთ: %2<br />პირველად ნახეთ: %3<br />ნახვების რაოდენობა: %4</qt>

en: Local
ka: ლოკალური

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Open in New &Window
ka: გახსნა ახალ &ფანჯარაში

en: Open in New Tab
ka: ახალ ჩანართში გახსნა

en: Open in Current Tab
ka: მიმდინარე ჩანართში გახსნა

en: &Copy Link Address
ka: &ბმულის მისამართის კოპირება

en: &Remove Entry
ka: &ჩანაწერის წაშლა

en: C&lear History
ka: &ისტორიის გასუფთავება

en: &Preferences...
ka: &გამართვა...

en: By &Name
ka: &სახელით

en: By &Date
ka: &თარიღით

en: Search in history
ka: ისტორიაში ძებნა

en: Do you really want to clear the entire history?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გაასუფთაოთ ისტორია?

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
ka: გავასუფავო ისტორია?

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
ka: ჩატვირთვა...

en: Access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Canceled.
ka: გაუქმებულია.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
ka: ეს გვერდი შეიცავს ცვლილებებს, რომლებიც ჯერ არ გადაცემულა.
    გვერდის თავიდან ჩატვირთვა ამ ცვლილებებს მოაცილებს.

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
ka: გავაუქმო ცვლილებები?

en: &Discard Changes
ka: ცვლილებების &გაუქმება

en: Home Folder
ka: საწყისი საქაღალდე

en: Home
ka: სახლი

en: Navigate to your 'Home Folder'
ka: საწყის საქაღალდეზე გადასვლა

en: Navigate to your local 'Home Folder'
ka: ლოკალურ საწყის საქაღალდეზე გადასვლა

en: Home Page
ka: საწყისი გვერდი

en: Navigate to your 'Home Page'
ka: თქვენს 'საწყის გვერდზე' გადასვლა

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
ka: <html>თქვენს 'საწყის გვერდზე' გადასვლა<br /><br />მორგება, ეს ღილაკი სად გადაგიყვანთ, შეგიძლიათ მენიუში <b>მორგება -> Konqueror-ის მორგება -> ზოგადი</b>.</html>

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
ka: ჩანართი შეიცავს ცვლილებებს, რომლებიც ჯერ არ გადაცემულა.
    ჩანართის მოხსნა ამ ცვლილებებს მოაცილებს.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
ka: ეს ხედი შეიცავს ცვლილებებს, რომლებიც ჯერ არ გადაცემულა.
    ამ ხედის დახურვა ცვლილებებს მოაცილებს.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
ka: ეს ჩანართი შეიცავს ცვლილებებს, რომლებიც ჯერ არ გადაცემულა.
    ჩანართის მოხსნა ამ ცვლილებებს მოაცილებს.

en: Do you really want to close all other tabs?
ka: მართლა გნებავთ, ყველა სხვა ჩანართი დახუროთ?

en: Close &Other Tabs
ka: &სხვა ჩანართების დახურვა

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
ka: სხვა ჩანართების დახურვის დადასტურება

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
ka: ეს ჩანართი შეიცავს ცვლილებებს, რომლებიც ჯერ არ გადაცემულა.
    ჩანართის დახურვა ამ ცვლილებებს მოაცილებს.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
ka: ეს ჩანართი შეიცავს ცვლილებებს, რომლებიც ჯერ არ გადაცემულა.
    ყველა ჩანართის თავიდან ჩატვირთვა ამ ცვლილებებს მოაცილებს.

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
ka: შეიყვანეთ სამიზნე

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
ka: <qt><b>%1</b> არასწორია</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
ka: მონიშნული ფაილების კოპირება %1-დან:

en: Move selected files from %1 to:
ka: მონიშნული ფაილების გადატანა %1-დან:

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
ka: დახურული ჩანაწერების ისტორიის გასუფთავება

en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

en: Manage...
ka: მართვა…

en: New &Window
ka: &ახალი ფანჯარა

en: &Duplicate Window
ka: &ფანჯრების დუბლირება

en: Send &Link Address...
ka: &ბმულის მისამართის გაგზავნა...

en: S&end File...
ka: &ფაილის გაგზავნა...

en: &Open Location
ka: &მდებარეობის გახსნა

en: &Open File...
ka: &ფაილის გახსნა...

en: &Find File...
ka: &ფაილის ძებნა...

en: Lock to Current Location
ka: მიმდინარე ადგილას დამაგრება

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
ka: &ბმულის ნახვა

en: &Up
ka: &მაღლა

en: Closed Items
ka: დახურული ჩანაწერები

en: Sessions
ka: სესიები

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
ka: ყველაზე ხშირად ნანახი

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
ka: ახლახანს ნანახი

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
ka: ისტორიის ჩვენება

en: Configure Extensions...
ka: გაფართოებების მორგება...

en: Configure Spell Checking...
ka: მართლწერის შემოწმების მორგება...

en: Split View &Left/Right
ka: ხედის &მარჯვენა/მარცხენაზე გაყოფა

en: Split View &Top/Bottom
ka: ხედის &ზედა/ქვედაზე გაყოფა

en: &New Tab
ka: &ახალი ჩანართი

en: &Duplicate Current Tab
ka: მიმდინარე ჩანართის &დუბლირება

en: Detach Current Tab
ka: მიმდინარე ჩანართის მოხსნა

en: &Close Active View
ka: &აქტიური ხედის დახურვა

en: Close Current Tab
ka: მიმდინარე ჩანართის დახურვა

en: Activate Next Tab
ka: შემდეგი ჩანართის გააქტიურება

en: Activate Previous Tab
ka: წინა ჩანართის გააქტიურება

en: Activate Tab %1
ka: %1-ე ჩანართის გააქტიურება

en: Move Tab Left
ka: ჩანართის მარცხნივ გადატანა

en: Move Tab Right
ka: ჩანართის მარჯვნივ გადატანა

en: Dump Debug Info
ka: გამართვის ინფორმაციის გამოტანა

en: &Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: &Reload All Tabs
ka: &ყველა ჩანართის თავიდან ჩატვირთვა

en: &Force Reload
ka: &ძალით გადატვირთვა

en: &Stop
ka: გაჩერება

en: Throbber
ka: მუშაობის ინდიკატორი

en: L&ocation:
ka: &მდებარეობა:

en: Location Bar
ka: მდებარეობის ზოლი

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
ka: <html>მდებარეობის პანელი<br /><br />შეიყვანეთ ვებ-მისამართი ან ძებნის პირობა.</html>

en: Clear Location Bar
ka: მდებარეობის ზოლის გასუფთავება

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
ka: <html>მდებარეობის პანელის გასუფთავება<br /><br />ასუფთავებს მდებარეობის პანელის შემცველობას.</html>

en: &Bookmarks
ka: &სანიშნეები

en: Kon&queror Introduction
ka: &Konqueror-ის შესავალი

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
ka: <html>გადასვლა<br /><br />გადავა გვერდზე, რომელიც მდებარეობის პანელში შეიყვანეთ.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
ka: <html>შეიყვანთ მშობელი საქაღალდე<br /><br />მაგალითად, თუ მიმდინარე მდებარეობაა file:/home/%1, ამ ღილაკზე დაჭერა file:/home-ზე გადაგიყვანთ.</html>

en: Enter the parent folder
ka: მშობელ საქაღალდეში გადასვლა

en: Move backwards one step in the browsing history
ka: ბრაუზერის ისტორიაში ერთი ნაბიჯით უკან გადასვლა

en: Move forward one step in the browsing history
ka: ბრაუზერის ისტორიაში ერთი ნაბიჯით წინ გადასვლა

en: Move backwards one step in the closed tabs history
ka: დახურული ჩანართების ისტორიაში ერთი ნაბიჯით უკან გადასვლა

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
ka: <html>ამჟამად ნაჩვენები დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვა<br /><br />ეს, მაგალითად, შეიძლება დაგჭირდეთ, რომ განაახლოთ ვებგვერდები, რომლებიც შეიცვალა მას შემდეგ, რაც ისინი ჩატვირთეთ, იმისთვის, რომ ეს ცვლილებები დაინახოთ.</html>

en: Reload the currently displayed document
ka: ამჟამად გამოტანილი დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვა

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
ka: <html>ჩანართებში ნაჩვენები ყველა დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვა<br /><br />ეს, მაგალითად, შეიძლება დაგჭირდეთ, რომ ჩატვირთოთ გვერდები, რომლებიც მათი ჩატვირთვის შემდეგ შეიცვალა, რომ ცვლილებები დაინახოთ.</html>

en: Reload all currently displayed document in tabs
ka: ჩანართებში ნაჩვენები ყველა დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვა

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
ka: <html>დოკუმენტის ჩატვირთვის გაჩერება<br /><br />ყველა ქსელური მიმოცვლა გაჩერდება და Konqueror იმას გაჩვენებთ, რისი გადმოწერაც მოასწრო.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
ka: <html>ამჟამად ნაჩვენები დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვა<br /><br />ეს, მაგალითად, შეიძლება დაგჭირდეთ, რომ განაახლოთ ვებგვერდები, რომლებიც მათი ჩატვირთვის შემდეგ შეიცვალა იმისთვის, რომ ეს ცვლილებები დაინახოთ. გვერდზე არსებული ყველა გამოსახულება თავიდან ჩაიტვირთება იმის მიუხედავად, არსებობს თუ არა დაკეშილი ასლი.</html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
ka: ამჟამად ნაჩვენები დოკუმენტისა და სურათების, რომლებსაც ის შეიცავს, ნაძალადევი თავიდან ჩატვირთვა

en: Stop loading the document
ka: დოკუმენტის ჩატვირთვის გაჩერება

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
ka: <html>მონიშნული ელემენტის ან ტექსტის ამოჭრა და სისტემის ბუფერში გადატანა<br /><br />ეს მას ხელმისაწვდომს გახდის KDE-ის და Konqueror-ის <b>ჩასმის</b> ბრძანებისთვის.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
ka: მონიშნული ტექსტის ან ელემენტების ბუფერში ამოჭრა

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
ka: <html>მონიშნული ელემენტის ან ტექსტის კოპირება და სისტემის ბუფერში გადატანა<br /><br />ეს მას ხელმისაწვდომს გახდის KDE-ის და Konqueror-ის <b>ჩასმის</b> ბრძანებისთვის.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
ka: მონიშნული ტექსტის ან ელემენტების ბუფერში კოპირება

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
ka: <html>კოპირებული ან ამოჭრილი ბუფერის შემცველობის ჩასმა<br /><br />ეს ასევე მუშაობს ტექსტზე, რომელიც სხვა KDE-ის აპლიკაციიდან დააკოპირეთ ან ამოჭერით.</html>

en: Paste the clipboard contents
ka: ბაფერის შემცველობის ჩასმა

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
ka: <html>ამჟამად ნაჩვენები დოკუმენტის დაბეჭდვა<br /><br />წარმოგიდგენთ დიალოგს, სადაც შეგიძლიათ, სხვადასხვა პარამეტრები დააყენოთ. მაგალითად, რამდენი ასლი დავბეჭდო ან რომელ პრინტერზე.<br /><br />ეს დიალოგი ასევე მოგაწვდით წვდომას სპეციალურ KDE-ის ბეჭდვის სერვისებთან, როგორიცაა მიმდინარე დოკუმენტიდან PDF ფაილის შექმნა.</html>

en: Print the current document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის დაბეჭდვა

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
ka: დაბლოკილი ხედი საქაღალდეებს ვერ შეცვლის. გამოიყენეთ ბმულების ხედთან კომბინაციაში, რათა ერთ საქაღალდეში ბევრი ფაილი დაათვალიეროთ

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
ka: მოირგებს ხედს, როგორც 'მიბმულს'. მიბმული ხედი მიჰყვება საქაღალდის ცვლილებებს, რომლებიც სხვა მიბმულ ხედებში მოხდება.

en: &Inspect Current Page
ka: &მიმდინარე გვერდის ინსპექტირება

en: <html>Shows the developer tools for the current page<br/><br/>The current view is split in two and the developer tools are displayed in the second half
ka: <html>მიმდინარე გვერდისთვის პროგრამისტის ხელსაწყოების ჩვენება<br/><br/>მიმდინარე ხედი ორად გაიყოფა და მეორე ნაწილში პროგრამისტის ხელსაწყოები იქნება ნაჩვენები

en: Shows the developer tools for the current page
ka: პროგრამისტის ხელსაწყოების ჩვენება მიმდინარე გვერდისთვის

en: Copy &Files...
ka: &ფაილების კოპირება...

en: M&ove Files...
ka: ფაილების &გადატანა...

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
ka: მოითხოვეთ ჩანართებში 20-ზე მეტი სანიშნეს გახსნა. ამას კარგა ხანი შეიძლება დასჭირდეს. გავაგრძელო?

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
ka: სანიშნების საქაღალდის ახალ ჩანართებში გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Open
ka: გახსნა

en: Open in T&his Window
ka: &ამ ფანჯარაში გახსნა

en: Open the document in current window
ka: დოკუმენტის მიმდინარე ფანჯარაში გახსნა

en: Open the document in a new window
ka: დოკუმენტის ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: Open in &New Tab
ka: &ახალ ჩანართში გახსნა

en: Open the document in a new tab
ka: დოკუმენტის ახალ ჩანართში გახსნა

en: &Open With
ka: &გამხსნელი პროგრამა

en: Open with %1
ka: %1-ით გახსნა

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
ka: &ხედის რეჟიმი

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
ka: ამ ფანჯარაში ერთზე მეტი ჩანართია ღია. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გახვიდეთ?

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
ka: დასტური

en: C&lose Current Tab
ka: მიმდინარე ჩანართის &ახურვა

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ka: ეს ჩანართი შეიცავს ცვლილებებს, რომლებიც ჯერ არ გადაცემულა.
    ფანჯრის მოხსნა ამ ცვლილებებს მოაცილებს.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ka: ეს გვერედი შეიცავს ცვლილებებს, რომლებიც ჯერ არ გადაცემულა.
    ფანჯრის მოხსნა ამ ცვლილებებს მოაცილებს.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
ka: თქვენ გვერდითი პანელი არ მუშაობს ან ხელმიუწვდომელია. ახალ ელემენტს ვერ დაამატებთ.

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
ka: ვების გვერდით პანელი

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
ka: დავამატო ახალი ვებ-გაფართოება "%1" თქვენს გვერდით პანელზე?

en: Add
ka: დამატება

en: Do Not Add
ka: არ დაამატოთ

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
ka: როგორც ჩანს, კონფიგურაციაში შეცდომაა. თქვენ %1-ის ასოცირება გააკეთეთ Konqueror-თან, მაგრამ, მას ამ ფაილის ტიპის დამუშავება არ შეუძლია.

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine. No proxy will be used
    
     QtWebEngine only support a fixed proxy, so proxy auto-configuration (PAC) and Web Proxy Auto-Discovery protocol can't be used with QtWebEngine. If you need a proxy, please select the system proxy configuration or specify a proxy URL manually in the settings dialog. Do you want to change proxy settings now?
ka: თქვენი პროქსის კონფიგურაცია არ შეიძლება, QtWebEngine HTML ძრავასთან ერთად გამოიყენოთ. პროქსი გამოყენებული არ იქნება
    
     QtWebEngine-ს მხოლოდ ფიქსირებული პროქსის მხარდაჭერა აქვს. პროქსის ავტომორგებას (PAC) და ვებ-პროქსის ავტოაღმოჩენის პროტოკოლს QtWebEngine-სთან ერთად ვერ გამოიყენებთ. თუ პროქსი აუცილებელია, აირჩიეთ სისტემური პროქსის კონფიგურაცია ან მიუთითეთ პროქსის ბმული ხელით კონფიგურაციის ფანჯარაში. გნებავთ, ახლავე შეცვალოთ პროქსის პარამეტრები?

en: Unsupported proxy configuration
ka: პროქსის მხარდაუჭერელი კონფიგურაცია

en: Don't use a proxy
ka: არ გამოიყენო პროქსი

en: Show proxy configuration dialog
ka: პროქსის მორგების ფანჯრის ჩვენებ

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine because it doesn't support having different proxies for the HTTP and HTTPS protocols. Your current settings are:<p><b>HTTP proxy:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>What do you want to do?
ka: თქვენს პროქსის კონფიგურაციას QtWebEngine HTML ძრავასთან ერთად ვერ გამოიყენებთ, რადგან მას HTTP და HTTPS პროტოკოლების გარდა არაფრის მხარდაჭერა არ გააჩნია. თქვენი მიმდინარე პარამეტრებია:<p><b>HTTP პროქსი:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS პროქსი: </b><tt>%2</tt></p>რა გნებავთ, ქნათ?

en: Conflicting proxy configuration
ka: პროქსის კონფლიქტური კონფიგურაცია

en: Use HTTP proxy (only this time)
ka: HTTP პროქსის გამოყენება (მხოლოდ ახლა)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
ka: HTTPS პროქსის გამოყენება (მხოლოდ ახლა)

en: You have entered Complete Full Screen mode (the user interface is completely hidden). You can exit it by pressing the keyboard shortcut for Full Screen Mode (%1)
ka: გადახვედით მთლიან სრულეკრანიან რეჟიმში (სადაც მომხმარებლის ინტერფეისი სრულად დამალულია). ამ რეჟიმიდან გასვლა სრულ ეკრანზე გასვლის კლავიატურის მალსახმობით (%1) შეგიძლიათ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
ka: ღია ჩანართებისა და &ფანჯრების შენახვა ადვილი აღდგენისთვის

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pAllWindows)
en: A&ll open windows
ka: &ყველა ღია ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pCurrentWindow)
en: Onl&y current window
ka: &მხოლოდ მიმდინარე ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSessionName)
en: Session n&ame:
ka: სესიის &სახელი:

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
ka: სესიების მართვა

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
ka: სესიის სახელის გადარქმევა

[ctx: @title:window]
en: Save Session
ka: სესიის შენახვა

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
ka: სესია სახელით "%1" უკვე არსებობს. გნებავთ, თავზე გადავაწერო?

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
ka: სესია უკვე არსებობს. გადავაწერო?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
ka: ახალი...

[ctx: @action:button Save current session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveCurrentButton)
en: Save Current...
ka: მიმდინარის შენახვა...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow)
en: Open tabs inside current window
ka: მიმდინარე ფანჯრის შიგნით ჩანართების გახსნა

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
ka: აღვადგინო სესია?

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
ka: Konqueror არასწორად დაიხურა. გნებავთ წინა სესიის აღდგენა?

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
ka: გამორთეთ სესიები, რომლების აღდგენაც არ გნებავთ

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
ka: ფანჯარა %1

en: Do not ask again
ka: აღარ მკითხო

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
ka: სესიის აღდგენა

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
ka: არ აღადგინო

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
ka: მოგვიანებით მკითხე

[ctx: @info]
en: Close
ka: დახურვა

en: Close
ka: დახურვა

en: Error: %1
ka: შეცდომა: %1

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
ka: ეს პანელი ამჟამად ღია ჩანართების სიას შეიცავს. დააწკაპუნეთ ჩანართზე, რათა ის გაააქტიუროთ. ჩანართებს შორის გადასართავად, ასევე, კლავიატურაც შეგიძლიათ გამოიყენოთ. ჩანართზე ტექსტი მის შემცველობას აჩვენებს. მოათავსეთ თქვენი თაგუნა ჩანართის თავზე, რათა მისი თავსართი დაინახოთ, თუ ის შემოკლებულია პანელის სიგანემდე.

en: Open a new tab
ka: ახალი ჩანართის გახსნა

en: Close the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართის დახურვა

en: &Duplicate Tab
ka: ჩანართის &დუბლირება

en: &Reload Tab
ka: ჩანართის &თავიდან ჩატვირთვა

en: Other Tabs
ka: სხვა ჩანართები

en: D&etach Tab
ka: ჩანართის &მოხსნა

en: &Close Tab
ka: &ჩანართის დახურვა

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &რედაქტირება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ka: &გადასვლა

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ka: &ფანჯარა

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ka: დამატებით პანელი

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
ka: მდებარეობის ხელსაწყოების ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
ka: სანიშნების პანელი

en: Und&o: Closed Tab
ka: &გაუქმება: დახურული ჩანართი

en: Und&o: Closed Window
ka: &გაუქმება: დახურული ფანჯარა

en: Und&o
ka: &გაუქმება

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
ka: გვერდი, რომლის ნახვასაც ცდილობთ, გადაცემული ფორმის მონაცემების შედეგია. თუ მონაცემებს თავიდან გადააგზავნით, ქმედებები, რომლებიც შესრულდა (ძებნა ან შეძენა ინტერნეტით), გამეორდება.

[ctx: @title:window]
en: Warning
ka: ყურადღება

en: Resend
ka: თავიდან გაგზავნა

[ctx: Execute an executable file]
en: Execute
ka: შესრულება

[ctx: Display an executable file]
en: Display
ka: ჩვენება

[ctx: @info The user has to decide whether to execute an executable file or display it]
en: <filename>%1</filename> can be executed. Do you want to execute it or to display it?
ka: შესაძლებელია <filename>%1</filename>-ის გაშვება. გნებავთ, გაუშვათ ის თუ გაჩვენოთ მისი შემცველობა?

[ctx: @info The user has to decide whether to execute an executable file or not]
en: <filename>%1</filename> can be executed. Do you want to execute it?
ka: შესაძლებელია <filename>%1</filename>-ის გაშვება. გნებავთ, გაუშვათ ის?

en: Save As
ka: შენახვა როგორც
