konqueror - en to ka translation catalogue (15 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
ka: KDE ინსტრუმენტი ბრძანების სტრიქონიდან URL– ების გახსნისთვის

en: Non interactive use: no message boxes
ka: არაინტერაქტიული გამოყენება: შეტყობინებების გარეშე

en: Show available commands
ka: ხელმისაწვდომი ბრძანებების ჩვენება

en: The mimetype of the URL. Allows Konqueror to determine in advance which component to use, making it start faster.
ka: ბმულის MIME ტიპი. საშუალებას აძლევს Konqueror-ს, წინასწარ განსაზღვროს, რომელი კომპონენტები გამოიყენოს, ამიტომ ის უფრო სწრაფად გაეშვება.

[ctx: the name for a the value of an option on the command line help]
en: type
ka: ტიპი

en: Command (see --commands)
ka: ბრძანება (იხ. --commands)

en: Arguments for command
ka: ბრძანების არგუმენტები

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ka: აპლიკაციის მიერ გახსნილი ფაილები/URL-ები წაიშლება გამოყენების შემდეგ

en: 
    Syntax:
ka: 
    სინტაქსი:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, the start page is shown.
ka:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # გახსნის ფანჯარას, რომელიც 'url'-ს აჩვენებს.
                #  'url' შეიძლება შედარებითი ბილიკი იყოს
                #   ან ფაილის სახელი, მაგალითად . ან ქვესაქაღალდე/
                #   თუ 'url' მითითებული არაა, გაჩვენებთ საწყის გვერდს.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
                # Note: this way of specifying mimetype is deprecated.
                #   Please use the --mimetype option
ka:             # თუ 'mimetype' მითითებულია, ის გამოყენებული იქნება, რომ დადგინდეს
                #   Konqueror-ის რომელი კომპონენტი უნდა გამოვიყენო. მაგალითად, დააყენეთ ის
                #   text/HTML-ზე ვებგვერდისთვის, რომ ის უფრო სწრაფად გამოჩნდეს
                # შენიშვნა: ამგვარად MIME ტიპის მითითება მოძველებულია.
                #   გამოიყენეთ პარამეტრი --mimetype

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
ka:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # იგივე, რაც ზემოთ, მაგრამ გახსნის ახალ ტაბს მითითებული 'uri'-ით, არსებულ Konqueror-ის
                #   ფანჯარაში, ამჟამად აქტიურ სამუშაო მაგიდაზე, თუ ეს შესაძლებელია.

en: Syntax error, not enough arguments
ka: სინტაქსის შეცდომა. არგუმენტები საკმარისი არაა

en: Syntax error, too many arguments
ka: სინტაქსის შეცდომა. მითითებულია მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი.

en: Syntax error, unknown command '%1'
ka: სინტაქსის შეცდომა. უცნობი ბრძანება: %1
