konqueror - en to ka translation catalogue (57 entries)

en: Create Archive
ka: არქივის შექმნა

en: The URL of the page that is to be archived
ka: დასაარქივებელი გვერდის URL-ი

en: Source &URL:
ka: წყაროს &URL:

en: Web archive (*.war)
ka: ვებ არქივი (*.war)

en: Tar archive (*.tar)
ka: Tar არქივი (*.tar)

en: Zip archive (*.zip)
ka: Zip არქივი (*.zip)

en: Directory
ka: საქაღალდე

en: The file or directory where the archived page will be saved
ka: ფაილი ან საქაღალდე, სადაც დაარქივებული ვებგვერდები ინახება

en: &Save to:
ka: &შენახვის სამიზნე:

en: Options
ka: პარამეტრები

en:  second |  seconds
ka[0]:  წამი
ka[1]:  წამი

en: None
ka: არაფერი

[ctx: @info]
en: The web archive download cannot use the current proxy settings. No proxy will be used.
ka: ვების არქივის გადმოწერას მიმდინარე პროქსის პარამეტრების გამოყენება არ შეუძლია. პროქსი გამოყენებული არ იქნება.

[ctx: @info]
en: The save location is not valid.
ka: შენახვის მდებარეობა არასწორია.

[ctx: @info]
en: Cannot find the wget(1) command,<nl/>see <link>%1</link>.
ka: ბრძანება wget(1) ვერ ვიპოვე.<nl/>იხ. <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Cannot verify destination<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ka: ვერ გადავამოწმე სამიზნე<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a file.
ka: არქვივის საქაღალდე<nl/><filename>%1</filename><nl/>უკვე არსებობს ფაილის სახით.

[ctx: @info]
en: The archive directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
ka: არქვივის საქაღალდე<nl/><filename>%1</filename><nl/>უკვე არსებობს.

[ctx: @info]
en: The archive file<nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists as a directory.
ka: არქვივის ფაილი<nl/><filename>%1</filename><nl/>უკვე არსებობს საქაღალდის სახით.

[ctx: @info]
en: The archive file <nl/><filename>%1</filename><nl/>already exists.
ka: არქვივის ფაილი<nl/><filename>%1</filename><nl/>უკვე არსებობს.

en: Archive Already Exists
ka: არქივი უკვე არსებობს

[ctx: @info]
en: Cannot delete original archive<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ka: ვერ წავშალე საწყისი არქივი<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot create a temporary directory<nl/><filename>%1</filename><nl/>
ka: ვერ შევქმენი დროებითი საქაღალდე<nl/><filename>%1</filename><nl/>

[ctx: @info]
en: Cannot start the archiver process <filename>%1</filename>
ka: ვერ გავუშვი არქივატორის პროცესი <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The download process was interrupted.
ka: გადმოწერის პროცესი შეწყვეტილია.

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with signal %2.</para>
ka: <para>გადმოწერის პროცესი <filename>%1</filename> ჩავარდა სიგნალით %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The download process <filename>%1</filename> failed with status %2.</para>
ka: <para>გადმოწერის პროცესი <filename>%1</filename> ჩავარდა სტატუსით %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>This may simply indicate a 404 error for some of the page elements.</para>
ka: <para>ეს, ზოგიერთი გვერდის ელემენტისთვის შეიძლება, უბრალოდ, შეცდომა 404-ს ნიშნავდეს.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Retain the partial web archive?</para>
ka: <para>დავიტოვო ნაწილობრივი ვებ-არქივი?</para>

en: Retain Archive?
ka: შევინარჩუნო არქივი?

en: Retain
ka: შენარჩუნება

[ctx: @info]
en: Creating the web archive failed.
ka: ვებ არქივის შექმნის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Cannot copy archive to<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ka: არქივის კოპირება შეუძლებელია მისამართზე<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Cannot set permissions on<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2
ka: ვერ დავაყენე წვდომები ფაილზე<nl/><filename>%1</filename><nl/>%2

[ctx: @info]
en: Web archive saved as<nl/><filename><link>%1</link></filename>
ka: ვებ-არქივი შენახულია მისამართზე<nl/><filename><link>%1</link></filename>

en: Web Archiver
ka: ვებ არქივატორი

en: Archive a web page
ka: ვებგვერდის დაარქივება

en: URL of the web page to archive
ka: ვებ გვერდის URL არქივირებისთვის

note: i18n: ectx: label, entry (WaitTime), group (Options)
en: Wait time:
ka: მოლოდინის დრო:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WaitTime), group (Options)
en: The wait time between item requests, to reduce web server load
ka: მოლოდინის დრო ელემენტის მოთხოვნებს შორის, რათა ვებსერვერის დატვირთვა შემცირდეს

note: i18n: ectx: label, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use proxy
ka: არ გამოიყენო პროქსი

note: i18n: ectx: tooltip, entry (NoProxy), group (Options)
en: Do not use the system proxy settings to fetch the web page
ka: ვებგვერდის გამოსათხოვად სისტემური პროქსის პარამეტრები გამოყენებული არ იქნება

note: i18n: ectx: label, entry (RandomWait), group (Options)
en: Randomise wait time
ka: მოლოდინის დროის შემთხვევითობა

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RandomWait), group (Options)
en: Vary the wait time between requests, to confuse server log analysis
ka: მოთხოვნებს შორის დაყოვნების დროის ცვლილებები სერვერის ჟურნალის ანალიზის დასაბნევად

note: i18n: ectx: label, entry (FixExtensions), group (Options)
en: Save in standard web archive format
ka: სტანდარტული ვებ არქივის ფორმატში შენახვა

note: i18n: ectx: tooltip, entry (FixExtensions), group (Options)
en: <p>Save downloaded files all in a single directory, with file name extensions suitable for local browsing.
                            For example, the main HTML page will always be called "index.html" and a remote .php page will be saved with the standard .html extension.</p>
                   <p>Leave this option turned on to produce a standard web archive (.war) file.</p>
                   <p>If this option is turned off, then the files will be saved exactly as downloaded.
                            This means that they may be in subdirectories reflecting the structure of the original web site, and extensions will not be adjusted.
                            Note that the download may not work correctly if the original URL refers to a directory but does not end with a slash.</p>
ka: <p>გადმოწერილი ფაილების ერთ საქაღალდეში შენახვა, ფაილის სახელებით და გაფართოებებით, რომლებიც ლოკალურად მათ დათვალიერებას გააადვილებს.
                            მაგალითად, მთავარ HTML გვერდს, ყოველთვის, "index.html" ერქმევა და დაშორებული .php გვერდი სტანდარტული .html გაფართოებით იქნება შენახული.</p>
                   <p>დატოვეთ ეს პარამეტრი ჩართული, რათა სტანდარტული ვებ-არქივი (.war) ფაილი შეიქმნას.</p>
                   <p>თუ ეს პარამეტრი გამორთულია, ყველა ფაილი იქ იქნება შენახული, სადაც მათ გადმოვიწერთ.
                            ეს ნიშნავს, რომ შეიძლება შეიქმნას ქვესაქაღალდეები, რომლებიც ორიგინალი ვებგვერდის სტრუქტურას იმეორებენ და გააფრთოებები არ ჩასწორდება.
                            დაიმახსოვრეთ, რომ გადმოწერამ შეიძლება, სწორად არ იმუშაოს, თუ ორიგინალური ბმული საქაღალდეზე მიუთითებს, მაგრამ დახრილი ხაზით არ მთავრდება.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: Run in terminal
ka: ტერმინალში გაშვება

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RunInTerminal), group (Options)
en: <p>Run the download process in a terminal window. Close the terminal window when the download has finished.</p>
                   <p>If this option is turned off then the download will run in the background. Its progress output should appear in the session log file.</p>
ka: <p>გადმოწერის პროცესის ტერმინალის ფანჯარაში გაშვება და მისი დახურვა, როცა გადმოწერა დასრულდება.</p>
                 <p>თუ ეს პარამეტრი გამორთულია, გადმოწერა ფონურად გაეშვება. მისი მიმდინარეობის გამოტანა სესიის ჟურნალის ფაილში გამოჩნდება.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close when finished
ka: დახურვა დასრულებისას

note: i18n: ectx: tooltip, entry (CloseWhenFinished), group (Options)
en: Close this window when the download has finished successfully
ka: დახურეთ ეს ფანჯარა, როცა გადმოწერა დასრულდება

note: i18n: ectx: label, entry (ArchiveType), group (Options)
en: Archive &type:
ka: არქივის &ტიპი:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ArchiveType), group (Options)
en: The type of web archive to save
ka: ვებ არქივის ტიპი

en: Archive Web Page...
ka: ვებგვერდის დაარქივება...

[ctx: @info]
en: Cannot find the <command>kcreatewebarchive</command> executable,<nl/>check the plugin and helper installation.
ka: ვერ ვიპოვე გამშვები ფაილი <command>kcreatewebarchive</command>.<nl/>შეამოწმეთ დამატების და დამხმარე პროგრამის ფაილები.

en: Cannot Create Web Archive
ka: ვებ არქივის შექმნის შეცდომა

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ka: დამატებით პანელი
