kcmkio - en to km translation catalogue (19 entries)

en: <h1>My Bookmarks</h1><p>This module lets you configure the bookmarks home page.</p><p>The bookmarks home page is accessible at <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a>.</p>
km: <h1>ចំណាំ​របស់​ខ្ញុំ</h1><p>ម៉ូឌុល​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​គេហទំព័រ​ចំណាំ ។</p><p>គេហទំព័រ​ចំណាំ​អាច​ចូលដំណើរ​បាន​នៅ <a href="bookmarks:/">bookmarks:/</a> ។</p>​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
km: ចំណាំ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: If this option is unchecked, bookmarks at the root of the hierarchy (not in a folder) are not displayed.
    If checked, they are gathered in a "root" folder.
km: ប្រសិនបើ​មិន​គូស​ធីក​ជម្រើសនេះ​ទេ ចំណាំ​នៅ​ root របស់​​ឋានានុក្រម (មិន​នៅ​ក្នុង​ថត) មិន​ត្រូវ​បានបង្ហាញ​ទេ ។
    ប្រសិនបើ​បានគូស​ធីក ពួកវា​ត្រូវ​បានប្រមូលផ្ដុំ​នៅ​ក្នុង​ថត "root" ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
km: បង្ហាញ​ចំណាំ​ដោយ​គ្មាន​ថត

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: Sub-folders are shown within their parent by default. If you activate this option, sub-folders are displayed on their own.
    It looks less nice but it may help if you have a very big folder you want to spread in two columns.
km: ថត​រង​ត្រូវ​បានបង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ថេ​មេ​របស់ពួកវា​តាម​លំនាំដើម ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ធ្វើ​ឲ្យ​ជម្រើស​នេះ​សកម្ម ថត​រង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​លើ​ថត​​ផ្ទាល់​របស់​វា ។ វា​មើល​ទៅ​មិន​សូវ​ស្អាត ប៉ុន្តែ​វា​អាច​ជួយ​ ប្រសិន​បើ​អ្នក​មាន​ថត​ធំណាស់​សម្បើម ដែល​អ្នក​ចង់​ចែកចាយ​នៅ​ក្នុងជួរឈរ​ពីរ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFlattenTree)
en: &Flatten bookmarks tree
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មែកធាង​របស់​ចំណាំ​រាបស្មើ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show a box with KDE places (Home, Network, ...). Useful if you use konqueror as a file manager.
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​ដែលមាន​កន្លែង​របស់ KDEs (ផ្ទះ បណ្ដាញ ...) ។ មាន​ប្រយោជន៍​ ប្រសិនបើ​អ្នក​ប្រើ konqueror ជា​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
km: បង្ហាញ​កន្លែង​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Folders are automatically distributed in several columns. The optimal number of columns depends on the width of the konqueror window and the number of bookmarks you have.
km: ថត​ត្រូវ​បាន​ចែកចាយ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុង​ជួរឈរ​ជា​ច្រើន ។ ចំនួន​ជួរឈរ​ប្រសើ​រ​បំផុត​អាស្រ័យ​លើ​ទទឹង​របស់​បង្អួច konqueror និង​ចំនួន​ចំណាំ​ដែល​អ្នក​មាន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
km: ចំនួន​ជួរឈរ​ត្រូវ​បង្ហាញ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
km: បិទ​វា​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​ដែល​យឺត ដើម្បីបិទ​រូបភាព​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
km: បង្ហាញ​ផ្ទៃខាងក្រោយ​របស់​ថត

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
km: តើ​ទំហំថាស​ប៉ុន្មាន​ត្រូវ​បានប្រើ​ដើម្បី​​ដាក់ pixmaps ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
km: ឃ្លាំង​សម្ងាត់ pixmap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
km: ទំហំ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​របស់​ថាស ៖

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbCacheSize)
en:  kB
km:  គីឡូបៃ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
km: ជម្រះ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ pixmap​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
km: ជម្រះ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់
