kfmclient - en to km translation catalogue (9 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
km: ឧបករណ៍​របស់ KDE សម្រាប់​បើក URLs ពី​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Non interactive use: no message boxes
km: គ្មាន​ការ​ប្រើ​អន្តរកម្ម ៖ គ្មាន​ប្រអប់​សារ

en: Show available commands
km: បង្ហាញ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​មាន

en: Command (see --commands)
km: ពាក្យ​បញ្ជា (មើល --commands)

en: Arguments for command
km: អាគុយម៉ង់​សម្រាប់​ពាក្យ​បញ្ជា

en: 
    Syntax:
km: 
    វាក្យ​សម្ពន្ធ ៖

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
km:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # បើក​បង្អួច​មួយ​ដែល​​បង្ហាញ 'url' ។
                #  'url' អាច​មាន​ផ្លូវ​ទំនាក់​ទំនង
                #   ឬ ឈ្មោះ​ឯកសារ ដូច​ជា . or subdir/
                #   ប្រសិន​បើ 'url' ត្រូវ​បាន​លុប $HOME នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជំនួស ។

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
km:             # បើ 'mimetype' ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​លម្អិត វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​កំណត់
                #   សមាសភាគ​ដែល Konqueror គួរ​ប្រើ ។ ឧទាហរណ៍ កំណត់​វា​ទៅ
                #   text/html សម្រាប់​ទំព័រ​បណ្ដាញ ដើម្បី​​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​បង្ហាញ​កាន់​តែ​លឿន

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
km:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # ដូច​គ្នា​នឹង​ខាង​លើ ប៉ុន្ដែ​បើក​ផ្ទាំង​ថ្មី​ជាមួយនឹង 'url' ក្នុង Konqueror ដែល​មាន​ស្រាប់​មួយ
                #   បង្អួច​នៅ​លើ​ផ្ទៃតុ​សកម្ម​បច្ចុប្បន្ន ប្រសិន​បើ​អាច ។
