kfmclient - en to ku translation catalogue (9 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
ku: Amûra KDE ji bo vekirina ORLyan bi rêza ferman ve

en: Non interactive use: no message boxes
ku: Bi kar anînê ne înteraktîf: qutiyên peyaman tune ye

en: Show available commands
ku: Fermanên heyî nîşan bide

en: Command (see --commands)
ku: Ferman (binêre --commands)

en: Arguments for command
ku: Sedem ji bo fermanê

en: 
    Syntax:
ku: 
    Hevoksazî:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
ku:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Paceyekî 'url' nîşan dide diveke.
                # 'url' dibe ku rê yekê têkildar be
                # an jî navê pelê be, mînak . an jî subdir/
                # heke 'url' rakirî be, şûna vê $HOME tê bê karandin

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
ku:            # Heke 'mimetype' nîşan kirî be, ev wê bê karandin ji bo dîyar kirina
               #   hêmanên ku bi Konqueror tên karandin. Wekî mînak, vê ji bo rûpela
               #   torê text/html ava bike, ku xuya kirina vê zûtir bikî

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
ku:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                 # Wekî yê jorê ye lê belê hilpekîna nû bi 'url' vedike di pace ya Konqueror de
                 #   yê di sermase ya heyî û çalak e de, heke gengaz be.
