konqueror - en to ku translation catalogue (176 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
ku: Geroka torê, gerînendeyê pelan û temaşekerê belgeyan.

en: Developer (framework, parts)
ku: Pêşvebir (çarçove, parçe)

en: Developer (framework)
ku: pêşvebir (çarçove giştî)

en: Developer
ku: Pêşvebir

en: Developer (List views)
ku: Pêşvebir (Dîtina lîsteyan)

en: Developer (List views, I/O library)
ku: Pêşvebir (dîtina lîsteyan, nivîsgeha I/O )

en: Developer (HTML rendering engine)
ku: Pêşvebir (motora şîroveyan a HTML)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
ku: Pêşvebir (motorê şîrovekirina HTML, nivîsgeha I/O )

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
ku: Pêşvebir (motorê şîrovekirina HTML, nivîsgeha I/O, nivîsgeha ketin û derketinê )

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
ku: Pêşvebir (motorê şîrovekirina HTML,  JavaScript)

en: Apple Safari Developers
ku: Pêşvebirên Apple Safari

en: Developer (JavaScript)
ku: Pêşvebir (JavaScript)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
ku: Pêşvebir (sepanokên Java û hêmanên hundirkirî)

en: Developer (I/O library)
ku: Pêşvebir (I/O lib)

en: Developer (Java applet support)
ku: Pêşvebir (desteka sepanoka Java)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
ku: Pêşvebir (piştgirya gerînendeyê ewlekariyê yê Java 2,
     û destekên hêja ji bo sepanokan)

en: Developer (Netscape plugin support)
ku: Pêşvebir (desteka pêveka Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
ku: Pêşvebir (SSL, piştgiriya pêveka Netscape)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
ku: Pêşvebir (pirtûkxaneya I/O, desteka piştrastkirina nasnameyê)

en: Graphics/icons
ku: Grafîk/dawêr

en: KFM author
ku: Nivîskarê KFM

en: Developer (navigation panel framework)
ku: Pêşvebir (çarçoveya panela navîgasiyonê)

en: Developer (misc stuff)
ku: Pêşvebir (tiştên curbecur)

en: Developer (AdBlock filter)
ku: Pêşvebir (Parzûnê AdBlock)

en: List available sessions
ku: Danişînên heyî rêz bike

en: Session to open
ku: Danişîna ku dê vebe

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
ku: Cureyên Mime yên dê ji bo vê URL'yê bên bikaranîn (mînak. text/html an jî inode/directory)

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
ku: Di URL'yên ku pelan diyar dike de, li şûna ku pelê veke pêristê vedike û pelê hildibijêre.

en: Location to open
ku: Cihê ku dê lê vebe

en: no name
ku: bênav

en: Extensions
ku: Pêvek

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
ku: Modula %1 nehate lêbarkirin.
    Sedema çewtiyê:
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
ku: Bi kêmanî heke tu didu awayan de vê qutiyê nîşan bikî, dê dîtinên navborî bi hev re bên girêdan. Bi vî rengî dema te di dîtinekê de pêrist guhart dê dîtinên din ên têkildar jî bixweber bêne rojanekirin ji bo pêristê nîşan bidin. Ev vebijêrk, bi taybetî di bikaranîna cureyên cuda yên dîtinê, mînak dara pêristeke bi dîtina dawêrî an jî dîtina bi kîtekît, bikêr tê.

en: Close View
ku: Dîtinê Bigire

en: Stalled
ku: Tê rawestandin

en: Preview &in %1
ku: Pêşdîtina &li %1

en: Show %1
ku: %1 nîşan bide

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
ku: Rêz bike

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
ku: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Serdana dawîn: %2<br />Serdana pêşîn: %3<br />Hejmara serdanan: %4</qt>

en: Miscellaneous
ku: Cur be Cur

en: Open in New &Window
ku: Di &Paceyeke Nû de Veke

en: Open in New Tab
ku: Di Hilfirîna Nû de Veke

en: &Remove Entry
ku: Ketanê %Jê Bibî

en: C&lear History
ku: Rabirdûyê P&aqij Bike

en: &Preferences...
ku: &Vebijêrk...

en: By &Name
ku: Bi &Nav

en: By &Date
ku: Bi &Dîrokê

en: Do you really want to clear the entire history?
ku: Bi rastî jî tu dixwazî hemû rabirdûyê jê bibî?

en: Canceled.
ku: Hate betalkirin.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
ku: Di vê rûpelê de guherînên ku nehatine şandin hene.
    Girtina rûpelê dê hemû guhartinan piştguh bike.

en: &Discard Changes
ku: Guhartinan &Jê Bibe

en: Home Folder
ku: Peldanka Malê

en: Navigate to your 'Home Folder'
ku: Here 'Peldanka Malê' ya xwe

en: Navigate to your local 'Home Folder'
ku: Here 'Peldanka Malê' ya herêmî

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
ku: Malper

en: Navigate to your 'Home Page'
ku: Here malpera xwe ya taybet

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
ku: Di vê pekanê de guhartinên ku nehatine şandin hene.
    Heke pekan ji hev were veqetandin hemû guhartin dê piştguh bibin.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
ku: Di vê dîtinê de guhartinên ku nehatine şandin hene.
    Heke dîtin were girtin dê hemû guhartin piştguh bibin.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
ku: Di vê pekanê de guherînên ku nehatine şandin heye.
    Heke pekan were girtin dê hemû guhartin piştguh bibin.

en: Do you really want to close all other tabs?
ku: Bi rastî jî tu dixwazî hemû pekanan bigirî?

en: Close &Other Tabs
ku: Pekanên &Din Bigire

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
ku: Di vê pekanê de guhartinên ku nehatine şandin hene.
    Heke hemû pekan ji nû ve bên lêbarkirin dê hemû guhartin piştguh bibin.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
ku: Di vê rûpelê de guhartinên ku nehatine şandin hene.
    Heke hemû pekan ji nû ve bên barkirin dê hemû guhartin piştguh bibin.

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
ku: <qt><b>%1</b> ne derbasdar e</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
ku: Pelên ku ji %1 hatine hilbijartin ji ber bigire:

en: Move selected files from %1 to:
ku: Pelên ku ji %1ê hatine hilbijartin veguhêze:

en: Save As...
ku: Cuda Tomar Bike...

en: Manage...
ku: Bi rê ve bibe...

en: New &Window
ku: Paceyeke &Nû

en: &Duplicate Window
ku: &Paceyê bike cot

en: Send &Link Address...
ku: Navnîşana &Girêdanê Bişîne...

en: S&end File...
ku: Pelî Bi&şîne...

en: &Open Location
ku: &Cih Veke

en: &Open File...
ku: Pel &Veke

en: &Find File...
ku: Pelan &Bibîne...

en: Lock to Current Location
ku: Mifteyî cihê heyî bibe

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
ku: Di&tina Girêdanê

en: &Up
ku: &Jor

en: Closed Items
ku: Hemanên Girtî

en: Sessions
ku: Danişîn

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
ku: Yên Herî Zêde Hatine Sêrîlêdan

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
ku: Yên di nêz de vebûne

en: Configure Extensions...
ku: Pêvekan ava bike...

en: Configure Spell Checking...
ku: Kontrola Rastnivîsê veava bike...

en: Split View &Left/Right
ku: Dîtên wekî &çep/rast par bike

en: Split View &Top/Bottom
ku: Dîtinê wekî &jor/jêr par bike

en: &New Tab
ku: Pekana &Nû

en: &Duplicate Current Tab
ku: Pekana &Rojane Ji ber bigire

en: Detach Current Tab
ku: Pekane rojane ji hev veqetîne

en: &Close Active View
ku: &Dîtina çalak rake

en: Close Current Tab
ku: Pekana Rojane Bigire

en: Activate Next Tab
ku: Pekana Nû Çalak Bike

en: Activate Previous Tab
ku: Pekana Berê Çalak Bike

en: Activate Tab %1
ku: Pekana %1. çalak bike

en: Move Tab Left
ku: Pekanê Bibe Aliyê Çepê

en: Move Tab Right
ku: Pekanê Bibe Aliyê Rastê

en: Dump Debug Info
ku: Agahiya Çewtiyan Nîşan Bide

en: &Reload
ku: Ji &Nû Ve Bar Bike

en: &Reload All Tabs
ku: Hemû Tabloyan Ji nû ve Bar Bike

en: &Force Reload
ku: Bi Zorê Ji &Nû Ve Bar Bike

en: &Stop
ku: &Rawestîne

en: L&ocation:
ku: C&ih:

en: Location Bar
ku: Darikê Cih

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
ku: <html>Darikê Cihî<br /><br />Navnîşana web an nivîsa lêgerînê binvîse.</html>

en: Clear Location Bar
ku: Darikê Cih Paqij Bike

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
ku: <html>Darikê Cihan vala bike<br /><br />Naveroka darikê cihan vala dike.</html>

en: &Bookmarks
ku: &Bijare

en: Kon&queror Introduction
ku: Destpêka Kon&queror

en: Go
ku: Biçe

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
ku: <html>Here<br /><br />Diçe ser rûpelê ku di panela cihan de hatiye bicihkirin.</html>

en: Enter the parent folder
ku: Pelrêça jor binivîse

en: Move backwards one step in the browsing history
ku: Gavekê bi paş ve vegere di dîroka lêgerînê de

en: Move forward one step in the browsing history
ku: Gavekê bi pêş ve here di dîroka lêgerînê de

en: Move backwards one step in the closed tabs history
ku: Di dîroka hilpekînên girtî de gavekê bi paş ve vegere

en: Reload the currently displayed document
ku: Pelgeya niha ji nû ve bar bike

en: Reload all currently displayed document in tabs
ku: Çi pelgeyên ku di hilfirînan de dixuya ji nû ve bar bike

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
ku: <html>Barkirina pelgeyê rawestîne. <br /><br /> Wê hemû transfer raweste. Yên heta wê demê hatine barkirin wê ji aliyê Konqueror were xuyanî.</html>

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
ku: Çi belge û wêneyên ku di hilfirînan de dixuya bi zorê ji nû ve bar bike

en: Stop loading the document
ku: Barkirina pelgeyê rawestîne

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
ku: <html>Ji bo ku tu karibî nivîsa hatiye hilbijartin yan jî hêmanan jê bike û wan bibe panoya pergalê pêl vê bişkokê bike. <br /><br /> Tu dikarî ji pêşeka  sererast bike de fermana <b>Jê Bike </b> jî hilbijêre.</html>

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
ku: Nivîs/hêmanên hatine hilbijartin bibe panoyê

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
ku: <html>Ji bo ku tu karibî nivîsa hatiye hilbijartin yan jî hêmanan ji ber bigire û wan bibe panoya pergalê pêl vê bişkokê bike.<br /><br /> Ji xeynî vê tu dikarî ji pêşeka sererast bike fermana <b>Ji Ber Bigire </b> jî hilbijêre.</html>

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
ku: Nivîs/hêmanên hatine hilbijartin kopî panoyê dike

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
ku: <html>Pêve vekirina naveroka bîrê ya ku ji alî <br /><br /> hatibû birîn an jibergirtin Ev ferman bi nivîsa KDE ya ku hatiye jibergirtin an birîn re jî dixebite.</html>

en: Paste the clipboard contents
ku: Naveroka panoyê pê ve bike

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
ku: <html>Belgeya ku hîn tê nivîsandin nîşan dide <br /><br />Hejmara jibergirtiyan û vebijêrkên der barê çapera tu dixwazî hilbijêrî de li beşa vebijêrkên curbicur heye. <br /><br /> Bi servîsên taybet ên nivîsandinê yên KDE û wekî din jî tu dikarî pêwendiyê temîn bikî û ji pelgeya rojane PDF biafirînî.</html>

en: Print the current document
ku: Çapkirina pelgeya heyî

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
ku: Dîtina kilîtkirî nikare peldankan biguherîne. Ji ku tu bikaribî di peldankekê de gelek pelan bibînî bi 'Dîtina girêdanê' re bikar bîne.

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
ku: Dîtinê wekî 'girêdayî' mîheng dike. Dîtina girêdayî dide pey guhertinên din ên di peldankên din ên girêdayî de.

en: Copy &Files...
ku: Pelan &Jiber bigire...

en: M&ove Files...
ku: Pelan bi&guhêze...

en: Open in T&his Window
ku: Di &Vê Paceyê de Veke

en: Open the document in current window
ku: Pelgeyê di hilfirîna hatiye hilbijartin de veke

en: Open the document in a new window
ku: Pelgeyê di paceyeke nû de veke

en: Open in &New Tab
ku: Di Hilfirîna &Nû de Veke

en: Open the document in a new tab
ku: Pelgeyê di hundirê hilfirîneke nû ya rûerd de veke

en: &Open With
ku: Ve&ke Bi

en: Open with %1
ku: Bi %1 Veke

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
ku: &Moda Dîtine

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
ku: Bêtir ji paceyekê vekiriye, Tu bawerî ku dixwazî derkevî?

en: C&lose Current Tab
ku: &Paceya heyî bigire

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ku: Di vê hilfirînê de guherînên ku nehatine şandin heye.
    Heke tu paceyê bigire wê hemû guherînan winda bike.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ku: Di vê rûpelê de guherînên ku nehatine şandin heye.
    Heke tu paceyê bigire wê hemû guherînan winda bike.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
ku: Darikê te yê kêlekê ne kêrhatî ye yan jî nayê gihiştin. Tu nikarî ketaneke nû lê zêde bike

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
ku: Bila dirêjeka webê ya "%1" li darikê kêlekê were zêdekirin?

en: Add
ku: Lêzêdekirin

en: Do Not Add
ku: Lê zêde neke

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
ku: Çewtiyeke avakirinê dixuye. Te Konqueror bi peleke cureyê %1 re têkildar kiriye, lê Konqueror nikare van pelan veke.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
ku: Danişîneke bi navê '%1' jixwe heye, dixwazî li serê binivîsî?

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
ku: Nû...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
ku: Nav biguherîne...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
ku: Jêbirin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
ku: Hilpekînan di paceya heyî de veke

en: Open a new tab
ku: Hilfirîneke nû veke

en: Close the current tab
ku: Hilfirîna derbasdar bigire

en: &Duplicate Tab
ku: &Paceyê 2qat bike

en: &Reload Tab
ku: Hilfirînê Ji Nû Ve Bar Bike

en: Other Tabs
ku: Hilfirînên Din

en: D&etach Tab
ku: Hilfirînê Ji Hev V&eçirîne

en: &Close Tab
ku: Hilfirînê &Bigire

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ku: &Pel

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ku: &Sererastkirin

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ku: &Dîmen

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ku: &Here

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ku: &Amûr

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ku: &Mîheng

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ku: &Pace

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ku: &Alîkarî

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ku: Darikê Mak

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ku: Darikê Amûran ê Bêhtir

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
ku: Darikê Amûran ê Cih

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
ku: Darikê Amûran ê Bijareyan

en: Und&o: Closed Tab
ku: &Vegerîne: Hilfirînê Girtî

en: Und&o: Closed Window
ku: &Vegerîne: Paceya Girtî

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
ku: Rûpelê ku tu ber çav derbas dikî encama daneya ku bi formê re hatiye şandin e. Daneya ku dîsa were şandin, wê agahiyên di formê de dîsa bibîne. (Wekî encamên lêgerînê yan jî wekî encamê danûstendinên girêdayînê)

en: Resend
ku: Ji nû ve bişîne
