kcmkonqhtml - en to lv translation catalogue (320 entries)

[ctx: @title:tab]
en: General
lv: Pamata

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
lv: Fonti

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
lv: Stilu lapas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
lv: Attēli

en: A&utomatically load images
lv: A&utomātiski ielādēt attēlus

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
lv: <html>Ja šī opcija ir ieslēgta, „Konqueror“ automātiski ielādēs visus tīmekļa lapā esošos attēlus. Citādi, tas rādīs attēlu vietturus, kas ļaus jums manuāli ielādēt attēlus, noklikšķinot uz attēla pogas.<br />Ja vien jums nav ļoti lēns tīkla savienojums, jūs, visticamāk, vēlēsieties ieslēgt šo opciju, lai uzlabotu pārlūkošanas ērtību.</html>

en: Dra&w frame around not completely loaded images
lv: &Zīmēt rāmi ap nepilnīgi ielādētiem attēliem

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
lv: <html>Ja šī opcija ir ieslēgta, „Konqueror“ attēlu vietas apvilks ar rāmīti līdz attēli pilnībā ielādēsies.<br />Šī opcija ir īpaši noderīga, ja jums ir lēns tīkla savienojums.</html>

[ctx: animations]
en: Enabled
lv: Ieslēgtas

[ctx: animations]
en: Disabled
lv: Izslēgtas

en: Show Only Once
lv: Rādīt tikai vienreiz

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
lv: <html>Kontrolē, kā Konqueror rāda kustīgus attēlus:<br /><ul><li><b>Ieslēgtas</b>: pilnībā rāda visas animācijas.</li><li><b>Izslēgtas</b>: nekad nerāda animācijas, rāda tikai sākuma kadru.</li><li><b>Rādīt tikai vienreiz</b>: Rāda visas animācijas pilnībā, bet tās neatkārto.</li></ul></html>

en: A&nimations:
lv: A&nimācijas:

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
lv: Dažādi

[ctx: underline]
en: Enabled
lv: Ieslēgts

[ctx: underline]
en: Disabled
lv: Izslēgts

en: Only on Hover
lv: Tikai zem kursora

en: Und&erline links:
lv: Pasvītrot sait&es:

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
lv: <html>Kontrolē, kā „Konqueror“ apstrādā hipersaišu pasvītrošanu:<br /><ul><li><b>Ieslēgts</b>: vienmēr pasvītro saites</li><li><b>Izslēgts</b>: nekad nepasvītro saites</li><li><b>Tikai zem kursora</b>: pasvītro kad kursors atrodas virs saites</li></ul><br /><i>Ievērojiet: tīmekļa lapā esošais CSS var pārdefinēt šo vērtību!</i></html>

en: When Efficient
lv: Kad efektīva

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
lv: Vienmēr

[ctx: soft scrolling]
en: Never
lv: Nekad

en: S&mooth scrolling:
lv: &Gludā ritināšana:

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
lv: <html>Nosaka vai „Konqueror“ izmantot animētu HTML lapu ritināšanu, vai arī ritināt uzreiz visu:<br /><ul><li><b>Vienmēr</b>: vienmēr izmantot gludo ritināšanu.</li><li><b>Nekad</b>: nekad neizmantot gludo ritināšanu, bet uzreiz pārlēkt uz jauno vietu.</li><li><b>Kad efektīva</b>: izmantot gludo ritināšanu tikai lapām, kurām tas patērē saprātīgus sistēmas resursus.</li></ul></html>

en: Font Si&ze
lv: Fonta i&zmērs

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
lv: Šo relatīvo fonta izmēru „Konqueror“ izmanto tīmekļa lapu parādīšanai.

en: M&inimum font size:
lv: M&inimālais fonta izmērs:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
lv: „Konqueror“ nekad nerādīs tekstu mazāku par šo izmēru,<br/> neņemot vērā jebkurus citus iestatījumus.

en: &Medium font size:
lv: Vidējs fonta iz&mērs:

en: S&tandard font:
lv: S&tandarta fonts:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
lv: Šo fontu izmanto normāla teksta parādīšanai tīmekļa lapā.

en: &Fixed font:
lv: &Fiksēts fonts:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
lv: Šo fontu izmanto fiksēta platuma (jeb neproporcionāla) teksta parādīšanai.

en: S&erif font:
lv: S&erifa fonts:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
lv: Šo fontu izmanto teksta parādīšanai, kas jārāda serifā.

en: Sa&ns serif font:
lv: Bezserif&a fonts:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
lv: Šo fontu izmanto teksta parādīšanai, kas jārāda bez serifa („sans-serif“).

en: C&ursive font:
lv: K&ursīva fonts:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
lv: Šo fontu izmanto, ja ir jāparāda teksts slīprakstā.

en: Fantas&y font:
lv: „Fantas&y“ fonts:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
lv: Šo fontu izmanto teksta parādīšanai, kam jāizmanto „fantasy“ fonts.

en: Font &size adjustment for this encoding:
lv: Fonta lieluma regulējum&s šim kodējumam:

en: Use Language Encoding
lv: Lietot valodas kodējumu

en: Default encoding:
lv: Noklusētais kodējums:

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
lv: Izvēlieties noklusēto izmantojamo kodējumu. Parasti ar „Lietot valodas kodējumu“ viss ir kārtībā un nav nepieciešams to mainīt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cacheEnabled)
en: &Enable cache
lv: &Ieslēgt kešatmiņu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, memoryCache)
en: <html><head/><body><p>Don't store the cache on disk but only in memory.</p><p>Turning this on means that the cache will be cleared when exiting Konqueror</p></body></html>
lv: <html><head/><body><p>Kešatmiņu neglabāt diskā, bet tikai atmiņā.</p><p>Šī ieslēgšana nozīmē, ka pēc iziešanas no „Konqueror“ kešatmiņa tiks iztīrīta</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, memoryCache)
en: Keep cache in &memory
lv: Turēt kešatmiņu &atmiņā

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Cache size
lv: &Kešatmiņas izmērs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, cacheSize)
en: The maximum space on disk or memory the cache can use. When this threshold is reached, old pages will be removed to make space for new ones
lv: Maksimālā vieta diskā vai atmiņā, ko var izmantot kešatmiņa. Kad ir sasniegts šis slieksnis, vecās lapas tiks noņemtas, lai dotu vietu jaunām.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, useCustomCacheDir)
en: Use a custom directory to keep the cache
lv: Kešatmiņai izmantot pielāgotu mapi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, useCustomCacheDir)
en: &Custom cache directory
lv: &Pielāgota kešatmiņas mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, customCachePathLabel)
en: Cache &Directory
lv: Kešatmiņas &mape

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, customCacheDir)
en: The custom directory to store cache
lv: Pielāgotā mape kešatmiņas glabāšanai

en: &Policy
lv: &Politika

en: &Management
lv: Pār&valdība

en: End of session
lv: Sesijas beigas

en: Yes
lv: Jā

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
lv: Meklēt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
lv: Interaktīvā domēnu un resursdatoru meklēšana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
lv: Vieta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
lv: Sīkdatnes nosaukums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
lv: &Dzēst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
lv: Dzēst &visu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
lv: Konfigurēt &politiku...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
lv: &Pārlādēt sarakstu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
lv: Informācija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
lv: Nosaukums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
lv: Vērtība:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
lv: Domēns:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
lv: Ceļš:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
lv: Beidzas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
lv: Drošs:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
lv: Mainīt sīkdatņu politiku

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
lv: Jauna sīkdatņu politika

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
lv: <qt><center><b>%1</b></center>jau pastāv politika. Vai vēlaties to aizvietot?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
lv: Dublēt politiku

en: Replace
lv: Aizvietot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
lv: <qt>
    <p>Ieslēgt sīkdatņu atbalstu. Parasti varat gribēt ieslēgt sīkdatņu atbalstu un to pielāgot atbilstoši savām privātuma vajadzībām.</p><p>
    Ievērojiet, ka sīkdatņu atbalsta izslēgšana daudzas vietnes var padarīt neaplūkojamas.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
lv: Ieslēgt sī&kdatnes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
lv: <qt>
    Noraidīt tā sauktās trešo pušu sīkdatnes. Šo sīkdatņu avots nav lapa, kuru attiecīgajā brīdī aplūkojat. Piemēram, ja apmeklējat vietni <b>www.foobar.com</b>, kad ir ieslēgta šī opcija, pārlūks apstrādās tikai sīkdatnes no vietnes „www.foobar.com“. Sīkdatnes no citā vietnēm tiks noraidītas. Tas samazina iespēju vietņu pārvaldniekiem izveidot profilu par jūsu ikdienas interneta lietošanas paradumiem.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
lv: &Pieņemt sīkdatnes tikai no sākotnējā servera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
lv: <p>
    Automātiski pieņemt pagaidu sīkdatnes, kuras izbeidzas pēc pašreizējās sesijas. Šādas sīkdatnes netiks glabātas datora cietajā diskā vai citā krātuvē, bet tā vietā dzēstas, aizverot visas programmas (piemēram, pārlūkprogrammu), kas tās lieto.</p><p><u>IEVĒRĪBAI:</u> šīs opcijas atzīmēšana pārraksta jūsu noklusējuma, kā arī specifisku vietņu sīkdatņu politiku attiecībā uz sesijas sīkdatnēm.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
lv: &Automātiski pieņemt sesijas sīkdatnes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
lv: <qt>
    Nosaka, kas notiks ar sīkdatnē, kas saņemtas no servera: 
    <ul>
    <li><b>Jautāt</b> liks KDE jautāt apstiprinājumu ikreiz, kad serveris piedāvās jūsu datorā saglabāt sīkdatni.</li>
    <li><b>Pieņemt</b> novedīs pie sīkdatņu pieņemšanas bez jautāšanas.</li>
    <li><b>Pieņemt līdz sesijas beigām</b> izraisīs sīkdatņu pieņemšanu, bet tās beigsies sesijas beigās.</li>
    <li><b>Noraidīt</b> novedīs pie tā, ka visas nosūtītās sīkdatnes tiks noraidītas.</li>
    </ul><p>
    <u>IEVĒRĪBAI:</u> domēna specifiska politika, kas ir norādāma zemāk, vienmēr ņem priekšroku pār noklusējuma politiku.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
lv: Noklusējuma politika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
lv: Pieņem&t visas sīkdatnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
lv: Pieņemt &līdz sesijas beigām

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
lv: &Jautāt apstiprinājumu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
lv: &Noraidīt visas sīkdatnes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
lv: <qt>
    Lai pievienotu jaunu politiku, vienkārši noklikšķiniet uz <b>Pievienot...</b> pogas un sniedziet lodziņā pieprasīto informāciju. Lai mainītu esošu politiku, noklikšķiniet uz <b>Mainīt...</b> pogas un izvēlieties jaunu politiku tās lodziņā. Noklikšķinot uz <b>Dzēst</b> pogas, izvēlētā politika tiks noņemta un tās vietā šim domēnam piemēros noklusējuma noteikumus. Savukārt <b>Dzēst visu</b> poga noņems visu ar vietni saistīto politiku.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
lv: Vietnes politika

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
lv: Interaktīvi meklēt domēnus

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
lv: Meklēt...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
lv: <qt>
    Uzskaita visas vietnes, kurām iestatījāt specifisku sīkdatņu politiku. Vietnei specifiskai politikai ir priekšroka pār noklusējuma politiku.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
lv: Domēns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
lv: Politika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTemplateBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
lv: Jau&na...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
lv: &Mainīt...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
lv: <qt>
    Ievadiet resursdatoru vai domēnu, uz kuru šī politika attiecas, piemēram, <b>www.kde.org</b> vai <b>.kde.org</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
lv: Vietnes nosaukums:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
lv: Ierakstiet resursdatora vai domēna nosaukumu, piemēram, „.kde.org“, uz kuru šī politika attieksies

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbPolicy) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbPolicy)
en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
lv: <qt>
    Atlasiet vēlamo politiku:
    <ul>
    <li><b>Pieņemt</b> — ļauj vietnēm saglabāt sīkdatnes</li>
    <li><b>Pieņemt līdz sesijas beigām</b> — ļauj vietnei saglabāt sīkdatnes, bet to derīguma termiņš beigsies līdz ar sesijas aizvēršanu.</li>
    <li><b>Noraidīt</b> — noraidīt visas sīkdatnes, kas ir nosūtītas no šīs vietnes</li>
    <li><b>Jautāt</b> — jautāt, kad vietne piedāvā sīkdatnes</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
lv: Politika:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
lv: Pieņemt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
lv: Pieņemt līdz sesijas beigām

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
lv: Atcelt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
lv: Jautāt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSConfigWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CSSCustomDialog)
en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
lv: <b>Stilu lapas</b><p>Vairāk informācijas par kaskadējošajām stilu lapām lasiet http://www.w3.org/Style/CSS.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
lv: <b>Stilu lapas</b><p>Lietojiet šo grupu, lai regulētu kā „Konqueror“ izmanto stilu lapas.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup1)
en: Stylesheets
lv: Stilu lapas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefault)
en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
lv: <b>Lietot noklusēto stilu lapu</b><p>Izvēlieties šo, lai lietotu noklusēto stilu lapu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefault)
en: Us&e default stylesheet
lv: Li&etot noklusēto stilu lapu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useUser)
en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
lv: <b>Lietot lietotāja definētu stilu lapu</b><p>Ja šis ir ieslēgts, „Konqueror“ mēģinās ielādēt lietotāja definētu stilu lapu no zemāk norādītās vietas.Stilu lapa ļauj jums pilnībā izmainīt tīmekļa lapu izskatu. Datnei ir jāsatur derīga stilu lapa (vairāk informācijas par kaskadējošām stilu lapām skatiet http://www.w3.org/Style/CSS).</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useUser)
en: Use &user-defined stylesheet
lv: Lietot &lietotāja definētu stilu lapu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useAccess)
en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
lv: <b>Lietot pieejamības stilu lapu</b><p>Izvēloties šo, jūs varēsiet ar dažiem peles klikšķiem definēt noklusēto fontu, izmēru un krāsu. Atveriet „Pielāgot...“  logu un izvēlieties vēlamos iestatījumus.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useAccess)
en: U&se accessibility stylesheet
lv: Lietot &pieejamības stilu lapu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, customize)
en: Custom&ize...
lv: P&ielāgot...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, customPageBackgroundBox)
en: Custom Page Background
lv: Pielāgots lapas fons

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useCustomBackgroundColor)
en: <html><head/><body><p align="justify">Use a custom background color for web pages. This color is used:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">when the background color isn't explicitly set by the page or by a custom stylesheet</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">before a web page is loaded</li></ul><p align="justify">Setting a custom background color is mostly useful if you use a custom stylesheet which sets a background color for the page (especially a dark color), to avoid a white flash before the page is loaded</p></body></html>
lv: <html><head/><body><p align="justify">Izmantot pielāgotu tīmekļa vietņu fonu. Šo krāsu izmanto:</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">kad lapa vai pielāgota stilu lapa īpaši nenosaka fona krāsu,</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">pirms tīmekļa vietnes ielādes.</li></ul><p align="justify">Pielāgotas fona krāsas iestatīšana ir noderīga, kad izmantojat pielāgotu stilu lapu, kas nosaka lapu fona krāsu (īpaši, ja tā ir tumša krāsa), kas novērsīs pēkšņu gaišu uzzibsnīšanu lapas ielādes laikā.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomBackgroundColor)
en: Use custom &background color
lv: Izmantot pielāgotu &fona krāsu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, customBackgroundColor)
en: <html><head/><body><p>The custom background color to use for web pages</p></body></html>
lv: <html><head/><body><p>Pielāgotā fona krāsa tīmekļa vietnēm</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, addCustomBackgroundToStyleSheet)
en: <html><head/><body><p align="justify">Add to your custom stylesheet (including the accessibility stylesheet) a rule to set all background colors to the custom color you chose above. This avoids the need of setting the background color both in the stylesheet and in the configuration dialog.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Notes:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule will be overridden by other rules for background colors in your custom stylesheet following the usual CSS rules</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">the rule isn't actually added to the file containing your custom stylesheet; it's only inserted in the copy Konqueror keeps in memory. This means that if you use the stylesheet in other browsers, you'll need to manually add the rule to it.</li></ul></body></html>
lv: <html><head/><body><p align="justify">Pievienojiet savai pielāgotajai stilu lapai (tostarp pieejamības stilu lapai) noteikumu, lai iestatītu visas fona krāsas uz pielāgotu krāsu pēc jūsu izvēles. Tas ļauj izvairīties no vajadzības iestatīt fona krāsu gan stilu lapā, gan konfigurācijas lodziņā.</p><p align="justify"><span style=" font-weight:600;">Ievērojiet:</span></p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li align="justify" style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">šo noteikumu pārrakstīs citi fona krāsas noteikumi jūsu pielāgotajā stilu lapā, ievērojot CSS noteikumus</li><li align="justify" style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">šo noteikumu programma patiesībā nepievieno sistēmā esošajās stilu lapas datnei, bet ievieto tajā kopijā, kas ir ielādēta „Konqueror“ atmiņā. Tas nozīmē, ka šīs stilu lapas izmantošanai citās pārlūkprogrammās noteikums būs jāievieto manuāli.</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addCustomBackgroundToStyleSheet)
en: Add custom background color to stylesheet
lv: Stilu lapai pievienot pielāgotu fonu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
lv: <b>Fontu saime</b><p>Fontu saime ir fontu grupa, kas papildina viena otru, ar saimes locekļiem, kas ir, piemēram, treknraksts, slīpraksts vai jebkurš cits no minētajiem.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
lv: Fontu saime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBaseFontFamily)
en: Base family:
lv: Pamata saime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFontComboBox, fontFamily)
en: <p>This is the currently selected font family</p>
lv: <p>Šī ir šobrīd izvēlētā fontu saime</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
lv: <b>Lietot vienu saimi visam tekstam</b><p>Izvēlieties šo iespēju, lai aizstātu visus pielāgotos fontus ar pamata fontu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameFamily)
en: Use same family for all text
lv: Lietot vienu saimi visam tekstam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
lv: Fonta izmērs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtFontsize)
en: Base font si&ze:
lv: Pamata fonta iz&mērs:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dontScale)
en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
lv: <b>Lietot vienu izmēru visiem elementiem</b><p>Izvēlieties šo iespēju, lai aizstātu pielāgotus fontu izmērus ar pamata izmēru. Visi fonti tiks rādīti vienādā izmērā.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontScale)
en: &Use same size for all elements
lv: &Lietot vienu izmēru visiem elementiem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
lv: Krāsas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
lv: <b>Melns uz balta</b><p>Šis ir ierastais izskats.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
lv: &Melns uz balta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
lv: <b>Balts uz melna</b><p>Šī ir klasiskā invertētā krāsu shēma.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
lv: &Balts uz melna

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customColor)
en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
lv: <b>Pielāgots</b><p>Izvēlieties šo, lai definētu pielāgotu krāsu noklusētajam fontam.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customColor)
en: Cus&tom
lv: &Pielāgots

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtBackground)
en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
lv: <b>Fons</b><p>Šī fona krāsa būs noklusētais teksta fons. Fona attēls to aizstās.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtBackground)
en: Bac&kground:
lv: Fo&ns:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, backgroundColorButton)
en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
lv: <b>Fons</b><p>Aiz šīs pogas slēpjas iespēja izvēlēties pielāgotu noklusēto fonu.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, sameColor)
en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
lv: <b>Lietot vienu krāsu visam tekstam</b><p>Izvēlieties šo, lai piešķirtu izvēlēto krāsu arī stilu lapā pielāgotiem fontiem.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
lv: Lietot vienu krāsu visam tekstam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtForeground) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, foregroundColorButton)
en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
lv: <b>Priekšplāna krāsa</b><p>Priekšplāna krāsa ir tā ar ko attēlo burtus.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtForeground)
en: &Foreground:
lv: &Priekšplāns:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
lv: <b>Attēli</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideImages)
en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
lv: <b>Nerādīt attēlus</b><p>Ieslēdzot, „Konqueror“ nerādīs nevienu attēlu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideImages)
en: &Suppress images
lv: Nerādīt &attēlus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
lv: <b>Nerādīt fona attēlus</b><p>Ieslēdzot, „Konqueror“ nerādīs fona attēlus.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideBackground)
en: Suppress background images
lv: Nerādīt fona attēlus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
lv: Priekšskatījums

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
lv: <h1>„Konqueror“ stilu lapas</h1> Šis modulis ļauj jums piemērot savus krāsu un fontu iestatījumus „Konqueror“, izmantojot stilu lapas (CSS). Jūs varat vai nu norādīt opcijas, vai arī izmantot savu izveidotu stilu lapu, norādot tās atrašanās vietu.<br /> Atcerieties, ka šiem iestatījumiem vienmēr ir priekšroka pār citiem vietas autora veidotiem iestatījumiem. Tas var būt noderīgi cilvēkiem ar redzes traucējumiem, vai tīmekļa lapām, kas nav lasāmas to sliktā dizaina dēļ.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
lv: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Virsraksts 1</h1>
    <h2>Virsraksts 2</h2>
    <h3>Virsraksts 3</h3>
    
    <p>Lietotāja definētas stila lapas
    nodrošina papildu pieejamību personām
    ar redzes traucējumiem.</p>
    
    </body>
    </html>

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
lv: Do&mēnam specifiski

en: Host/Domain
lv: Dators/domēns

en: De&lete
lv: Dzēs&t

en: &Import...
lv: &Importēt...

en: &Export...
lv: &Eksportēt...

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai manuāli pievienotu resursdatoram vai domēnam specifisku politiku.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai nomainītu politiku sarakstā atlasītajam datoram vai domēnam.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai izdzēstu sarakstā atlasītā datora vai domēna politiku.

en: You must first select a policy to be changed.
lv: Jums vispirms jāizvēlas politika, ko mainīt.

en: You must first select a policy to delete.
lv: Jums vispirms jāizvēlas politika, ko dzēst.

en: Use Global
lv: Lietot globāli

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
lv: Jauna „JavaScript“ politika

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
lv: Mainīt „JavaScript“ politiku

en: JavaScript policy:
lv: „JavaScript“ politika:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
lv: Izvēlieties „JavaScript“ politiku augstāk norādītajam resursdatoram vai domēnam.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
lv: Domēnam specifiskā „JavaScript“ politika

en: Enable filters
lv: Ieslēgt filtrus

en: Hide filtered images
lv: Slēpt filtrētos attēlus

en: Manual Filter
lv: Manuāls filtrs

en: Search:
lv: Meklēt:

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
lv: <qt>Filtra izteiksme (piemēram, <tt>http://www.piemers.lv/reklama/*</tt>, <a href="filterhelp">vairāk informācijas</a>):

en: Automatic Filter
lv: Automātisks filtrs

en: Automatic update interval:
lv: Automātisks atjaunināšanas intervāls:

en:  day |  days
lv[0]:  diena
lv[1]:  dienas
lv[2]:  dienas

en: Insert
lv: Ievietot

en: Update
lv: Atjaunināt

en: Remove
lv: Noņemt

en: Import...
lv: Importēt...

en: Export...
lv: Eksportēt...

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
lv: <qt>Vairāk informācijas par <a href="importhelp">importa formātu</a>, <a href="exporthelp">eksporta formātu</a>

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
lv: Ieslēdz vai izslēdz „AdBlocK“ filtrus. Ja ieslēgts, lai bloķēšana darbotos, jādefinē bloķējamo URL izteiksmju kopa.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
lv: Ja ieslēgts, tad bloķētie attēli tiks pilnībā izņemti no lapas, citādi tiks izmantots attēla vietturis „bloķēts“.

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
lv: Šis ir saraksts ar URL filtriem, kas tiks piemēroti iegultajiem attēliem un multivides objektiem.

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
lv: <qt><p>Ievadiet filtra izteiksmi. Filtra izteiksmes var būt kā:<ul><li>čaulas stila aizstājējzīmes, piemēram, <tt>http://www.paraugs.lv/reklamas*</tt>, varat izmantot sekojošas aizstājējzīmes: <tt>*?[]</tt></li><li>pilnvērtīga regulārā izteiksme, kas jāliek „<tt>/</tt>“, piemēram, <tt>/\/(reklāma|ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Jebkuram filtram priekšā varat rakstīt „<tt>@@</tt>“, lai to padarītu par „labo“ (atļautu) adresi (URL). „Labajām“ adresēm tiek dota priekšroka, salīdzinot ar „sliktajām“ adresēm.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
lv: <qt><p>Filtra importa formāts ir vienkārša teksta datne. Tukšas rindas un tādas rindas, kas sākas ar „<tt>!</tt>“, un galvenes rindu <tt>[AdBlock]</tt> ignorē. Visas pārējās pievieno kā filtra izteiksmes.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
lv: <qt><p>Filtra eksporta formāts ir vienkārša teksta datne. Šī datne sākas ar galvenes rindu <tt>[AdBlock]</tt>, tai seko visi filtri — katrs savā rindā.

en: Import Filters
lv: Importa filtrs

en: Export Filters
lv: Eksporta filtrs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, templates)
en: Name
lv: Nosaukums

[ctx: The user chose to use a custom start page but left the corresponding field empty]
en: Please, insert the custom start page
lv: Ierakstiet pielāgotu sākuma lapu

[ctx: @label:listbox]
en: When a new &Tab is created
lv: Kad ir izveidota jauna &cilne

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
lv: Rādīt ievada lapu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
lv: Rādīt manu mājas lapu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
lv: Rādīt tukšu lapu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
lv: Rādīt manas grāmatzīmes

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
lv: Izvēlieties mājas lapu

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
lv: Šīs ir vietnes adrese, kuru „Konqueror“ ieslēdzoties atvērs.

en: Home page:
lv: Mājas lapa:

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
lv: Izvēlieties mājas lapu

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
lv: Šī ir vietnes adrese, uz kuru „Konqueror“ aizies, kad būs nospiesta „Māju“ poga.

en: Default web browser engine:
lv: Noklusētais tīmekļa pārlūka dzinis:

en: When splitting a view
lv: Sadalot skatu

en: Always duplicate current view
lv: Vienmēr dublēt pašreizējo skatu

en: Duplicate current view only for local files
lv: Dublēt pašreizējo skatu tikai lokālām datnēm

en: When starting up, restore state from last time
lv: Ieslēdzoties atjaunot pagājušās reizes pēdējo stāvokli

en: Boo&kmarks
lv: &Grāmatzīmes

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
lv: Pievienojot grāmatzīmes, prasīt ievadīt nosaukumu un mapi

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, tad „Koqueror“ ļaus izmainīt grāmatzīmes nosaukumu un izvēlēties, kurā mapē to saglabāt, kad pievienojat jaunu grāmatzīmi.

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
lv: Grāmatzīmju joslā rādīt tikai atzīmētās grāmatzīmes

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, „Konqueror“ grāmatzīmju joslā rādīs tikai tās grāmatzīmes, kurām atzīmēts, ka tās jārāda, grāmatzīmju redaktorā.

note: i18n("Form Com&pletion"), widget()); m_pFormCompletionCheckBox->setCheckable(true); QFormLayout *laygroup2 = new QFormLayout(m_pFormCompletionCheckBox);
en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, „Konqueror“ atcerēsies jūsu tīmekļa formās ievadītos datus un piedāvās tos līdzīgos laukos visās formās.

en: &Maximum completions:
lv: &Maksimums pabeigšanu:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
lv: Šeit jūs varat izvēlēties cik daudz vērtības formu laukiem „Konqueror“ atcerēsies.

en: Mouse Beha&vior
lv: Peles uz&vedība

en: M&iddle click opens URL in selection
lv: V&idējais klikšķis atver atlasīto kā URL

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, tad, noklikšķinot uz atlasītā teksta ar peles vidējo pogu (ritentiņu), saite atvērsies „Konqueror“.

en: Right click goes &back in history
lv: Labais klikšķis iet at&pakaļ vēsturē

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, varat atgriezties vēsturē ar peles labo klikšķi „Konqueror“ skatā. Lai piekļūtu konteksta izvēlnei, nospiediet peles labo pogu un pārvietojiet.

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
lv: Ieslēgt pieejas &taustiņu aktivizēšanu ar „Ctrl“ taustiņu

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
lv: „Ctrl“ taustiņa nospiešana, kad aplūkojat tīmekļa lapas, aktivizē piekļuves taustiņus. Atslēdzot šo opciju, jūs atslēgsiet pieejamības iespējas. („Konqueror“ ir jāpārstartē, lai izmaiņas stātos spēkā.)

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
lv: Nosūtīt DNT galveni, lai pateiktu tīmekļa vietnēm, ka nevēlaties, lai jūs izseko

en: <p>Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.</p><p><strong>Warning:</strong> this header is considered obsolete, so it will likely be ignored by most web pages.</p>
lv: <p>Atzīmējiet šo lauciņu, ja vēlaties informēt tīmekļa vietni, ka nevēlaties, lai tā izsekotu jūsu tīmekļa pārlūkošanas ieradumiem.</p><p><strong>Uzmanību:</strong> mūsdienās šī galvene skaitās novecojusi un lielākā daļu tīmekļa vietņu to visdrīzāk ignorēs.</p>

en: Offer to save website passwords
lv: Piedāvāt saglabāt tīmekļa vietņu paroles

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
lv: Noņemiet šo atzīmi, lai novērstu jautājumus, vai saglabāt ievadīto vietnes paroli

en: Display online PDF files using WebEngine
lv: Parādīt tiešsaistes PDF datnes, izmantojot „WebEngine“

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
lv: Noņemiet šo atzīmi, lai parādīti tiešsaistes PDF datnes tā, kā tas ir konfigurēts sistēmas iestatījumos

en: Always display files from web pages in a new tab
lv: Vienmēr datnes no tīmekļa vietnēm parādīt jaunā cilnē

en: <p>When showing in Konqueror files from links in web pages, always use a new tab
lv: <p>„Konqueror“ atverot datnes no tīmekļa vietņu saitēm, vienmēr izmantot jaunu cilni

en: Ena&ble JavaScript globally
lv: Atļaut „JavaScript“ glo&bāli

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
lv: Atļauj skriptu izpildīšanu, kas uzrakstīti „ECMA-Script“ (arī zināmā kā „JavaScript“), kuru var saturēt HTML lapas. Atcerieties, ka jebkurā pārlūkā skriptēšanas valodu atļaušana var radīt drošības problēmas.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
lv: Šeit varat uzstādīt specifisku „JavaScript politiku jebkuram datoram vai domēnam. Lai pievienotu jaunu politiku, vienkārši noklikšķiniet <i>Jauna...</i> pogu un sniedziet lodziņā pieprasīto informāciju. Lai mainītu esošu politiku, noklikšķiniet uz <i>Mainīt...</i> pogas un izvēlieties jaunu politiku no politikas lodziņa. Noklikšķinot uz <i>Dzēst</i> pogas, izvēlētā politika tiks izdzēsta, bet tās vietā šim domēnam tiks piemērota noklusētā politika. <i>Importēt...</i> un <i>Eksportēt...</i> pogas ļauj viegli dalīties ar jūsu izveidotajām politikām ar citiem cilvēkiem, atļaujot jums saglabāt un nolasīt tās no saspiestas datnes.

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
lv: <p>Šis saraksts satur domēnus un datorus, kuriem ir uzstādīta specifiska „JavaScript“ politika. Šī politika tiks izmantota noklusētās politikas vietā, atļaujot vai aizliedzot „JavaScript“ šo domēnu vai resursdatoru nosūtītajās lapās.</p><p>Izvēlieties politiku un izmantojiet labajā pusē esošos rīkus, lai to rediģētu.</p>

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
lv: Noklikšķiniet uz šis pogas, lai atlasītu datni, kas satur „JavaScript“ noteikumus. Šie noteikumi tiks apvienoti ar jau esošajiem. Dublējošies ieraksti tiks ignorēti.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
lv: Noklikšķiniet šo pogu, lai saglabātu „JavaScript“ noteikumus saspiestā datnē. Šīs datnes, sauktas par <b>javascript_policy.tgz</b>, saglabāšanas vietu varēsiet izvēlēties.

en: Global JavaScript Policies
lv: Globālā „JavaScript“ politika

en: Open new windows:
lv: Jaunus logus atvērt:

en: Use global
lv: Lietot globālos iestatījumus

en: Use setting from global policy.
lv: Lietot globālās politikas iestatījumus.

en: Allow
lv: Atļaut

en: Accept all popup window requests.
lv: Atļaut visus izlecošos logus.

en: Prompt every time a popup window is requested.
lv: Vaicāt par katru izlecošā loga pieprasījumu.

en: Deny
lv: Liegt

en: Reject all popup window requests.
lv: Noraidīt visus izlecošā loga pieprasījumus.

en: Smart
lv: Viedi

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
lv: Atļaut tikai tādus izlecošos logus, kurus rada peles klikšķis vai darbība ar tastatūru.

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
lv: Ja šī opcija ir izslēgta, tad „Konqueror“ beigs uzmanīt „JavaScript“ funkcijas <i>window.open()</i> izsaukumu. To darīt ir noderīgi, ja regulāri apmeklējat vietas, kas aktīvi izmanto šo funkciju izlecošiem reklāmas logiem. <br/><br/><b>Ievērojiet:</b> Aizliedzot šo opciju, var tikt traucēta tīmekļa lapu darbība, kam nepieciešama <i>window.open()</i> funkcija korektai darbībai. Izmantojiet šo opciju piesardzīgi!

en: Resize window:
lv: Loga izmēru mainīšana:

en: Allow scripts to change the window size.
lv: Ļaut skriptiem mainīt loga izmērus.

en: Ignore
lv: Ignorēt

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
lv: Ignorēt skriptu mēģinājumus izmainīt loga izmērus. Tīmekļa lapai <i>liksies</i>, ka tā ir izmainījusi loga izmērus, bet patiesībā tie nebūs mainīti.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
lv: Dažas tīmekļa lapas mēģina izmainīt loga izmērus, izmantojot <i>window.resizeBy()</i> vai <i>window.resizeTo()</i>. Šī opcija ļauj norādīt, kā rīkoties šādos gadījumos.

en: Move window:
lv: Loga pārvietošana:

en: Allow scripts to change the window position.
lv: Ļaut skriptiem pārvietot logu.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
lv: Ignorēt skriptu mēģinājumus pārvietot logu. Tīmekļa lapai <i>liksies</i>, ka tā ir pārvietojusi logu, bet patiesībā logs pārvietots netiks.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
lv: Dažas tīmekļa lapas mēģina pārvietot logu, izmantojot <i>window.moveBy()</i> vai <i>window.moveTo()</i>. Šī opcija ļauj norādīt, kā rīkoties šādos gadījumos.

en: Focus window:
lv: Fokusa nodošana logam:

en: Allow scripts to focus the window.
lv: Ļaut skriptiem nodot fokusu logam.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
lv: Ignorēt skriptu mēģinājumus nodot fokusu logam. Tīmekļa lapai <i>liksies</i>, ka tā ir nodevusi fokusu logam, bet patiesībā logam fokuss nodots netiks.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
lv: Dažas tīmekļa lapas mēģina patstāvīgi nodot fokusu logam, izmantojot <i>window.focus()</i>. Tas parasti izraisa to, ka logs nostājas virs pārējiem logiem un iztraucē tās darbības, ko tobrīd bija iecerējis veikt lietotājs. Šī opcija ļauj norādīt, kā rīkoties šādos gadījumos.

en: Modify status bar text:
lv: Statusa joslas teksta mainīšana:

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
lv: Ļaut skriptiem mainīt statusa joslas tekstu.

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
lv: Ignorēt skriptu mēģinājumus mainīt statusa joslas tekstu. Tīmekļa lapai <i>liksies</i>, ka tā ir izmainījusi statusa joslas tekstu, bet patiesībā statusa joslas teksts mainīts netiks.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
lv: Dažas tīmekļa lapas mēģina patstāvīgi mainīt statusa joslas tekstu, izmantojot<i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, tādā veidā dažreiz traucējot parādīt reālās adreses vai hipersaites. Šī opcija ļauj norādīt, kā rīkoties šādos gadījumos.

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
lv: Domēniem specifiskā politika

en: &Host or domain name:
lv: &Resursdatora vai domēna nosaukums:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
lv: Ievadiet resursdatora (piemēram, „www.kde.org“) vai domēna vārdu, sākot ar punktu (piemēram, „.kde.org“ vai „.org“)

en: You must first enter a domain name.
lv: Jums vispirms jāievada domēna nosaukums.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsOptions)
en: Tabs Behavior
lv: Peles uzvedība

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Aspect
lv: Proporcijas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
lv: Ja ieslēgts, tad ciļņu josla tiks rādīta tikai gadījumā, kad ir vismaz divas cilnes. Ja izslēgts — ciļņu josla tiks rādīta vienmēr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pDynamicTabbarHide)
en: Hide the tab bar when only one tab is open
lv: Slēpt ciļņu joslu, kad ir atvērta tikai viena cilne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tab bar position
lv: Ciļņu joslas novietojums

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Choose where to display the tabs bar
lv: Izvēlieties, kur parādīt ciļņu joslu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Above contents
lv: Virs satura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Below contents
lv: Zem satura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Left of contents
lv: Pa kreisi no satura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tabbarPosition)
en: Right of contents
lv: Pa labi no satura

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Usage
lv: Lietojums

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
lv: Šī opcija noteiktos gadījumos atvērs jaunu cilni jauna loga vietā, piemēram, noklikšķinot uz mapes vai saites ar peles vidējo pogu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pShowMMBInTabs)
en: Open &links in new tab instead of in new window
lv: &Atvērt saites jaunā cilnē nevis jaunā logā

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
lv: Kontrolē, vai, ja vispār atļauti, „JavaScript“ izlecošie logi tiks atvērti jaunā cilnē vai jaunā logā.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPopupsWithinTabs)
en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
lv: Atvērt izlecošos log&us jaunā cilnē nevis jaunā logā

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, tad tīmekļa vietnes adreses atvēršanas pieprasījums, kas radies citā KDE programmā vai „kfmclient“ moduļa izsaukumā, atvērsies jaunā cilnē esošā „Konqueror“ logā (ja kāds nav minimizēts un ir atrodams pašreizējā darbvirsmā). Pretējā gadījumā šī saite atvērsies jaunā „Konqueror“ logā ar pieprasīto adresi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pKonquerorTabforExternalURL)
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
lv: Atvērt kā cilni esošā „Konqueror“ logā, ja cita programma izsauc adresi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: New Tab Behavior
lv: Jaunas cilnes uzvedība

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: <html><head/><body><p>This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.</p><p>Press <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> when opening a new tab to reverse this behavior</p></body></html>
lv: <html><head/><body><p>Šī opcija liks jaunām cilnēm atvērties fonā, bet ne priekšplānā.</p><p>Spiediet <span style=" font-family:'Fira Code';">shift</span> taustiņu, atverot jaunu cilni, lai atvērtu priekšplānā.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
lv: &Jaunas cilnes atvērt fonā

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
lv: Šīs opcijas rezultātā jaunā cilne tiks novietota tieši aiz tās lapas cilnes, no kuras tā ir atvērta. Pretējā gadījumā cilne atvērsies ciļņu saraksta beigās.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
lv: Novietot jau&no cilni pēc pašreizējās cilnes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Closing
lv: Aizvēršana

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: This will display close buttons inside each tab.
lv: Katrā cilnē būs aizvēršanas poga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pPermanentCloseButton)
en: &Show close button on tabs
lv: &Cilnē rādīt aizvēršanas pogu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
lv: Nospiežot uz cilnes ar peles vidējo pogu vai ritentiņu, tā tiks aizvērta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
lv: Vidējais klikšķis uz cilnes aizver to

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
lv: Jums būs jāapstiprina programmas loga aizvēršana, ja tajā ir atvērtas vairākas cilnes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabConfirm)
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
lv: P&rasīt apstiprinājumu, aizverot logu ar vairākām cilnēm

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
lv: Ja šī opcija ir ieslēgta, tad pēc cilnes aizvēršanas tiks aktivizēts iepriekš lietotā vai atvērtā cilne, bet ne cilne, kas atrodas pa labi no aizvērtās cilnes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pTabCloseActivatePrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current tab
lv: Aktivizēt iepriekš lietoto cilni, kad aizver pašreizējo cilni

[ctx: @title:window Title of dialog to choose name to given to new User Agent]
en: Choose User Agent name
lv: Izvēlieties lietotāja aģenta nosaukumu

[ctx: Name of the new User Agent]
en: User Agent name
lv: Lietotāja aģenta nosaukums

en: there are templates with empty names
lv: pastāv veidnes ar tukšiem nosaukumiem

en: there are multiple templates with the same name
lv: pastāv vairākas veidnes ar to pašu nosaukumu

[ctx: The user gave a custom user agent string an empty or duplicate name]
en: Invalid user agent names:
lv: Nederīgi lietotāja aģenta nosaukumi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, customUABox)
en: Existing identifications
lv: Pastāvošās identifikācijas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, templates)
en: Content
lv: Saturs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editTemplateBtn)
en: &Edit...
lv: &Rediģēt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameTemplateBtn)
en: &Rename...
lv: &Pārdēvēt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicateTemplateBtn)
en: Du&plicate...
lv: Du&blēt...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTemplateBtn)
en: &Delete
lv: &Dzēst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, useTemplateBtn)
en: Choose &selected identification
lv: Izvēlēties &atlasīto identifikāciju

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useDefaultUA)
en: <html><head/><body><p>If checked, disable choosing a custom identification and use the default one</p></body></html>
lv: <html><head/><body><p>Ja atzīmēts, izslēdz pielāgotas identifikācijas izvēli, bet izmanto noklusējuma</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDefaultUA)
en: Use &default identification
lv: Izmantot &noklusējuma identifikāciju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Custom identification
lv: &Pielāgota identifikācija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userAgentString)
en: <html><head/><body><p>The browser identification to use when the default identification is disabled.</p><p>You can enter it manually or start from one in the list below and change it according to your needs.</p></body></html>
lv: <html><head/><body><p>Pārlūkprogrammas identifikācija, ko lietot, kad ir izslēgta noklusējuma identifikācija.</p><p>Varat to ievadīt manuāli vai sākt ar kādu sarakstā un mainīt pēc vajadzības.</p></body></html>
