akregator_konqplugin - en to mk translation catalogue (5 entries)

en: Add Feed to Akregator
mk: Додај канал во Акрегатор

en: Add Feeds to Akregator
mk: Додај канали во Акрегатор

en: Add All Found Feeds to Akregator
mk: Додај ги сите пронајдени канали во Акрегатор

en: Subscribe to site updates (using news feed)
mk: Пријави се на ажурирањата на веб-локацијата (користејќи го каналот за новости)

en: Imported Feeds
mk: Внесени канали
