babelfish - en to mk translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
mk: Ала&тки

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
mk: Додатен алатник

en: Translate Web Page
mk: Преведување веб-страница

en: Translate Web &Page
mk: Преведи &веб-страница

en: &English To
mk: Од &англиски на

en: &French To
mk: Од &француски на

en: &German To
mk: Од &германски на

en: &Spanish To
mk: Од &шпански на

en: &Portuguese To
mk: Од &португалски на

en: &Italian To
mk: Од &италијански на

en: &Dutch To
mk: Од &холандски на

en: &Chinese (Simplified)
mk: &кинески (едноставен)

en: Chinese (&Traditional)
mk: ки&нески (традиционален)

en: &Dutch
mk: &холандски

en: &French
mk: &француски

en: &German
mk: &германски

en: &Italian
mk: &италијански

en: &Japanese
mk: &јапонски

en: &Korean
mk: &корејски

en: &Norwegian
mk: &норвешки

en: &Portuguese
mk: &португалски

en: &Russian
mk: &руски

en: &Spanish
mk: &шпански

en: T&hai
mk: &тајландски

en: &English
mk: &англиски

en: &Chinese (Simplified) to English
mk: Од &кинески (едноставен) на англиски

en: Chinese (&Traditional) to English
mk: Од кинески (т&радиционален) на англиски

en: &Japanese to English
mk: Од &јапонски на англиски

en: &Korean to English
mk: Од &корејски на англиски

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
mk: Внесената адреса не е валидна, поправете ја и обидете се повторно.
