dirfilterplugin - en to mk translation catalogue (5 entries)

en: Use Multiple Filters
mk: Користи повеќе филтри

en: Show Count
mk: Покажи број на елементи

en: Reset
mk: Врати на почеток

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
mk: Ала&тки

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
mk: Екстра-алатник
