imgalleryplugin - en to mk translation catalogue (33 entries)

en: Create
mk: Креирај

en: Image Gallery for %1
mk: Галерија со слики за %1

en: Look
mk: Изглед

en: Page Look
mk: Изглед на страница

en: &Page title:
mk: &Наслов на страница:

en: I&mages per row:
mk: С&лики во ред:

en: Show image file &name
mk: Прикажи го &името на сликата

en: Show image file &size
mk: Прикажи ја големината на &датотеката

en: Show image &dimensions
mk: Прикажи ги &димензиите на сликата

en: Fon&t name:
mk: Име на фон&т:

en: Font si&ze:
mk: &Големина на фонт:

en: &Foreground color:
mk: Боја на &текст:

en: &Background color:
mk: &Боја на подлога:

en: Folders
mk: Папки

en: &Save to HTML file:
mk: &Зачувај во HTML-датотека:

en: &Recurse subfolders
mk: &Рекурзија во потпапките

en: Endless
mk: Бескрајно

en: Rec&ursion depth:
mk: Длабочина на рек&урзија:

en: Copy or&iginal files
mk: Копирај ги ор&игиналните датотеки

en: Use &comment file
mk: Користи датотека со &коментари

en: Comments &file:
mk: &Датотека со коментари:

en: Thumbnails
mk: Сликички

en: Thumbnail size:
mk: Големина на сликичките:

en: &Set different color depth:
mk: По&стави друга длабочина на бои:

en: &Create Image Gallery...
mk: &Креирај галерија со слики...

en: Could not create the plugin, please report a bug.
mk: Не можев да го креирам приклучокот. Пријавете ја грешката.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
mk: Креирањето на галерија со слики работи само на локални папки.

en: Creating thumbnails
mk: Креирам сликички

en: <i>Number of images</i>: %1
mk: <i>Број на слики</i>: %1

en: <i>Created on</i>: %1
mk: <i>Креирано на</i>: %1

en: <i>Subfolders</i>:
mk: <i>Потпапки</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
mk: Креирана сликичка за: 
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
mk: Креирањето сликичка за: 
    %1
     не успеа
