khtmlsettingsplugin - en to mk translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
mk: Екстра алатник

en: HTML Settings
mk: Поставувања за HTML

en: Java&Script
mk: Јава&скрипт

en: &Java
mk: &Јава

en: &Cookies
mk: &Колачиња

en: &Plugins
mk: &Приклучоци

en: Autoload &Images
mk: Автом. вчитување &слики

en: Enable Pro&xy
mk: Овозможи прок&си

en: Enable Cac&he
mk: Овозможи ке&ш

en: Cache Po&licy
mk: По&литика за кеш

en: &Keep Cache in Sync
mk: &Чувај го кешот синхронизиран

en: &Use Cache if Possible
mk: К&ористи кеш ако е можно

en: &Offline Browsing Mode
mk: П&релистување во режим без мрежа
