konqueror - en to mk translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
mk: Ала&тки

en: Input Required:
mk: Потребен е влез:

en: &Execute Shell Command...
mk: Изврши команда за ш&колка...

en: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: Program error, please report a bug.
mk: KShellCmdPlugin::slotExecuteShellCommand: грешка во програмата, известете за грешка.

en: Executing shell commands works only on local directories.
mk: Извршувањето на команди за школки функционира само на локални именици.

en: Execute shell command in current directory:
mk: Извршете команда за школка во тековниот именик:

en: Output from command: "%1"
mk: Излез од наредбата: „%1“
