libkonq - en to mk translation catalogue (13 entries)

en: &Open
mk: &Отвори

en: Create &Folder...
mk: Создај &папка...

en: &Restore
mk: &Врати назад

en: Show Original Directory
mk: Прикажи ја оригиналната папка

en: Show Original File
mk: Прикажи ја оригиналната датотека

en: &Empty Trash Bin
mk: Испразни ја &Корпата

en: &Bookmark This Page
mk: О&бележи ја страницава

en: &Bookmark This Location
mk: О&бележи ја локацијава

en: &Bookmark This Folder
mk: О&бележи ја папкава

en: &Bookmark This Link
mk: О&бележи ја врскава

en: &Bookmark This File
mk: О&бележи ја датотекава

en: Preview In
mk: Преглед во

en: &Properties
mk: Својс&тва
