konqueror - en to ml translation catalogue (10 entries)

en: Name
ml: പേര്

en: Size
ml: വ്യാപ്തി

en: File Count
ml: എണ്ണം

en: Owner
ml: ഉടമ

en: Group
ml: ഗ്രൂപ്പ്

en: Go To
ml: പോവുക

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
ml: ഫയലിന്റെ തരം മാറ്റുക... (&E)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ml: തിരുത്തുക (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ml: കാഴ്ച (&V)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ml: സഹായം (&H)
