kcmkio - en to mr translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bookmarks
mr: ओळखचिन्ह

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowRoot)
en: &Show bookmarks without folder
mr: विना संचयीका ओळखचिन्ह दर्शवा (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowPlaces)
en: Show system &places
mr: प्रणाली स्थान दर्शवा (&p)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General Settings
mr: सामान्य संयोजना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of columns to show:
mr: दर्शविण्याचे स्तंभचे क्रमांक :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Disable it on slow system to disable background images.
mr: पार्श्वभूमीतील प्रतिमा अकार्यान्वित करण्याकरिता हळु प्रणालीवर अकार्यान्वित करा.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowBackgrounds)
en: Show folder &backgrounds
mr: संचयीका ओळखचिन्ह दर्शवा (&b)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: How much disk space is used to cache the pixmaps
mr: pixmaps कॅश करण्याकरिता किती डिस्क जागा वापरले गेली

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Pixmap Cache
mr: Pixmap कॅशे

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMaxCacheSize)
en: Disk cache size:
mr: डिस्क कॅशे आकार:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: Clear the pixmap cache
mr: pixmap कॅशे नष्ट करा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearCacheButton)
en: &Clear Cache
mr: कॅशे नष्ट करा (&C)
