kfmclient - en to ms translation catalogue (9 entries)

en: KDE tool for opening URLs from the command line
ms: Alatan KDE untuk pembukaan URL daripada baris arahan

en: Non interactive use: no message boxes
ms: Penggunaan tidak interaktif: tiada kekotak mesej

en: Show available commands
ms: Papar arahan yang ada

en: Command (see --commands)
ms: Arahan (lihat --commands)

en: Arguments for command
ms: Hujah untuk arahan

en: 
    Syntax:
ms: 
    Sintaks:

en:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Opens a window showing 'url'.
                #  'url' may be a relative path
                #   or file name, such as . or subdir/
                #   If 'url' is omitted, $HOME is used instead.
ms:   kfmclient openURL 'url' ['mimetype']
                # Buka tetingkap yang menayangkan 'url'.
                #  'url' mungkin laluan relatif
                #   atau nama fail, seperti . atau subdir/
                #   Jika 'url' dibuang, $HOME digunakan.

en:             # If 'mimetype' is specified, it will be used to determine the
                #   component that Konqueror should use. For instance, set it to
                #   text/html for a web page, to make it appear faster
ms:             # Jika 'jenis mime' dinyatakan, ia akan digunakan untuk menentukan
                #   komponen yang Konqueror patut guna. Misalnya, setkan kepada. Misalnya, setkan kepada
                #   text/html untuk halaman web, untuk menjadikannya muncul lebih pantas

en:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Same as above but opens a new tab with 'url' in an existing Konqueror
                #   window on the current active desktop if possible.
ms:   kfmclient newTab 'url' ['mimetype']
                # Sama seperti di atas tetapi membuka tab baru dengan 'url' dalam Konqueror sedia ada
                #   tetingkap dalam desktop aktif semasa, jika mungkin.
