konqueror - en to ms translation catalogue (113 entries)

en: Web browser, file manager and document viewer.
ms: Pelayar Web, pengurus fail dan pelihat dokumen.

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
ms: Jenis mime yang digunakan untuk URL ini (cth. teks/html atau inode/direktori)

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
ms: Untuk URL yang ditunjuk kepada fail, buka direktori dan pilih fail berkenaan, dan bukannya membuka fail sebenar

en: Location to open
ms: Lokasi untuk dibuka

en: Extensions
ms: Sambungan

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
ms: Terdapat ralat memuatkan modul %1.
    Diagnostik adalah
    %2

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
ms: Periksa kotak ini sekurangnya pada dua set pandangan akan menetapkan pandangan itu sebagai pautan. Kemudian, apabila anda menukar direktori pada satu pandangan,pandangan lain yang berpaut padanya akan automatik dikemaskini untuk melihat pandangan direktori semasa. Ini berguna terutamanya dengan jenis pandangan yang berbeza, seperti pokok direktori dengan pandangan ikon atau pandangan terperinci dan mungkim tetingkap peniru terminal.

en: Close View
ms: Tutup Pelihat

en: Stalled
ms: Tergantung

en: Show %1
ms: Papar%1

en: Open in New &Window
ms: Buka dalam Tetingkap Baru

en: Open in New Tab
ms: Buka di Tab Baru

en: &Remove Entry
ms: Buang &Kemasukan

en: C&lear History
ms: Kosongkan Sejarah

en: By &Name
ms: Dengan &Nama

en: By &Date
ms: Dengan &Tarikh

en: Do you really want to clear the entire history?
ms: Anda benar-benar mahu bersihkan keseluruhan sejarah pelungsuran?

en: Canceled.
ms: Dibatalkan.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
ms: Halaman ini mengandungi perubahan yang belum dikemukakan.
    Memuatkan semula halaman akan membuang perubahan ini.

en: &Discard Changes
ms: &Abaikan Perubahan

en: Home Folder
ms: Folder Rumah

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
ms: Tab ini mengandungi perubahan yang belum dihantar.
    Leraikan tab ini akan mengabaikan perubahan.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
ms: Pandangan ini mengandungi perubahan yang belum dihantar.
    Menutup pandangan ini akan mengabaikan perubahan.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
ms: Tab ini mengandungi perubahan yang belum dihantar.
    Menutup tab ini akan mengabaikan perubahan.

en: Do you really want to close all other tabs?
ms: Anda benar-benar mahu menutup keseluruhan tab yang lain?

en: Close &Other Tabs
ms: Tutup Ta&b Lain-lain

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
ms: Tab ini mengandungi perubahan yang belum dihantar.
    Menutup tab ini akan mengabaikan perubahan.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
ms: Tab ini mngandungi perubahan yang belum dihantar.
    Muatsemula tab ini akan mengabaikan perubahan.

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
ms: <qt><b>%1</b> tidak sah</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
ms: Salin fail yang dipilih dari %1 ke:

en: Move selected files from %1 to:
ms: Alihkan fail yang dipilih dari %1 ke:

en: New &Window
ms: Tetin&gkap Baru

en: &Duplicate Window
ms: Gan&dakan Tetingkap

en: Send &Link Address...
ms: Kir&im Alamat Pautan...

en: S&end File...
ms: Kirim &Fail.

en: &Find File...
ms: Cari &Fail.

en: Lock to Current Location
ms: Kunci kepada Lokasi Semasa

en: &Up
ms: A&tas

en: Configure Extensions...
ms: Konfigur Sambungan...

en: Configure Spell Checking...
ms: Selaraskan Pemeriksaan Eja...

en: Split View &Left/Right
ms: Pisah &Lihat Kiri/Kanan

en: Split View &Top/Bottom
ms: Pisah Liha&t Atas/Bawah

en: &New Tab
ms: Ta&b Baru

en: &Duplicate Current Tab
ms: Gan&dakan Tab Semasa

en: Detach Current Tab
ms: Leraikan Tab Semasa

en: &Close Active View
ms: Tutup Peli&hat Aktif

en: Close Current Tab
ms: Tutup Tab Semasa

en: Activate Next Tab
ms: Aktifkan Tab Seterusnya

en: Activate Previous Tab
ms: Aktifkan Tab Sebelumnya

en: Activate Tab %1
ms: Aktifkan Tab %1

en: Move Tab Left
ms: Pindah Tab ke Kiri

en: Move Tab Right
ms: Pindah Tab ke Kanan

en: Dump Debug Info
ms: Campak Info Nyahpepijat

en: &Reload All Tabs
ms: &Ulangmuat Semua Tab

en: &Stop
ms: &Berhenti

en: L&ocation:
ms: L&okasi

en: Location Bar
ms: Bar Lokasi

en: Clear Location Bar
ms: Kosongkan Bar Lokasi

en: Kon&queror Introduction
ms: Pengenalan Kon&queror

en: Go
ms: Pergi

en: Enter the parent folder
ms: Masuk ke direktori induk

en: Move backwards one step in the browsing history
ms: Pindah selangkah ke belakang di dalam rekod pelungsuran

en: Move forward one step in the browsing history
ms: Pindah selangkah ke depan di dalam rekod pelungsuran

en: Reload the currently displayed document
ms: Ulangmuat dokumen semasa yang dipaparkan

en: Reload all currently displayed document in tabs
ms: Ulangmuat dokumen semasa yang dipaparkan dalam tab

en: Stop loading the document
ms: Henti memuatkan dokumen

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
ms: Pindah teks atau item dipilih ke papan klip

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
ms: Salin teks atau item dipilih kepada papan klip

en: Paste the clipboard contents
ms: Tepek kandungan papan klip

en: Print the current document
ms: Cetak dokumen semasa

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
ms: Pandangan terkunci tidak boleh menukar folderi. Gunakan dalam kombinasi paparan pautan untuk melungsur banyak fail daripada satu folder.

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
ms: Tetapkan paparan sebagai pautan. Satu pandangan pautan mengikut perubahan folder yang dibuat oleh pandangan pautan yang lain.

en: Copy &Files...
ms: Salin &Fail...

en: M&ove Files...
ms: Pindah Fa&il...

en: Open in T&his Window
ms: Buka dalam Tetingkap &Ini

en: Open the document in current window
ms: Buka dokumen dalam tetingkap semasa

en: Open the document in a new window
ms: Buka dokumen di dalam tetingkap baru

en: Open in &New Tab
ms: Buka di dalam Tab Baru

en: Open the document in a new tab
ms: Buka dokumen di dalam tetingkap baru

en: Open with %1
ms: Buka dengan %1

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
ms: Anda mempunyai banyak tab yang dibuka pada tetingkap ini, anda pasti mahu keluar?

en: C&lose Current Tab
ms: Tutup Tab Semasa

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ms: Kandungan tab ini mengandungi perubahan yang belum dihantar.
    Menutup tetingkap akan mengabaikan perubahan ini.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ms: Kandungan laman ini mengandungi perubahan yang belum dihantar.
    Menutup tetingkap akan mengabaikan perubahan ini.

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
ms: Papan sisi anda tiada atau tidak berfungsi. Input baru tidak boleh ditambah.

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
ms: Tambah sambungan web baru "%1" kepada papan sisi anda?

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
ms: Terdapat ralat konfigurasi. Anda telah mengaitkan Konqueror dengan %1, tetapi ia tidak dapat menangani jenis fail ini.

en: Open a new tab
ms: Buka tab baru

en: Close the current tab
ms: Tutup tab semasa

en: &Duplicate Tab
ms: Gan&dakan Tab

en: &Reload Tab
ms: &Muatkan Semula Tab

en: Other Tabs
ms: Tab Lain

en: D&etach Tab
ms: L&eraikan Tab

en: &Close Tab
ms: Tutup Ta&b

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Open folders in separate windows
ms: Buka folder dalam tetingkap lain

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
ms: Jika opsyen ini disemak, konqueror akan buka tetingkap baru apabila anda buka folder, bukan menayangkan kandungan folder dalam tetingkap semasa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show file tips
ms: Papar tip fail

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
ms: Di sini anda boleh kawal jika, apabila menggerakkan tetikus di atas fail, anda ingin melihat tetingkap popup kecil dengan maklumat tambahan tentang fail itu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show previews in file tips
ms: Tayang prapapar dalam tip fail

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (FMSettings)
en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
ms: Di sini anda boleh kawal jika anda ingin tetingkap popup mengandungi prapapar lebih besar bagi fail apabila menggerakkan tetikus di atasnya.

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
ms: Tayang 'Hapus' entri menu yang melintasi tong sampah

note: i18n: ectx: label, entry, group (HTML Settings)
en: Standard font
ms: Fon standard

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (HTML Settings)
en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
ms: Ini ialah fon yang digunakan untuk memaparkan teks dalam tetingkap Konqueror.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for deleting a file.
ms: Minta pengesahan untuk menghapuskan fail.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for move to trash
ms: Minta pengesahan untuk alihkan ke tong sampah

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Trash)
en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
ms: Opsyen ini memberitahu Konqueror sama ada hendak minta pengesahan semasa anda alihkan fail ke folder tong sampah anda yang dari sinilah ia akan dipulihkan dengan sangat mudah.

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ms: &Pergi

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ms: Te&tingkap

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
ms: Papan Alatan Tambahan

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
ms: Lokasi Papan Alatan

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
ms: Papan Tanda-laman

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
ms: Laman yang anda cuba lihat adalah keputusan yang dipos daripada data. Jika anda menghantar semula data, aksi lain yang dibawa keluar (seperti carian atau belian dalam talian) akan berulang.

en: Resend
ms: Kirim Semula
