konqueror - en to my translation catalogue (104 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pNewTabsInBackground)
en: O&pen new tabs in the background
my: &pတပ်ဘ်အသစ်များကို နောက်ကွယ်တွင် ဖွင့်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenAfterCurrentPage)
en: Open &new tab after current tab
my: တပ်ဘ်အသစ်ကို လက်ရှိတပ်ဘ်နောက်တွင် ဖွင့်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pMiddleClickClose)
en: Middle-click on a tab to close it
my: တပ်ဘ်ပိတ်ရန် ၎င်းပေါ်တွင် မော့က်စ်အလယ်ကီးနှိပ်ပါ

[ctx: @title:tab]
en: General
my: ယေဘုယျ

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
my: ဖောင့်များ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: Images
my: ပုံရိပ်များ

[ctx: animations]
en: Enabled
my: ဖွင့်ထားသည်

[ctx: animations]
en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Show Only Once
my: တစ်ခါသာပြပါ

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
my: တိုလီမိုလီများ

[ctx: underline]
en: Enabled
my: ဖွင့်ထားသည်

[ctx: underline]
en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
my: အမြဲတမ်းသုံးမည်

[ctx: soft scrolling]
en: Never
my: မသုံးပါ

en: Font Si&ze
my: &zဖောင့်အရွယ်အစား

en: M&inimum font size:
my: &iအငယ်ဆုံးဖောင့်အရွယ်အစား -

en: &Medium font size:
my: &Mအလယ်အလတ်ဖောင့်အရွယ်အစား -

en: S&tandard font:
my: &tစံဖောင့်

en: Use Language Encoding
my: ဘာသာစကား ကုတ်ဝှက်စနစ် သုံးမည်

en: Default encoding:
my: မူလကုတ်ဝှက်စနစ် -

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox7)
en: Font Family
my: ဖောင့်မိသားစု

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox3)
en: Font Size
my: ဖောင့်အရွယ်အစား

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 7
my: ၇

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 8
my: ၈

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 9
my: ၉

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 10
my: ၁၀

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 11
my: ၁၁

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 12
my: ၁၂

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 14
my: ၁၄

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 16
my: ၁၆

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 20
my: ၂၀

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 24
my: ၂၄

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 32
my: ၃၂

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 48
my: ၄၈

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, basefontsize)
en: 64
my: ၆၄

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2)
en: Colors
my: အရောင်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, blackOnWhite)
en: &Black on white
my: &Bအဖြူပေါ်အနက်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, whiteOnBlack)
en: &White on black
my: &Wအနက်ပေါ်အဖြူ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameColor)
en: Use same color for all text
my: စာသားအားလုံးအတွက် တစ်ရောင်တည်းသုံးမည်

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, GroupBox3_2)
en: <b>Images</b>
my: <b>ပုံရိပ်များ</b>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Preview
my: အကြိုမြင်ကွင်း

en: Host/Domain
my: အိမ်ရှင်/ဒိုမိန်း

en: Policy
my: ပေါ်လစီ

en: &New...
my: &Nအသစ်...

en: Chan&ge...
my: &gပြောင်းမည်...

en: De&lete
my: &lဖျက်မည်

en: &Export...
my: &Eထုတ်ပို့မည်...

en: You must first select a policy to be changed.
my: ပြောင်းလဲရန် အရင်ဆုံး ပေါ်လစီ တစ်ခု ရွေးချယ်ပါ

en: You must first select a policy to delete.
my: ဖျက်ရန် အရင်ဆုံး ပေါ်လစီ တစ်ခု ရွေးချယ်ပါ

en: Accept
my: လက်ခံမည်

en: Reject
my: ငြင်းပယ်မည်

en: Enable filters
my: စစ်ထုတ်မှုများ အသုံးပြုမည်

en: Hide filtered images
my: စစ်ထုတ်ထားသော ပုံရိပ်များ ဖွက်မည်

en: Manual Filter
my: ကိုယ်တိုင်စစ်ထုတ်ချက်

en: Search:
my: ရှာမည် -

en: Automatic Filter
my: အလိုအလျောက်စစ်ထုတ်မည်

en:  day |  days
my[0]:  ရက်

en: Insert
my: ထည့်သွင်းမည်

en: Update
my: အပ်ဒိတ်

en: Remove
my: ဖယ်ရှားမည်

en: Export...
my: ထုတ်ပို့မည်...

en: Name
my: အမည်

en: URL
my: ယူအာအယ်လ်

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
my: &Kကွန်ကွာရာ စတင်သောအခါ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
my: မိတ်ဆက်စာမျက်နှာပြမည်

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
my: ကျွန်တော်၏ အစစာမျက်နှာပြမည်

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
my: ဗလာစာမျက်နှာပြမည်

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
my: ကျွန်တော်၏စာမျက်နှာအမှတ်အသားများ ပြမည်

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
my: အစစာမျက်နှာရွေးချယ်မည်

en: Home page:
my: အိမ်စာမျက်နှာ -

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
my: အိမ်စာမျက်နှာရွေးချယ်မည်

en: Default web browser engine:
my: မူလ ဝက်ဘ်ဘရောက်ဇာ အင်ဂျင်

en: When splitting a view
my: မြင်ကွင်းခွဲသောအခါ

en: Java Runtime Settings
my: ဂျာဗား မောင်းနှင်ချိန် ဆက်တင်

en: Use &KIO
my: &Kကေအိုင်အို သုံးမည်

en:  second |  seconds
my[0]:  စက္ကန့်

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
my: ဂျာဗားပေါ်လစီအသစ်

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
my: ဂျာဗားပေါ်လစီ ပြောင်းမည်

en: &Java policy:
my: &Jဂျာဗားပေါ်လစီ

en: Debugging
my: ဒီဘက်ဂင်

en: Enable debu&gger
my: &gဒီဘက်ဂါ အသုံးပြုမည်

en: Global JavaScript Policies
my: အများသုံးဂျာဗားစခရစ် ပေါ်လစီများ

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
my: ဂျာဗားစခရစ်ပေါ်လစီအသစ်

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
my: ဂျာဗားစခရစ်ပေါ်လစီ ပြောင်းမည်

en: JavaScript policy:
my: ဂျာဗားစခရစ်ပေါ်လစီ -

en: Open new windows:
my: ဝင်းဒိုးအသစ်များ ဖွင့်မည် -

en: Allow
my: ခွင့်ပြုမည်

en: Ask
my: မေးမည်

en: Ignore
my: လစ်လျူရှုမည်

en: Move window:
my: ဝင်းဒိုးရွေ့မည် -

en: Focus window:
my: အာရုံစိုက်ထားသော ဝင်းဒိုး -

en: Modify status bar text:
my: အခြေအနေပြတန်းစာသားများ မွမ်းမံမည် -

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
my: (c) ၁၉၉၉-၂၀၀၁ ကွန်ကွာရာ ပရိုဂရမ်မာများ

en: Waldo Bastian
my: ဝါလ်ဒိုဘက်စတီရှန်

en: David Faure
my: ဒေးဗစ်ဖော့

en: Matthias Kalle Dalheimer
my: မတ်သီးရက်စ်ကယ်လီဒယ်ဟိန်မာ

en: Lars Knoll
my: လားစ်နူးလ်

en: Dirk Mueller
my: ဒစ်ခ်မျူလာ

en: Daniel Molkentin
my: ဒန်နီရယ်မော်ကန်တင်

en: Wynn Wilkes
my: ဝင်ဝစ်လ်စ်

en: Leo Savernik
my: လီယိုဆဗာနစ်ခ်

en: &Java
my: &Jဂျာဗား

en: &Host or domain name:
my: &Hအိမ်ရှင် သို့ ဒိုမိန်းအမည် -

en: You must first enter a domain name.
my: အရင်ဆုံး ဒိုမိန်းအမည် ရေးသွင်းရမည်
