konqueror - en to my translation catalogue (248 entries)

en: Konqueror
my: ကွန်ကွာရာ

en: Web browser, file manager and document viewer.
my: ဝက်ဘ်ဘရောက်ဇာ၊ ဖိုင်လ်မန်နေဂျာ နှင့် မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူ ကြည့်ရှုကိရိယာ။

en: (C) 1999-2016, The Konqueror developers
my: (c) ၁၉၉၉-၂၀၁၆၊ ကွန်ကွာရာ ပရိုဂရမ်မာများ

en: Stefano Crocco
my: စတပ်ဖ်နိုခရောကို

en: Current maintainer
my: လက်ရှိထိန်းသိမ်းသူ

en: David Faure
my: ဒေးဗစ်ဖော့

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
my: ပရိုဂရမ်မာ (မူဘောင်၊ အစိတ်အပိုင်းများ၊ ဂျာဗားစခရစ်၊ အိုင်/အို ကုတ်ကြည့်တိုက်) နှင့် ယခင်က ထိန်းသိမ်းသူ

en: Simon Hausmann
my: ဆိုင်မွန်ဟူမန်

en: Developer (framework, parts)
my: ပရိုဂရမ်မာ (မူဘောင်၊ အစိတ်အပိုင်းများ)

en: Michael Reiher
my: မစ်ချယ်ရိန်ဟာ

en: Developer (framework)
my: ပရိုဂရမ်မာ (မူဘောင်)

en: Matthias Welk
my: မတ်သီးရက်စ်ဝယ်လ်ခ်

en: Developer
my: ပရိုဂရမ်မာ

en: Alexander Neundorf
my: အလက်ဇန်းဒါးနျူဒေါ့ဖ်

en: Developer (List views)
my: ပရိုဂရမ်မာ (စာရင်းစဥ်မြင်ကွင်း)

en: Michael Brade
my: မစ်ချယ်ဘရိတ်

en: Developer (List views, I/O library)
my: ပရိုဂရမ်မာ (စာရင်းစဥ်မြင်ကွင်း၊ အိုင်/အို ကုတ်ကြည့်တိုက်)

en: Lars Knoll
my: လားစ်နူးလ်

en: Developer (HTML rendering engine)
my: ပရိုဂရမ်မာ (အိပ်ချ်တီအမ်အယ် ရုပ်ပြရေးဆွဲအင်ဂျင်)

en: Dirk Mueller
my: ဒစ်ခ်မျူလာ

en: Peter Kelly
my: ပီတာကယ်လီ

en: Waldo Bastian
my: ဝါလ်ဒိုဘက်စတီရှန်

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
my: ပရိုဂရမ်မာ (အိပ်ချ်တီအမ်အယ် ရုပ်ပြရေးဆွဲအင်ဂျင်၊ အိုင်/အို ကုတ်ကြည့်တိုက်)

en: Germain Garand
my: ဂါမိန်ဂျရန်

en: Leo Savernik
my: လီယိုဆဗာနစ်ခ်

en: Stephan Kulow
my: စတီဖန်ကူလော့

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
my: ပရိုဂရမ်မာ (အိပ်ချ်တီအမ်အယ် ရုပ်ပြရေးဆွဲအင်ဂျင်၊ အိုင်/အို ကုတ်ကြည့်တိုက်၊ စွမ်းဆောင်ရည်ကျဆင်းမှုစမ်းသပ်သော မူဘောင်)

en: Antti Koivisto
my: အန်တီကိုင်ဗစ်တို

en: Zack Rusin
my: ဇက်ရူစင်

en: Tobias Anton
my: တိုဘီယက်အန်တွန်

en: Lubos Lunak
my: လူဘိုလူနက်ခ်

en: Maks Orlovich
my: မတ်ခ်အော်လိုဗစ်ချ်

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
my: ပရိုဂရမ်မာ (အိပ်ချ်တီအမ်အယ် ရုပ်ပြရေးဆွဲအင်ဂျင်၊ ဂျာဗားစခရစ်)

en: Allan Sandfeld Jensen
my: အဲလန်စန်ဖက်ဂျန်ဆန်

en: Apple Safari Developers
my: ပန်းသီး ဆာဖာရီ ပရိုဂရမ်မာများ

en: Harri Porten
my: ဟာရီပေါ့တန်

en: Developer (JavaScript)
my: ပရိုဂရမ်မာ (ဂျာဗားစခရစ်)

en: Koos Vriezen
my: ကူးစ်ဗရေးဇန်

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
my: ပရိုဂရမ်မာ (ဂျာဗားအပ်ပလက်များ နှင့် အခြား အမ်ဘက်ဒက် အော့ဂျက်များ)

en: Matt Koss
my: မတ်ကော့စ်

en: Developer (I/O library)
my: ပရိုဂရမ်မာ (အိုင်/အို ကုတ်ကြည့်တိုက်)

en: Alex Zepeda
my: အဲလက်ဇက်ပီဒါ

en: Richard Moore
my: ရစ်ချတ်မော

en: Developer (Java applet support)
my: ပရိုဂရမ်မာ (ဂျာဗားအပ်ပလက် ထောက်ပံ့မှု)

en: Dima Rogozin
my: ဒီမာရောဂိုဇင်

en: Wynn Wilkes
my: ဝင်ဝစ်လ်စ်

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
my: ပရိုဂရမ်မာ (ဂျာဗား ၂ လုံးခြုံရေးမန်နေဂျာ ထောက်ပံ့မှု၊
    နှင့် အပ်ပလက်ထောက်ပံ့မှုအတွက် အခြား အဓိကတိုးတက်မှုများ)

en: Stefan Schimanski
my: စတီဖန်ချီမန်စကီ

en: Developer (Netscape plugin support)
my: ပရိုဂရမ်မာ (နက်စကိတ် ပလပ်ဂင် ထောက်ပံ့မှု)

en: George Staikos
my: ဂျော့စတေကို

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
my: ပရိုဂရမ်မာ (အက်စ်အက်စ်အယ်၊ နက်စကိတ် ပလပ်ဂင်များ)

en: Dawit Alemayehu
my: ဒါဝစ်အလမ်မာရဟူ

en: Developer (I/O library, Authentication support)
my: ပရိုဂရမ်မာ (အိုင်/အို ကုတ်ကြည့်တိုက်၊ ယုံကြည်မှုရယူခြင်းလုပ်ငန်းစဥ်)

en: Carsten Pfeiffer
my: ကာစတန်ဖိုင်ဖာ

en: Torsten Rahn
my: တော်စတန်ရာမ်

en: Graphics/icons
my: ဂရပ်ဖစ်/ဝတ္တူ-မြင်ကွင်း

en: Torben Weis
my: တော်ဘမ်ဝှိုက်စ်

en: KFM author
my: ကေအက်ဖ်အမ် ရေးသားသူ

en: Joseph Wenninger
my: ဂျိုးဆက်ဝမ်နင်ဂျာ

en: Developer (navigation panel framework)
my: ပရိုဂရမ်မာ (လမ်းညွှန်းပန်နယ်မူဘောင်)

en: Stephan Binner
my: စတီဖန်ဘင်နာ

en: Developer (misc stuff)
my: ပရိုဂရမ်မာ (တိုလီမိုလီ)

en: Ivor Hewitt
my: အိုင်ဗွာဟီဝစ်

en: Developer (AdBlock filter)
my: ပရိုဂရမ်မာ (ကြော်ငြာစစ်ထုတ်မှု)

en: Eduardo Robles Elvira
my: အဒ်ဒွါဒိုရိုဘလက်အယ်ဗီရာ

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
my: နောင်တွင် သုံးရန် ကြိုတွန်းတင်ထားမည်။ ဤထုံးနည်းသည် အမိန့်စာကြောင်းများပေါ်ရှိ ယူအာအယ်များကို မထောက်ပံ့ပါ

en: profile
my: ပရိုဖိုင်

en: List available sessions
my: ရရှိနိုင်သော လုပ်ငန်းဆောင်ရွက်မှုခန်းများ ပြမည်

en: Session to open
my: ဖွင့်ရမည့် ဆက်ရှင်

en: session
my: ဆက်ရှင်

en: mimetype
my: အမ်အိုင်အမ်အီးတိုက်

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
my: သုံးရမည့် အစိတ်အပိုင်း (သာဓက။ ။ ကေအိပ်ချ်တီအမ်အယ် သို့မဟုတ် ကေဝက်ဘ်ကစ်ပါ့)

en: service
my: ဝန်ဆောင်မှု

en: Location to open
my: ဖွင့်ရမည့် တည်နေရာ

en: no name
my: အမည်မရှိ

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
my: တိုးချဲ့ပရိုဂရမ်ငယ်များ ပြင်ဆင်မည်

en: Extensions
my: တိုးချဲ့ပရိုဂရမ်ငယ်များ

en: Close View
my: မြင်ကွင်းပိတ်မည်

en: %1/s
my: %1/စက္ကန့်

en: Preview &in %1
my: &i %1 တွင် အကြိုကြည့်မည်

en: Show %1
my: %1 ပြမည်

[ctx: @title:window]
en: History
my: မှတ်တမ်း

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
my: စီမည်

en: Local
my: စက်တွင်း

en: Miscellaneous
my: တိုလီမိုလီများ

en: Open in New &Window
my: &Wဝင်းဒိုးအသစ်တွင် ဖွင့်မည်

en: Open in New Tab
my: တပ်ဘ်အသစ်တွင် ဖွင့်မည်

en: Open in Current Tab
my: လက်ရှိတပ်ဘ်တွင် ဖွင့်မည်

en: &Copy Link Address
my: &Cလင့်ခ်လိပ်စာ ကူးယူမည်

en: &Remove Entry
my: &Rစာရင်းမှတ်ချက်ဖယ်ရှားမည်

en: C&lear History
my: &lမှတ်တမ်းရှင်းပစ်မည်

en: &Preferences...
my: &Pနှစ်သက်-သတ်မှတ်ချက်များ...

en: By &Name
my: &Nအမည်ဖြင့်

en: By &Date
my: &Dရက်စွဲဖြင့်

en: Search in history
my: မှတ်တမ်းတွင်ရှာမည်

en: Do you really want to clear the entire history?
my: မှတ်တမ်းအကုန်လုံး ရှင်းပစ်တော့မည်လား။

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
my: မှတ်တမ်းရှင်းပစ်မည်လား။

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
my: တွန်းတင်နေသည်...

en: Access denied
my: အသုံးပြုခွင့် ပယ်ခံရ

en: Open File
my: ဖိုင်လ်ဖွင့်မည်

en: Canceled.
my:  ပယ်ဖျက်ခဲ့သည်။

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
my: ပြောင်းလဲမှုများကို ပစ်ပယ်မှာလား။

en: &Discard Changes
my: &Dပြောင်းလဲမှုများ ပစ်ပယ်မည်

en: Home Folder
my: အိမ်ဖိုလ်ဒါ

en: Home
my: အိမ်

en: Navigate to your 'Home Folder'
my: 'အိမ်ဖိုလ်ဒါ' သို့ သွားမည်

en: Navigate to your local 'Home Folder'
my: သင်၏စက်တွင်း 'အိမ်ဖိုလ်ဒါ' သို့ သွားမည်

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Home Page
my: အိမ်စာမျက်နှာ

en: Navigate to your 'Home Page'
my: 'အိမ်စာမျက်နှာ' သို့ သွားမည်

en: Do you really want to close all other tabs?
my: အခြားတပ်ဘ်အကုန်လုံးပိတ်တော့မည်လား။

en: Close &Other Tabs
my: &Oအခြားတပ်ဘ်များပိတ်မည်

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
my: အခြားတပ်ဘ်များအတည်ပြုချက်ပိတ်မည်

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
my: ဦးတည်နေရာသို့ ဝင်ရောက်မည်

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
my: <qt><b>%1</b>သည် မမှန်ကန်ပါ</qt>

en: Copy selected files from %1 to:
my: %1မှ ရွေးချယ်ထားသော ဖိုင်လ်များ ကူးယူမည် -

en: Move selected files from %1 to:
my: %1မှ ရွေးချယ်ထားသော ဖိုင်လ်များ အောက်ပါသို့ ရွေ့ပြောင်းမည် -

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
my: ပိတ်ခဲ့သောအိုင်တမ်များ မှတ်တမ်းဖျက်မည်

en: Save As...
my: အဖြစ်သိမ်းမည်...

en: Manage...
my: စီမံမည်...

en: New &Window
my: &Wဝင်းဒိုးအသစ်

en: &Duplicate Window
my: &Dဝင်းဒိုးပုံတူပွားမည်

en: Send &Link Address...
my: &Lလင့်ခ်လိပ်စာပို့မည်

en: S&end File...
my: &eဖိုင်လ်ပို့မည်...

en: &Open Location
my: &Oတည်နေရာဖွင့်မည်

en: &Open File...
my: &Oဖိုင်လ်ဖွင့်မည်...

en: &Find File...
my: &Fဖိုင်လ်ရှာမည်...

en: Lock to Current Location
my: လက်ရှိတည်နေရာသို့ သော့ခတ်ထားပါ

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
my: &kမြင်ကွင်းကို လင့်ခ်ချိတ်မည်

en: &Up
my: &Uအပေါ်

en: Closed Items
my: ပိတ်ခဲ့သောအိုင်တမ်များ

en: Sessions
my: ဆက်ရှင်များ

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
my: မကြာခဏသွားခဲ့သော

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
my: မကြာသေးမီကသွားခဲ့သော

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
my: မှတ်တမ်းပြမည်

en: Configure Extensions...
my: တိုးချဲ့ပရိုဂရမ်ငယ်များ ပြင်ဆင်မည်...

en: Configure Spell Checking...
my: သတ်ပုံစစ်ဆေးခြင်း ပြင််ဆင်မည်...

en: Split View &Left/Right
my: &Lမြင်ကွင်းကို ဘယ်/ညာခွဲမည်

en: Split View &Top/Bottom
my: &Tမြင်ကွင်းကို အထက်/အောက်ခွဲမည်

en: &New Tab
my: &Nတပ်ဘ်အသစ်

en: &Duplicate Current Tab
my: &Dလက်ရှိတပ်ဘ် ပုံတူပွားမည်

en: Detach Current Tab
my: လက်ရှိတပ်ဘ်ကို ဖြုတ်ပစ်မည်

en: &Close Active View
my: &Cကြည့်နေသောမြင်ကွင်းပိတ်မည်

en: Close Current Tab
my: လက်ရှိတပ်ဘ် ပိတ်မည်

en: Activate Next Tab
my: နောက်တပ်ဘ်ကို သက်ဝင်စေမည်

en: Activate Previous Tab
my: ရှေ့တပ်ဘ်ကို သက်ဝင်စေမည်

en: Activate Tab %1
my: တပ်ဘ် %1 ကို သက်ဝင်စေမည်

en: Move Tab Left
my: တပ်ဘ် ဘယ်သို့ရွေ့

en: Move Tab Right
my: တပ်ဘ် ညာသို့ရွေ့

en: Dump Debug Info
my: ဒီဘက်ဆိုင်ရာအချက်အလက်များ ပို့ချမည်

en: &Reload
my: &Rပြန်တွန်းတင်မည်

en: &Reload All Tabs
my: &Rတပ်ဘ်အကုန်ပြန်တွန်းတင်မည်

en: &Force Reload
my: &Fအတင်းပြန်တွန်းတင်မည်

en: &Stop
my: &Sရပ်

en: L&ocation:
my: &oတည်နေရာ -

en: Location Bar
my: တည်နေရာပြ-တန်း

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
my: <htmlတည်နေရာပြ-တန်း<br /><br />ဝက်ဘ်လိပ်စာ သို့မဟုတ် ရှာလိုသော စကားလုံး ရိုက်ထည့်ပါ။</html>

en: Clear Location Bar
my: တည်နေရာပြ-တန်းကို ရှင်းမည်

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
my: <html>တည်နေရာပြ-တန်း ရှင်းမည်<br /><br />တည်နေရာပြ-တန်း၏ပါဝင်ဒေတာများ ရှင်းပစ်သည်။</html>

en: &Bookmarks
my: &Bစာမျက်နှာအမှတ်အသားများ

en: Kon&queror Introduction
my: &qကွန်ကွာရာ မိတ်ဆက်

en: Go
my: သွားမည်

en: Enter the parent folder
my: မိခင်ဖိုလ်ဒါသို့ ဝင်ရောက်မည်

en: Move backwards one step in the browsing history
my: ရှောက်ကြည့်မှတ်တမ်းတွင် နောက်တစ်လှမ်းဆုတ်မည်

en: Move forward one step in the browsing history
my: ရှောက်ကြည့်မှတ်တမ်းတွင် ရှေ့တစ်လှမ်းတိုးမည်

en: Move backwards one step in the closed tabs history
my: ပိတ်သိမ်းတပ်ဘ်များမှတ်တမ်းတွင် နောက်တစ်လှမ်းဆုတ်မည်

en: Reload the currently displayed document
my: လက်ရှိပြထားသော မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူကို ပြန်တွန်းတင်မည်

en: Stop loading the document
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူတွန်းတင်ခြင်းရပ်မည်

en: Paste the clipboard contents
my: ကလစ်ဘုတ်၏ပါဝင်ဒေတာများ ပွားမည်

en: Print the current document
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူကို ပုံနှိပ်မည်

en: &Inspect Current Page
my: &Iလက်ရှိစာမျက်နှာကို စစ်ဆေးမည်

en: Copy &Files...
my: &Fဖိုင်လ်များကူးယူမည်...

en: M&ove Files...
my: &oဖိုင်လ်များရွေ့မည်...

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
my: စာမျက်နှာအမှတ်အသားများ ဖိုလ်ဒါကို တပ်ဘ်အသစ်များတွင် ဖွင့်မည်

en: Open in T&his Window
my: &hဤဝင်းဒိုးတွင် ဖွင့်မည်

en: Open the document in current window
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူကို လက်ရှိဝင်းဒိုးတွင်ဖွင့်မည်

en: Open the document in a new window
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူကို ဝင်းဒိုးအသစ်တွင်ဖွင့်မည်

en: Open in &New Tab
my: &Nတပ်ဘ်အသစ်တွင် ဖွင့်မည်

en: Open the document in a new tab
my: မှတ်တမ်းပုံနှိပ်မူကို တပ်ဘ်အသစ်တွင်ဖွင့်မည်

en: &Open With
my: &Oဖြင့်ဖွင့်ရန်

en: Open with %1
my: %1 ဖြင့်ဖွင့်ရန်

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
my: &Vမြင်ကွင်း ထုံးနည်း

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
my: အတည်ပြုချက်

en: C&lose Current Tab
my: &lလက်ရှိတပ်ဘ် ပိတ်မည်

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
my: ဝက်ဘ် ဘေးတန်း

en: Add
my: ထည့်သွင်းမည်

en: Do Not Add
my: မထည့်ပါနှင့်

en: Unsupported proxy configuration
my: မထောက်ပံ့ထားသော ဆ.သ.ရ-ကွန်ရက် ကြားခံ ပြင်ဆင်ချက်

en: Don't use a proxy
my: ဆ.သ.ရ-ကွန်ရက်ကြားခံ မသုံးပါနှင့်

en: Show proxy configuration dialog
my: ကြားခံပြင်ဆင်မှုဒိုင်ယာလော့ ပြမည်

en: Conflicting proxy configuration
my: အငြင်းပွားဖွယ် ဆ.သ.ရ-ကွန်ရက် ကြားခံ ပြင်ဆင်ချက်

en: Use HTTP proxy (only this time)
my: အိပ်ချ်တီတီပီ ကြားခံသုံးမည် (ဤတစ်ကြိမ်သာ)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
my: အိပ်ချ်တီတီပီအက်စ် ကြားခံသုံးမည် (ဤတစ်ကြိမ်သာ)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
my: ပြန်ရယူရာတွင် လွယ်ကူစေရန် ဖွင့်ထားသော တပ်ဘ်နှင့် ဝင်းဒိုးများ သိမ်းထားမည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pAllWindows)
en: A&ll open windows
my: &lဖွင့်ထားသော ဝင်းဒိုးအားလုံး

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_pCurrentWindow)
en: Onl&y current window
my: &yလက်ရှိဝင်းဒိုးသာ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSessionName)
en: Session n&ame:
my: &aဆက်ရှင် အမည် -

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
my: ဆက်ရှင်များ စီမံမည်

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
my: ဆက်ရှင် အမည်ပြောင်းမည်

[ctx: @title:window]
en: Save Session
my: ဆက်ရှင် သိမ်းဆည်းမည်

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
my: '%1' အမည်နှင့် ဆက်ရှင်တစ်ခုရှိပြီးဖြစ်သည်။ ယင်းကို သင်ထပ်ရေးချင်ပါသလား။

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
my: ဆက်ရှင် ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်။ ထပ်ရေးမှာလား။

[ctx: @action:button New session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pNewButton)
en: New...
my: အသစ်...

[ctx: @action:button Save current session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pSaveCurrentButton)
en: Save Current...
my: လက်ရှိသိမ်းဆည်းမည်...

[ctx: @action:button Rename session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pRenameButton)
en: Rename...
my: အမည်ပြောင်းမည်...

[ctx: @action:button Delete session]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pDeleteButton)
en: Delete
my: ဖျက်မည်

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pOpenTabsInsideCurrentWindow) i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Open tabs inside current window
my: လက်ရှိဝင်းဒိုးအတွင်း တပ်ဘ်များဖွင့်မည်

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
my: ဆက်ရှင် ပြန်လည်ထားသိုမည်။

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
my: ပြန်လည်မထားသိုလိုသော ဆက်ရှင်များကို အမှန်မခြစ်ပါနှင့်

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
my: ဝင်းဒိုး %1

en: Do not ask again
my: နောက်ထပ်မမေးပါနှင့်

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
my: ဆက်ရှင် ပြန်လည်ထားသိုမည်

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
my: ပြန်လည်မထားသိုပါနှင့်

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
my: နောက်မှမေးပါ

[ctx: @info]
en: Close
my: ပိတ်မည်

en: Close
my: ပိတ်မည်

en: Error: %1
my: အမှား - %1

en: Open a new tab
my: တပ်ဘ်အသစ်ဖွင့်မည်

en: Close the current tab
my: လက်ရှိတပ်ဘ် ပိတ်မည်

en: &Duplicate Tab
my: &Dတပ်ဘ် ပုံတူပွားမည်

en: &Reload Tab
my: &Rတပ်ဘ်ပြန်တွန်းတင်မည်

en: Other Tabs
my: အခြားတပ်ဘ်များ

en: D&etach Tab
my: &eတပ်ဘ်ဖြုတ်မည်

en: &Close Tab
my: &Cတပ်ဘ်ပိတ်မည်

note: i18n: ectx: label, entry, group (UserSettings)
en: Start Page
my: အစစာမျက်နှာ

note: i18n: ectx: label, entry, group (UndoManagerSettings)
en: Maximum number of Closed Items
my: ပိတ်ထားသောအိုင်တမ်အရေအတွက်အများဆုံး

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Open folders in separate windows
my: ဖိုလ်ဒါများကို သီးခြားဝင်းဒိုးများတွင် ဖွင့်မည်

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show file tips
my: ဖိုင်လ်တစ်ပ်များ ပြမည်

note: i18n: ectx: label, entry, group (FMSettings)
en: Show previews in file tips
my: ဖိုင်လ်တစ်ပ်များတွင် အကြိုမြင်ကွင်းများ ပြမည်

note: i18n: ectx: label, entry, group (HTML Settings)
en: Standard font
my: စံဖောင့်

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for deleting a file.
my: ဖိုင်လ်ဖျက်ရာတွင် အတည်ပြုချက်တောင်းရန်

note: i18n: ectx: label, entry, group (Trash)
en: Ask confirmation for move to trash
my: အမှိုက်ပုံးသို့ရွေ့ယူဖို့ အတည်ပြုချက်တောင်းရန်

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
my: &Fဖိုင်လ်

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
my: &Eတည်းဖြတ်

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
my: &Vမြင်ကွင်း

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
my: &Gသွားမည်

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
my: &Tကိရိယာများ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
my: &Sဆက်တင်

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
my: &Wဝင်းဒိုး

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
my: &Hအကူအညီ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
my: ပင်မကိရိယာတန်း

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra Toolbar
my: ကိရိယာတန်းအပို

note: i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Location Toolbar
my: တည်နေရာပြ-ကိရိယာတန်း

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
my: စာမျက်နှာအမှတ်အသား ကိရိယာတန်း

en: Und&o: Closed Tab
my: &oပြန်ဆုတ် - တပ်ဘ်ပိတ်ခြင်း

en: Und&o: Closed Window
my: &oပြန်ဆုတ် - ဝင်းဒိုးပိတ်ခြင်း

en: Und&o
my: &oပြန်ဆုတ်

[ctx: @title:window]
en: Warning
my: သတိ

en: Resend
my: ပြန်ပို့မည်
